Informacje, Sport

POWIAT. Wsparcie dla „biało-niebieskich”. Celem mistrzostwo Polski w hokeju

Od lewej: Paweł Kobielusz, Paweł Kram, Andrzej Skrzypiński

W Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i Paweł Kram, prezes zarządu Oświęcimskiego Sportu SA złożyli podpisy pod dokumentem, gwarantującym drużynie Re-Plast Unia Oświęcim 50-tysięczne wsparcie od samorządu powiatowego przed fazą play-off. To forma promocji Powiatu Oświęcimskiego na lodowiskach klubów występujących w Polskiej Hokej Lidze.

– Współpracujemy ze sobą już trzeci rok z rzędu. To obopólna korzyść. Dla Powiatu Oświęcimskiego to możliwość promowania uroków naszej ziemi poprzez udane występy naszych hokeistów na taflach w całym kraju – powiedział tuż po podpisaniu umowy Paweł Kram, prezes zarządu spółki Oświęcimski Sport.

Władze Powiatu Oświęcimskiego doceniając rolę sportu na najwyższym poziomie, wiążące się z nim emocje i budowanie pozytywnego wizerunku regionu chętnie wspierają „biało-niebieski” team. Logo Powiatu ponownie znalazło się na strojach sportowych zawodników Unii Oświęcim oraz w wybranych miejscach na lodowisku przy ul. Chemików.

Wicestarosta Paweł Kobielusz nie krył zadowolenia, że zarząd powiatu kolejny raz mógł wesprzeć “biało-niebieską” drużynę, sportową wizytówkę naszego powiatu.

– To trzeci rok współpracy między Powiatem Oświęcimskim a Oświęcimskim Sportem SA, czyli de facto Re-Plast Unią Oświęcim. Z doświadczenia wiemy, że to bardzo dobra forma promocji powiatu i ziemi oświęcimskiej. Pokazuje fanom hokeja z innych rejonów kraju, że to nie tylko miejsce związane z tragiczną historią, ale przede wszystkim ludzie, którzy interesują się także sportem i są kibicami Unii na dobre i złeMyślę że w tym roku będziemy mieć mnóstwo radości z postawy naszej drużyny i po zakończeniu sezonu będziemy wspólnie świętować sukces – powiedział tuż po podpisaniu umowy wicestarosta Paweł Kobielusz.

Sezon zasadniczy PLH dobiega końca, wkrótce rozpocznie się faza play-off.

– Mamy nadzieję, że uda się nam zdobyć w tym roku to najcenniejsze trofeum i po zakończonym sezonie będziemy świętować z naszymi partnerami, w tym Powiatem Oświęcimski, mistrzostwo Polski – powiedział Paweł Kram.

Źródło: powiat oświęcimski / Fot. RL

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

 1. Chwierut na zdjęciu ilustrującym wieści z ratusza wygląda jak Boryna. 🙂

 2. Do Anonim:
  Kolejny idio.., ktory na wały tego co sie dzieje w Mieście, reaguje argumentami z du.y. Ludzie zamiast otworzyć oczy, zacząć robić porządek na swoim podwórku, to argumentują burdel u siebie na podwórku, burdelem w rządzie…Sami deb..e w tym mieście, nic tylko PO-PIS a potem płacz, ze znow jest źle! Choćby uj na uju stawał, to na nastepne wybory zaglosuje za Konfederacją, zeby tylko starych zlodzieji znow nie wybierać.

 3. Trzech karierowiczów w układzie PO-KOS trwoni publiczne pieniądze. 50.000 du..y nie ma w porownaniu z milionami trwonionymi na inne pseudo inwestycje w tym mieście

 4. do Marco
  dziwisz się, że na meczach hokeja leje się piwsko? przykład idzie z góry! na każdej miejskiej imprezie jest chlanie piwska!

 5. panie marco, wiesz pan skąd to piwo na lodowisku. jak pani nie wiesz to panu powiem, ano ku*** z kątowni

 6. A cóż to jest 50 tys, wobec sum, które chojnie idą na hokej z Urzędu Miasta? To jest NIC!
  Pierwsza rata na hokej oświęcimski w tym roku poszła na kwotę 600.000zł Następna w czerwcu.Wiem, że inne miasta też dają, ale nie mają takich długów i takich skandalicznie niskich pensji na obsługę mieszkańców. Czy mieszkańcy wogóle wiedzą, że miasto corocznie tyle daje na rozrywkę na lodowisku, na spektakl przy piwku, które się tam równo leje. Skąd tam piwo? Wolno na takich meczach? Czy w innych miastach też talk to wygląda?

  Dp Pana DeS: i czego się uczą Pana dzieci? chyba nie zdrowego spędzania wolnego czasu? Łacina podwórkowa, piwsko i chamstwo z trybun. Czym Pan się szczyci? Że też się tak będą zachowywać? dzieci szybko naśladują dorosłych…..Weż Pan dzieci na spacer, na rowery, na wycieczkę w góry, a potem się chwal.

 7. @normalny @obywatelu nie siedź w domu przed kompem tylko przyjdź na mecz

 8. Zgadzam się z normalnym. Zlikwidować, taka kasa na widowisko dla kilkuset osób, a potem te osoby niszczą miasto, kopią w śmietniki, malują po murach, pijani krzyczą, w lasku obok pełno śmieci.

 9. @DeS

  Jeśli czujesz, że to ciebie dotyczyło to znaczy, że było dobrze zaadresowane. Ale to nie mój problem.

  Ja bywam parę razy w sezonie. Kiedyś bywałem częściej ale z racji wymienionych okoliczności odpuściłem sobie.

 10. @normalny
  nie obrażaj mnie i innych mieszkańców, którzy chodzą na mecze – nie jestem tam stałym bywalcem, ale 1-2 razy w miesiącu pojawiam się wraz z dziećmi

 11. @normalny

  Nie bój nic. Są pieniądze. Jest ich dużo. A jak się skończą to się dodrukuje. PiS potrafi.

 12. Waaadze wydają pieniądze Oświęcimian na sowite pensje zagranicznych hokeistów, których ogląda paruset wulgarnych obszczymurków. Ale nie mają na pensje dla urzędników miejskich, nie mają na szkolnictwo, nie mają na służbę zdrowia, nie mają na rozwój gospodarczy.

  Piniędzy ni ma i nie będzie.

 13. Wredny
  jeździsz na wakacje?
  Jeśli tak to jesteś wredny…bo trwonisz pieniądze.

Send this to a friend