Informacje

POWIAT. Zmiany personalne w Komendzie Powiatowej PSP w Oświęcimiu

Bryg. Marcinowi Głogowskiemu, dotychczasowemu komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, komendant główny PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski powierzył pełnienie obowiązków zastępcy małopolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Nowym, pełniącym obowiązki komendanta powiatowego PSP w Oświęcimiu został dotychczasowy zastępca komendanta tej jednostki, bryg. Ryszard Dudek.

Obu panom serdecznie gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w dalszej służbie na rzecz mieszkańców naszego powiatu i Małopolski!

Źródło i foto: Wydział Prasowy KG PSP/KP PSP w Oświęcimiu

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

34 komentarze

 1. W totka trafić łatwiej niż powtórzyć taka sytuację . Na lokalnym portalu toczy się dyskusja na temat ewentualnego podpalenia z przed lat . Tego samego dnia wybucha pożar w bezpośrednim sąsiedztwie . Zapaliły sie stare opony składowane na zewnątrz . Samozapłon ? Jakim cudem ?

 2. @masterkosa
  nie sądziłem, że tak szybko się zidentyfikujesz 🙂

 3. Nie no , pali się kolejne 300 m od tego niesławnego składowiska . Tym razem stare opony . Przypadek???

 4. Dopóki nie zacząłem korzystać z tego portalu nie wiedziałem, że tylu idiotów jest w okolicy…

 5. Pisowski sąd kazał wyłączyć Turów, zablokował odtworzenie żeglugi na Odrze i zablokował budowę terminala kontenerowego.

 6. Miałeś na myśli Pisowski sąd. Bo zgody środowiskowe, i inne dokumenty były za budową spalarni.

 7. @ Dla niezależnego sądu palących się nielegalnych składowisk odpadów ani ich właścicieli nie ma.

 8. Spalarnia odpadów miała być w Oświęcimiu na terenie firmy Synthos, ale EKO terroryści zablokowali tą inwestycję .

 9. Dzień dobry Państwu . Cieszę się że obudziłem . Oczywiście to żart . Słaby . Za to problem z odpadami na prawdę mocny…

 10. Czyli gdy spalarnie mają się nijak a przetwarzania nie ma to pożary są legalne? Tak,? Jakiś inny pomysł?

 11. Legalne składowisko odpadów w Oświęcimiu jest w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły 100m od wału przeciwpowodziowego. Nikomu nic się nie kojarzy jakoś, na dodatek zbiera odpady z innych powiatów. Teź nie przeszkadza.

 12. To kto został ukarany za nieprzetworzone odpady? Który sąd to prowadził? List gończy za chińczykami (?).

 13. Nie zgodzę sie , odnosnie składowiska na ul. Kolbego , pozwolenie zostało wydane pochopnie , w bezpośrednim sasiedztwie muzeum, co skończyło sie totalnym miedzynarodowym obciachem . Brak kontroli owego miejsca doprowadził do jego przepełnienia , doskonale pamietam jak to wygladało , wszędzie walajace się wory z folią , w dodatku na maleńkiej przestrzeni , i tak szczęście że pozar nie przeniósł sie dalej.Miejskie wodociągi oddalone są zaledwie o 300 m.
  Spalarnie do tego mają się nijak bo tam materiał (odpady) był gromadzony w celu dalszego przetworzenia, przynajmniej teoretycznie…

 14. Dziś rano w Warszawie zlikwidowano konkurencję małych dla dużych.

 15. Czyli nie było nielegalne na Kolbego. Chińczycy znikneli przed czy po? Poza tym, od słynnej decyzji Pawlaka likwidującej możliwość przetwarzania odpadów plastikowych na paliwo trzeba je palić, jak widać. Legalne spalarnie katalityczne są zabronione przez ekologów. No i świadome społeczeństwo kupuje na tydzień 100 litrów wody w plastiku na rodzinę.

 16. Szanowni Państwo , jest niedziela , piękna pogoda , zapraszam na krótką wycieczkę rowerową , wałem wislanym np. od mostu w Bobrku. Nieopodal jest ujscie Przemszy do Wisły , proszę obejrzeć co tamtędy wpływa do rzeki Wisły . Horror !

 17. Było jeszcze jedno nielegalne wysypisko niebezpiecznych, i toksycznych odpadów na terenie Zakładów Chemicznych na ulicy E brama. Jadąc rowerem okropny smród był wyczówalny.

 18. Składowisko odpadów plastikowych na ul. Kolbego w Oświęcimiu , pozar wybuchł dokładnie podczas trwania „Marszu Zywych” , Cała okolica spowiła sie wtedy czarnym dymem , pozwolenie na prowadzenie tego składowiska wydało starostwo kierowane wtedy przez p. Starca ,starosty z ramienia PIS wspomaganego przez p. Szydło . Składowisko to było prowadzone przez Chińczyków . Jak się cała historia zakończyła , nie wiem , pewnie niczym jak zwykle .
  Chcę tylko uswiadomic że skażenie otaczajacego nas środowiska nie ma barw politycznych , dotyczy kazdego z nas , bez wyjatków. Dbajmy o naszą ziemię i nie dawajmy robić się w „bambuko” byle szmaciarzom .

 19. 0:02 / 0:18

  Pożar Oświęcim ul Kolbego składowisko plastiku 12 04 2018

 20. Poza tym, artykuł jest o składowisku w Siemianowicach. O pożarze na Kolbego napisz, lub przytocz artykuł lub fakty, wtedy można będzie ocenić.

 21. I co, zgłosiło PO Starca do prokuratury? W ogóle nie słyszałem o tym pożarze. Natomiast to było nielegalne składowisko. Na takie w/g ciebie pozwolenia się wydaje? Psychiczny?

 22. To wysypisko powstało nie 3 i nie 10 miesięcy temu. Kto im wydał pozwolenie, PO? Puknij się w ten pusty czerep. Podobna sytuacja miała miejsce w Oświęcimiu, za Starca,kiedy paliło się składowisko na Kolbego.Poniosl ktoś wtedy konsekwencje???

 23. @stefan Jaja sobie robisz? Teraz, to działania PO fakcie.Oczywiście, nikt w/g ciebie nie powinien ponieść konsekwencji. No, ew strażak. To, że gnoje tolerują za łapówy lewe wysypiska jest ok.

 24. Mnie to nie obchodzi kto i co.Wazne też dla nas wszystkich by działać przed faktem a nie po wszystkim jak to ma miejsce na Odrze obecnie.

 25. @stefan Powinni wystąpić z oskarżeniem władz Siemianowic o tolerowanie nielegalnego wysypiska.

 26. Przemsza właśnie płyną zanieczyszczenia z pożaru w Siemianowicach, w krotce dostaną się do Wisły , Jakie działania podjęła Oświęcimska PSP by zapobiec skażeniu wody w naszym powiecie ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend