Informacje

OŚWIĘCIM. Park Pokoju stanie się oazą ekologicznej zabawy podczas Ekomajówki 2024

W sobotę, 11 maja, zapraszamy do Parku Pokoju na Ekomajówkę. Od godziny 14 do godziny 18 będzie można odwiedzić stoiska firm propagujących ekologiczny styl życia, rękodzielników i producentów zdrowej żywności, które zostały przygotowane specjalnie na tegoroczną Ekomajówkę. W programie obok animacji, pokazów i występów artystycznych na scenie będzie też zbiórka darów dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Kamyczek w Oświęcimiu.

W trakcie imprezy zaprezentują się spółki miejski. Jak zwykle będzie też ciesząca się ogromnym powodzeniem akcja Kwiaty za elektrograty. Do parku Pokoju będzie można dostać się specjalną linią numer 3, która w godzinach trwania imprezy będzie bezpłatna. Miejski Zakład Komunikacji zaprasza też na dodatkową atrakcję, którą będzie jazda specjalnie udekorowanym Solarisem o numerze 47. W autobusie będzie muzyka oraz słodycze dla dzieci.

W ramach prowadzonej zbiórki będzie odbierany sprzęt elektryczny i elektroniczny (elektroodpady) z poniższych grup:
I grupa – Wielkogabarytowe urządzenia tj. Chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki gazowe i elektryczne, piece elektryczne, elektryczne płyty grzejne, grzejniki elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne.

II grupa – Małogabarytowe urządzenia tj. odkurzacze, tostery, frytkownice, maszynki do mięsa, monitory, mikrofalówki, komputery, telewizory, drukarki, faksy, laptopy, sprzęt kopiujący, maszyny do pisania, żelazka, urządzenia do strzyżenia, suszenia włosów, golenia, masażu, kamery video, wentylatory elektryczne, notebooki, odbiorniki radiowe.

III grupa – wszystkie pozostałe urządzenia nie wymienione w I i II grupie.

Za oddanie sprzętu z grupy I mieszkaniec otrzyma:
• 1- 3 szt. elektroodpadów – 10 sadzonek kwiatów
• 4 – 6 szt. elektroodpadów – 20 sadzonek kwiatów
• 7- i więcej szt. elektroodpadów – 24 sadzonki kwiatów
Za oddanie sprzętu z grupy II mieszkaniec otrzyma:
• 1-3 szt. elektroodpadów – 5 sadzonek kwiatów
• 4-6 szt. elektroodpadów – 10 sadzonek kwiatów
• 7- i więcej szt. elektroodpadów – 12 sadzonek kwiatów
Za oddanie sprzętu z grupy III mieszkaniec otrzyma:
• 1-3 szt. elektroodpadów – 1 sadzonkę kwiatów
• 4-6 szt. elektroodpadów – 2 sadzonki kwiatów
• 7- i więcej szt. elektroodpadów – 3 sadzonki kwiatów

Mieszkaniec za oddany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny może otrzymać wyłącznie 24 sztuki sadzonek kwiatów. Organizator na akcję przeznaczył określoną ilość sadzonek kwiatów. W przypadku ich wyczerpania akcja zbierania elektroodpadów będzie nadal prowadzona jednak bez wydawania sadzonek kwiatów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend