Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Remont oświęcimskiej hali lodowej

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut zapowiedział, że miasto coraz mocniej przygotowuje się do modernizacji Hali Lodowej. Przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 zostaną zamontowane nowe bandy. Wkrótce ruszy też faza projektowa.

Lodowisko zlokalizowane przy ulicy Chemików 4 zostało oddane do użytku w 1964 roku. Kilkakrotnie było remontowane, zmieniano w nim system mrożenia, ale wszyscy w Oświęcimiu zdają sobie sprawę z tego, że wymaga ono gruntownej modernizacji.

– W tym roku, poprzez MOSiR będziemy realizować, wymianę band. Takie jest zalecenie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W myśl regulaminów muszą być one wyższe i na ten cel zamierzamy przeznaczyć kwotę miliona złotych – powiedział Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

– Chcemy rozpocząć też to, co od wielu lat jest oczekiwane, a mianowicie gruntowną modernizację całego lodowiska. W tym celu musimy stworzyć stosowną dokumentację. Dlatego w tym, jak i przyszłym roku zabezpieczyliśmy w budżetach kwotę 700 tysięcy złotych – dodał.

Niezwykle istotne będzie stworzenie spójnej koncepcji na budowę nowej hali. Przedstawiciele miasta, dzięki rozmowom i konsultacjom, zamierzają uzyskać odpowiedź na pytanie, jakiego lodowiska chcieliby przedstawiciele klubów oraz sami mieszkańcy Oświęcimia.

A pojawiających się pytań jest sporo. Po pierwsze, czy ma to być obiekt wielofunkcyjny, na którym będzie można organizować też targi, konferencje czy różnego rodzaju wydarzenia artystyczne?

Z pewnością przemyśleć należy też to, jak pojemne będą trybuny. Czy będzie mogło na nich zasiąść trzy, cztery czy pięć tysięcy kibiców?

Istotne jest również to, jak bogate będzie zaplecze tafli. Mowa tutaj o stworzeniu nowoczesnych szatni, pomieszczeń do odnowy biologicznej, siłowni, a także sali konferencyjnej, punktów gastronomicznych oraz pomieszczeń biurowych.

Prezydent Oświęcimia chciałby, aby był to obiekt nowoczesny.

– Trzeba przemyśleć, czy należy zainstalować w hali wszelkie nowinki techniczne. Aby mecz hokejowy, czy inne wydarzenie odbywające się przy Chemików 4 były wielkim show. Po to, żeby nasza hala przyciągała kibiców i mieszkańców na różne wydarzenia – przyznał Janusz Chwierut, a następnie dodał: – Mamy świadomość, że są to ogromne koszty. Dlatego w pierwszej kolejności określmy, czego tak naprawdę chcemy. Później będziemy starali się szukać montażu finansowego.

Na czas remontu głównego lodowiska, zostanie wybudowana rezerwowa tafla z trybunami. Według wstępnych i wciąż nieoficjalnych planów, ma na nich zasiąść około 500 osób. Wielu kibiców zastanawia się zapewne, gdzie ona powstanie? Jest niemal pewne, że zostanie ona zbudowana na terenie przyległym do lodowiska, czyli na parceli od strony kas.

Źródło: www.hokej.net

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. panie chwierut, halę targową to se pan zrób na targu. dach już jest.

 2. nie zburzenie i budowanie od nowa nie wiadomo jakiej hali wielofunkcyjnej tylko modernizacja lodowiska. wystarczy podnieść dach o kilka metrów i dołożyć parę rzędów krzeseł, pozostawić salę gimnastyczną kawiarnię, biura i loże vipów, na koronie w rogach punkty gastronomiczne, druga hala treningowa w o bliźniaczej konstrukcji dachu z przewiązką o połowę mniejsza i będzie git

 3. „Lodowisko to setki dzieci którzy zamiast siedzieć przed komputerem ćwiczą od rana hokej czy łyżwiarstwo.”
  Lodowisko to też remont za 100-200 mln złotych, tłumacząc na język patyczaków-przez 10 lat z budżetu na inwestycje zamiast remontów i inwestycji kasa szła by na lodowisko, które poza garstką kibiców i użytkowników nikogo nie obchodzi.

 4. Znów znaleźli się znawcy na tym portalu.
  Takim myśleniem to też zlikwidować komunikację miejską bo też do niej trzeba dokładać.
  Lodowisko to setki dzieci którzy zamiast siedzieć przed komputerem ćwiczą od rana hokej czy łyżwiarstwo.
  To także kilkaset osób którzy zamiast pić piwo w barze grają w zespołach amatorskich i tym samym spędzają zdrowo swój czas wolny.

 5. Lepiej niech za te pieniądze remontują po tym pseudo grafiti „Unia Pany” (widać że na polski nie chodzili)

 6. Hoo, hooo widać, że wybory się zbliżają, Przy takim dużym zadłużeniu Oświęcimia nasz panujący Prezydent chce lodowisko remontować. Wiadomym jest, że lodowisko od początku istnienia przynosi straty. Lodowisko przerobić na halę targową , klub Unia rozwiązać! Skończą się wtedy problemy finansowe UM jak i również skończy sie bazgranie po elewacjach budynków i ogrodzeń.

 7. Wymienić bandy. Po czym zburzyć halę.
  Położyć kostkę na rynku, po czym go rozkopać.

 8. Wiecie co jest najśmieszniejsze? Każdy polityk oświęcimski od prawa do lewa mówi zaufanym o lodowisku w Oświęcimiu per trup. I jednocześnie żaden nie powie tego publicznie.

Send this to a friend