Informacje

POWIAT. Trzech pracowników szpitala powiatowego zakażonych koronawirusem

Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu zawiesza od dzisiaj do odwołania działalność Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ma to związek z potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem (Covid-19) u trzech pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i kwarantanną pozostałych pracowników SOR-u.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna oraz pozostałe oddziały szpitalne funkcjonują na dotychczasowych zasadach.

(Źródło: ZOZ)

Poprzedni artykułNastępny artykuł

51 komentarzy

 1. Wczoraj długo trzeba było czekać na karetkę do wypadku w mieście. Poszkodowany leżał na ulicy ponad pół godziny. Chyba skutki zdarzenia w SOR.

 2. Jeśli zwyklym cytatem z filmu w tak prosty sposob mozna wam namieszać w glowach to nie dziwię się, prezesowi Jarkowi, który robi to od wielu lat…

 3. Dziękujemy wszystkim Medykom,oraz innym pracownikom S.Zdrowia !!!

 4. Mastekosa poczuł się penie przez chwilę jakoby stojąc w jednym rzędzie z Kopernikiem, Galileuszem, Wolterem, Kartezjuszem, Dodą …

 5. Przepraszam, masterkosa, ale już nie mogłem. Kochani prawdziwi patrioci! To tzw, modlitwa Polaka z Dnia Świra Koterskiego. Marka Kondrata też na stos?

 6. Już zgłoszono komu trzeba i karetka z Kobierzyna po ciebie jedzie. Hotin – pakuj się.

 7. Nie wiedziałem, że nasz portal czytają ludzie aż za Szczecinem. Łoł!

 8. @hotin – skoro za czasów PO było tak źle, kradli i oszukiwali na każdym kroku a teraz jest tak dobrze i PIS rządzi od 5 lat to dlaczego jeszcze nikogo za te przestepstwa VATowskie i kłamstwa nie oskarżyli i nie posadzili? A może jednak to tylko taka propaganda żeby był wróg wewnętrzny (jakby zewnętrzni się skończyli) na którego można zwalać swoje błędy i straszyć nim ludzi? Dzisiaj w Internecie przeczytałem żeby uważać na latające kleszcze które roznoszą mikronadajniki 5G (naprawde!). Powiem Ci że to właśnie poziom jaki reprezentuje ekipa jaka w obecnej czasie udaje że prowadzi nas wszystkich do świetlanej przyszłości i po której będziemy prostować sytuacje jeszcze wiele lat po tym jak wszyscy o Was zapomną.. Smutne ale prawdziwe.. A co do COVID i sytuacji w u nas – niestety wirusy mają to do siebie że przenoszą się między nami i nawet starając się dbać o zachowanie rygoru może się coś stać. I niestety się stalo..

 9. Już wiemy,że co niektóre posty zostały zgłoszone do moderatora a on nas o ty poinformował. Trwają czynności,a winni zostaną ukarani.

 10. Gabriel trochę niżej, w ramach chrześcijańskiej miłości bliźniego: „Mam nadziję że korona was ukoronuje.”
  Otóż Gabrielu – zdrowia ci życzę.

 11. do @masterkoza mam pytanie: Skąd w Tobie człowieku tyle jadu i zawiści? Nienawiści wręcz?

 12. @orion
  @gabriel
  @jurek

  hotin w swoich komentarzach (kilkanaście dni temu – komentarz usunięto) na tej stronie życzył śmierci innym komentującym…

  Gdzie wtedy byliście?

  Hipokryci.

 13. @orion
  @gabriel
  @jurek

  Cyt. – trzy literki
  Umknęło wam to?
  No nie wierzę…

  Cytat z filmu „Dzień Świra” pasuje do was jak ulał…

  Hipokryci.

 14. Masterkosa, wyśmiewanie się z uczuć religijnych to jest dno, właśnie go przebiłeś, Od dzisiaj jesteś „szambo-masterkosa’.

 15. Mastercosa karuzela to typowe przykłady schizofrenii. Sami będąc nienawistni wobec oponentów przypisują nienawistność innym.

 16. Wszystko się zgadza dlatego teraz przez okres letni będą chcieli utrzymać ludzi w przeświadczeniu że maski , rękawiczki dezynfekcja są niezbędne a w okresie jesiennym nastąpi ogromny wzrost zachorowań , sytuacja podsycana przez media utrzyma się do wiosny 2021 r. Następnie światowe rządy pod przewodnictwem WHO poinformują że trzeba zlikwidować całkowicie system monetarny który przenosi najwięcej wirusów i zastąpić go płatnościami elektronicznymi ale tylko i wyłącznie za pomocą telefonów, następnie ogłoszą że mają szczepionkę ludzie zaczną masowo się szczepić. Zakłady pracy odgórnie będą musiały prowadzić wykaz zaszczepionych pracowników , nie dasz się zaszczepić to nie masz pracy krótka piłka . Następnie skoro każdy do płacenia musi posiadać telefon to może też być wyposażony w niezbędną aplikację w telefonie dzięki której masz możliwości przemieszczania się , podróżowania , chodzenia do galerii itd. Wszystko się sprawdza co do joty .

 17. Kiedy hotin zostanie dyrektorem szpitala w Oświęcimiu natychmiast zwolni wszystkich lekarzy (jak powszechnie wiadomo, lekarze biorą łapówki; zostawi tylko z sentymentu pełowskiego dr Jakubowskiego, który poskładał do kupy Szydłową, gdy ta wyrżnęła w lipę). Na ich miejsce zatrudni księży egzorcystów, ponieważ jasnym jest, że wszystkie choroby to dzieło szatana. Zamiast maseczek i kombinezonów dla pozostałego jeszcze personelu zakupi większą ilość dewocjonaliów ze sklepu internetowego o. Rydzyka: obrazki z wizerunkiem krzyża oraz modlitwą o Bożą ochronę przed epidemią – mniejsza wersja kosztuje 1 zł, ale można także kupić obrazek do powieszenia na ścianie w cenie 14 zł., drewniany krzyż św. Zachariasza za 22 zł., kieszonkowy modlitewnik z litaniami do św. Rocha i św. Rozalii, którzy są patronami chroniącymi od zarazy, koszt to prawie 10 zł.
  Tak wyposażony szpital powiatowy w Oświęcimiu będzie gotowy na stawienie czoła pandemii.

 18. @Janina – najnowsza koncepcja jest taka, żeby wybory były 28 czerwca. Powaga.

 19. Hotin czy w ramach ORMO pomagałeś warszawskim milicjantom pacyfikować przedsiębiorców? Jak się mają do rzeczywistości obiecanki brożki, że PiS nie będzie nasyłał milicji na protestujących jak to robiła PO?

 20. Już się pogubiłam z tymi chorymi. Było czternaście osób zakażonych. Doszła jedna, a mimo to nadal było czternaście. Teraz doszły trzy, a jest tylko szesnaście. Kto tu gra w c…? Wyborów nie ma, więc możecie powiedzieć prawdę. Zapomniałam, że mają się odbyć dwudziestego trzeciego maj.

 21. @Gabriel – Aha. Więc oglądając tylko tvpis i czytując Gazetę Polską, Do Rzeczy, wPolityce i inne pispartyjne gazety spodziewałeś się w nich znaleźć teksty w rodzaju: „właśnie umieściliśmy w spółkach skarbu państwa kolejnych trzydziestu naszych działaczy, z wyksztalcenia magistrów wf, z pensjami od 10 do 50 tysięcy złotych”? Obawiam się, że jeśli trochę nie zmienisz profilu czytelnictwa, o niczym takim się nie dowiesz.
  Nie mam oczywiście złudzeń, że za poprzednich rządów nie było nepotyzmu i kolesiostwa. Jednak wtedy u władzy byli absolwenci dobrych uczelni, co powodowało, że nawet na stanowiska członka rady nadzorczej banku trafiali ludzie jako tako wykształceni, którzy kierując się rozumem i instynktem samozachowawczym nie narobili wielu szkód. Teraz natomiast Kaczyński otacza się prostakami, miernymi, ale wiernymi, co powoduje, że obsadzeni na odpowiedzialnych stołkach gubią się i ich głupie decyzje w skali gospodarki kosztują nas miliardy.
  Różnica jest taka: teraz w Oświęcimiu dyrektorem wodociągów jest pełowiec, kumpel Chwieruta. Dla jasności – wcale mi się to nie podoba, dyrektorem powinien zostać fachowiec z branży. Jednak był on wystarczająco inteligentny, aby obejmując funkcję nie wywalać kierowników i majstrów, uczyć się od ich zarządzania i słuchać rzeczowych argumentów. Dzięki temu woda nadal płynie z oświęcimskich kranów. Jednak w razie wygranej pis szefem wodociągów w Oświęcimiu zostałby hotin. Najpierw wyrzuciłby z roboty wszystkich nie będących członkami pisowskiej partii. Potem przyznałby sobie premię. Potem zorganizował uroczyste poświęcenie wodociągów i zawierzyłby je opiece św. Floriana. Zaciągnął 50-miionową pożyczkę. Przekazaną następnie na fundusz wyborczy pis. W efekcie po pół roku woda przestałaby z kranów cieknąć. Taka jest różnica.

 22. Karuzela ty najwyraźniej załapałeś się na tego platformianego wirusa i jesteś nim przesiąknięty na wskroś. Szukasz snesacji z jakichś kiepskich źródeł posługujesz się półprawdami manipulacjami albo nieprwdziwymi informacjami byle tyle karmić swoją nienawiść do PISu i próbowac zarażać nią innych stając się takim roznosicielem tego antypisowskiego wirusa.

 23. Redemptorysta o. Tadeusz Rydzyk skrytykował na antenie Radia Maryja obostrzenia dotyczące liczby osób mogących przebywać w Kościołach. – Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas – chrześcijan, katolików – jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne – przekonywał.

 24. W niedzielny poranek służby sanitarne poinformowały o kolejnej osobie, która zmarła na COVID-19. To 71-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Tym samym liczba ofiar w tym powiecie wzrosła do trzech.

 25. Kto chodzi bez masek? Proszę przejść się bulwarami. Jednorazowych rękawiczek w Oświęcimiu nigdzie kupić nie można. W sklepach dla klientów też nie ma, nawet przy pieczywie (np. Kaufland).

 26. A może chcecie drodzy Gabrielu i hihi posłuchać, jak politolog Krzysztof Zaremba, były poseł pis, który niestety przerżnął w ostatnich wyborach, został najpierw „sekretarzem” spółki Żegluga Polska (stanowisko specjalnie wymyślone dla niego), a teraz właśnie mianowano go prezesem Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie? Ej, obawiam się, że jednak nie chcecie.

 27. Pis rządzi w Polsce już pięć lat. Dotąd corocznie Puławy dostawały akredytacje bez problemu. Puławami chwalono się przed delegacjami z NATO. Ale w tym roku już nie. Co więc nagle takiego się stało, że uważani za najlepszych specjalistów wirusologów w Wojsku Polskim naukowcy zostali wylani? MON nie podał w swoim komunikacie żadnych konkretnych przyczyn. Gdyby jakieś realne były, to dla zatkania gąb dziennikarzom nie było przeszkód aby je upublicznić.
  Tak czy inaczej rezultat jest jeden: ośrodek naukowy właśnie teraz szczególnie potrzebny, został przez pis rozpierniczony. I wcale HiHi nie ma się z czego śmiać.

 28. Nie jestem naiwny, żeby ci wierzyć. Akurat wiem, co to jest akredytacja i jakie są procedury np dotyczące wzorcowania i kalibracji urządzeń. A także procedur.

 29. Co ciekawe, nowym szefem Ośrodka został, jak twierdzą pracownicy, człowiek nawet sympatyczny i uprzejmy, ale nie mający pojęcia o wirusologii. Oznacza to, że nie jest on z pis, bo w przeciwnym razie nie byłby uprzejmy i sympatyczny. Więc naukowców wylano najprawdopodobniej dlatego, ponieważ:
  – kierownik ośrodka w Puławach nie chciał przyjąć do pracy koleżanki kuzynki córki wiceministra po teatrologii, albo
  – ośmielił się publicznie wykazać niekompetencję swojego pisowskiego zwierzchnika (stwierdzając np. że koronawirusa nie leczy się skoncentrowaną dawką witaminy C). I to był błąd, ponieważ mściwość i pamiętliwość pisowców nie zna granic.

 30. Aleś ty naiwny. Nawet w państwie pis do zrobienia czystki potrzebny jest jeszcze pretekst. Akredytacje przyznawano dotąd Puławom co roku i jakoś nie było z tym problemu. Dlatego wysyła się kontrolę, która stwierdza, że zgodnie z instrukcją pojemniki z płynem odkażającym powinny stać na półce z lewej strony, a stoją z prawej. Oryginał umowy o zakup pipet powinien znajdować się w zielonym, specjalnie oznaczonym segregatorze z napisem tajne/poufne, a leży w szufladzie biurka u zastępcy kierownika. To oczywiście są skandaliczne zaniedbania.
  Gdyby ci naukowcy kradli, to powinni zostać aresztowani. Ale nie zostali.
  Gdyby ci naukowcy byli nieudolni/niekompetentni – jestem w stanie uwierzyć, że może jeden, góra dwóch. Ale wszyscy?
  Więc nie bądź naiwny.

 31. @karuzela Wygląda na to, że tak zrobiono, abyś miał przyjemność. Poza tym, zostali odwołani za brak odnowienia akredytacji, więc kłamiesz.

 32. Prywatą mówisz? 31 stycznia br. do MON-u zostało wezwanych trzech oficerów: szef ODiZZB w Puławach płk dr Marcin Niemcewicz, kierownik pracowni wirusologii ppłk dr Aleksander Michalski oraz szef pracowni zabezpieczenia ppłk Jacek Wójcicki.
  – Zaproszono ich do Warszawy. Ci trzej oficerowie byli przekonani, że chodzi o koronawirusa, o ustalenia dotyczące badań i testów, ale jak przyjechali, to dostali rozkazy przeniesienia do innych jednostek.
  Zwolnienie kierowników ośrodka w Puławach pociągnęło za sobą kolejne odejścia. Wkrótce wypowiedzenie złożył wirusolog płk Jerzy Gaweł, zastępca szefa ośrodka ds. laboratoryjnych. Wcześniej z „powodów zdrowotnych” odeszli epidemiolog i zastępca ODiZZB płk dr Krzysztof Lasocki oraz szef pracowni bakteriofagów płk dr Romuald Gryko. Widocznie mieli dosyć. Tym samym ośrodek stracił wszystkich najważniejszych ekspertów z zakresu mikrobiologii i epidemiologii.
  To się nazywa nagonka i czystka. A robi się tak: najpierw donosy, potem seryjne kontrole, a potem pretekst, dowalenie się do jakiejkolwiek pierdoły, czegoś w rodzaju „nieprawidłowości przy przetargu o zakup próbówek” – i fru. Tutaj po prostu nie odnowiono Puławom corocznej akredytacji.
  Efekt jest tak czy siak następujący: w przededniu epidemii najlepsze w wojsku laboratorium wirusologiczne zostało rozwalone.

 33. @ Karuzela Puławy nie uzyskały akredytacji. Jak już piszesz, pisz wszystko.Odwołali szefa, reszta poszła za nim. Czyli śmierdzi prywatą.

 34. Taa. A więc lubisz być dymany. I wcale cię nie dziwi, że szeregowy radny pis z Nysy został nagle specjalistą ds. kładzenia asfaltu w GDDKiA, a potem dyrektorem Centrum Transplantologii. Uważasz to za świetne posunięcie kadrowe. Nie interesuje cię, że główny wojskowy Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych (ODiZZB) w Puławach nie odegrał żadnej roli w zwalczaniu epidemii, ponieważ dwa miesiące temu wywalono z niego wszystkich pracowników naukowych (w tym najlepszego w wojsku wirusologa ppłk. dr. Aleksandra Michalskiego) i zostali w nim tylko laboranci, Że dyrektorami szpitali zostają filozof, teolog i politolog. Nawet troszeczkę cię to nie zaniepokoiło?

 35. Wydymali nas wszystkich ci co byli wcześniej i mam nadziję że już nie wrócą, A skoro uważasz że PIS „mnie wydymał” to wolę żeby było tak jak jest teraz niż wrócić do tego co zafudował platformiana zaraza

 36. Rozumiem cię Gabrielu, niełatwo jest przyznać się przed samym sobą, że dałeś się pisowi wydymać. Myślałeś sobie: przecież mówią prawdę w tvp, muszą, to telewizja publiczna, więc nie kłamie. Zobaczmy:
  Prof. Andrzej Lange – immunolog, hematolog, transplantolog był współzałożycielem i wieloletnim dyrektorem Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku we Wrocławiu. Pełnił jednocześnie funkcję kierownika Laboratorium Immunologii Klinicznej Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu. Jest autorem i współautorem ponad 200 prac naukowych.
  Ale trzeba było zrobić miejsce kumplowi.
  Więc pisowski wojewoda profesora z dnia na dzień wypierniczył.
  Po czym pis ogłosił konkurs na stanowisko nowego dyrektora.
  \Startował prof. Dariusz Wołowiec, były konsultant krajowy ds. hematologii i dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 oraz
  Paweł Nakonieczny, aparatczyk z pisowskiej nomenklatury, poprzednio zatrudniony w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
  Pytanie do Gabriela: kto wygrał konkurs?

 37. Obywatelu emeryci ledwo wiążą koniec z końcem i nie stać ich na wydanie stówy na paczkę rękawiczek. Dzięki idolom hotina muszą wybierać między śmiercią głodową a śmiercią z powodu koronawiurusa. Ceny niestety zaczynają szaleć. Lekarstw też.

 38. Dramat!!!! Zakładając żę te brednie tu wypisywane w komentarzach piszą mieszkańcy Oświęcimia to wstyd mi że mieszakm między takimi pomylęńczmi pełnymi niemnawiści . Mam nadziję że korona was ukoronuje.

 39. Trwa pisowska czystka w szpitalach.
  Szefem Centrum Transplantacji Komórkowych we Wrocławiu został pisowski aparatczyk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
  Szefem Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze został pisoski aparatczyk, z wykształcenia filozof.
  I tak dalej.

 40. Daniuel Obajtek, dawniej burmistrz Pcimia, dziś pisowski prezes Orlenu, przekazał właśnie w darze Watykanowi 375 tys. masek, 34 tys. litrów płynu do dezynfekcji i 10 tys. kombinezonów, m.in. dla żołnierzy gwardii papieskiej.

 41. Maseczka ogranicza ilość wirusów zakażonych kaszlących. Tyle i aż tyle.

 42. @bez maseczek
  Oni mieli profesjonalne maski, kaski i kombinezony, a i tak zachorowali. Jakoś mało przekonująca ta Twoja koncepcja. Maseczki mają wyłącznie psychologiczne znaczenie. Jak to się ładnie mówi: stanowią wyłącznie placebo. Ja tam maskę noszę. Jak widzę, że wirus na mnie leci, to nawet ją zakładam. Wówczas on, biedny i niewinny, odbija się odeń i spada na trotuar ponosząc śmierć na miejscu. Nie wiem czy to do końca humanitarne… Wszak to Boże przecież stworzenie…

 43. Pacjenci z podejrzeniem zarażenia korona wirusem powinien mieć zapewnione osobne pomieszczenie do zdiagnozowania——- w każdym szpitalu a nie SOR

 44. Babska w wieku ok. 50 lat, menele i wytatuowane gnojki z przechodzonych beemwic.

 45. Już na samym początku wprowadzania obostrzeń zwracałem uwagę, widząc z obserwacji, że główną przyczyną roznoszenia choroby są osoby starsze, a nie najmłodsi. Słyszałem jak cwaniakowali i jakie brednie wygadywali.

  Drugą równie potężną grupą są tak zwani „Janusze” i „Grażyny” w wieku 50-60 lat co to najwięcej chojrakują i wszystko wiedzą lepiej. Mówię o naszym mieście, ale niestety jest to zjawisko powszechne w różnych dziedzinach życia.

  Faktycznie obiektywnie nie jest źle, bo od marca są to pojedyncze przypadki, a wiemy w jak wykładniczym postępie odbywa się zarażanie wirusem.

  Jeszcze gorsze jest luzowanie obostrzeń przez rządzących, gdzie przypadków jest coraz więcej. Nasuwa się pytanie co dla społeczeństwa będzie lepsze i gorsze w dłuższej perspektywie, głęboki kryzys gospodarczy z jego wszystkimi konsekwencjami, czy śmierć pewnego procenta najsłabszych jednostek.

 46. To emeryci do niczego się nie stosują, wystarczy stanąć przy stoisku z warzywami albo pieczywem w biedronce, rękawiczki? a po co?

 47. Coraz więcej zwłaszcza młodych ludzi zaczyna „żyć” stadami i bez masek. Zacznie się, jak napisał przedmówca. A że ktoś umrze? Żyjta, róbta co chceta.

Send this to a friend