Informacje

POWIAT. Wojewoda pod wrażeniem powiatowych inwestycji

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński gościł dziś na terenie naszego powiatu wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę. Sternikowi województwa i jego współpracownikom pokazał kilka powiatowych inwestycji, które powstały bądź są realizowane m.in. dzięki rządowemu dofinansowaniu.

Wojewoda Łukasz Kmita był pod wrażeniem przebudowy i remontu drogi powiatowej ul. Nadwiślańska w Bobrku (Gm. Chełmek). Wraz ze starostą oświęcimskim przeszedł kilkusetmetrowy odcinek inwestycji drogowej zrealizowanej w czerwcu br. dzięki funduszom powiatowym, gminnym i rządowym. Rozmawiał też z lokalnym przedsiębiorcą w jego zakładzie usytuowanym przy zmodernizowanym trakcie.

Następnie sternik województwa obejrzał efekt realizacji dwóch etapów rozbudowy i przebudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. Po budynku gości oprowadzała wicedyrektor placówki Urszula Matwiejczyk. Wojewoda nie ukrywał, że jest pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczył. Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński zaznajomił Łukasza Kmitę z zakresem planowanego trzeciego i zarazem ostatniego etapu tej kluczowej powiatowej inwestycji.

W Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu wojewoda małopolski i starosta oświęcimski rozmawiali z dyrektorem placówki Edwardem Piechulkiem. Poruszono szereg wątków związanych m.in. z kwestiami płacowymi, finansowaniem świadczeń przez NFZ, czy rosnącymi kosztami energii.

Wspólnie obejrzano postęp prac na placu budowy Centrum Diagnostycznego. Znajdą się tu pracownie dotąd „porozrzucane” w kilku miejscach szpitala. Kilkumilionowa inwestycja jest finansowana z budżetu Powiatu Oświęcimskiego, środków własnych Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu oraz Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Placówka przyjmie pierwszych pacjentów wiosną przyszłego roku.

Fot. RL / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. SOSW, na zewnątrz okazale to wygląda, wewnątrz – mała świetlica, awarie hydro od kilku miesięcy, mała sala gimnastyczna itp. Tego już nie pokazali?

  2. Dobry Gospodarz z Zaborskiej jest zmęczony. Chyba nigdy nie zaprosił marszałka ani wojewody.

Send this to a friend