Informacje

OŚWIĘCIM. Naruszenia nietykalności cielesnej policjantów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą czynności w związku z usiłowaniem naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. 28 – letni mieszkaniec Oświęcimia podczas legitymowania próbował uderzyć policjantów szklaną butelką. Mundurowi zabezpieczyli u niego przedmiot przypominający broń palną.

W nocy z środy na czwartek (9/10.02.2022) tuż przed godziną 23 policjanci z Ogniwa  Patrolowo -Interwencyjnego patrolując rejon Osiedla Zasole w Oświęcimiu zauważyli pieszego, który na widok radiowozu natychmiast  zmienił kierunek. Funkcjonariusze podejrzewając, że może to być osoba poszukiwana natychmiast skierowali się w jego  stronę, aby go wylegitymować. Kiedy mundurowi poprosili o dokumenty mężczyzna odmówił,  po czym trzymaną w ręce butelką piwa próbował uderzyć policjantów.

Został jednak szybko obezwładniony. Podczas przeszukania policjanci przy mężczyźnie znaleźli przedmiot, który wyglądem przypominał broń palną. Przedmiot został zabezpieczony i zostanie poddany ekspertyzie przez biegłego z zakresu broni i amunicji. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Wczoraj (10.02.2022) podejrzanemu został przedstawiony zarzut usiłowania naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Za to przestępstwo grozi kara  do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend