Informacje

POWIAT. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując  bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego jednego dnia zatrzymali  prawo jazdy za nadmierną prędkość czterem piratom drogowym. Dwie panie oraz dwaj panowie, którzy zlekceważyli przepisy oraz bezpieczeństwo na drodze, prawo jazdy będą mogli odzyskać za trzy miesiące .

Wczoraj (08.09.2020) tuż po godzinie 10 .00 w Osieku  na ulicy Głównej policyjne sygnały usłyszała kierująca mercedesem, która na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h jechała  99 km/h czyli o 59 więcej. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedzi 57 – letnia mieszkanka Osieka.

O godzinie 11.00 w Polance Wielkiej na ulicy Kasztanowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford. Kierująca nim 35 – letnia mieszkanka Poręby Wielkiej jechała z prędkością 105km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Niespełna godzinę później również w Polance Wielkiej lecz na ulicy Długiej policyjne sygnały przerwały jazdę 25 – letniemu mieszkańcowi Cieszyna, który samochodem marki Ford Transit jechał z prędkością 101 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Tuż przed godziną 19.00 w Osieku na ulicy Głównej do kontroli drogowej został zatrzymany 26 – letni mieszkaniec Malca, który samochodem marki Audi   jechał z prędkością 109 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Za przekroczenie prędkości  na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im  zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu wolniej, lecz znacznie bezpieczniej i zachowując prawo jazdy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend