Informacje

POWIAT. Starostwo zamknięte do odwołania

Szanowni Państwo, w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Starosta Oświęcimski podjął działania zmierzające  do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, kierując się dobrem zarówno klientów jak i urzędników, podjąłem decyzję o zaprzestaniu z dniem 16 marca 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu – informuje Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela.

Oznacza to realizację zadań w szczególnym trybie.

Kontakt z Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu będzie odbywał się z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej.

Do Państwa dyspozycji pozostają adresy i numery ogólne do Urzędu:

Kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych wydziałów Urzędu będzie możliwy:

 • w szczególnie uzasadnionych przypadkach,
 • wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

W przypadku konieczności wizyty w siedzibie Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu wejście do Urzędu dla interesantów otwarte jest od strony ul. Wyspiańskiego 10. 

Zasady obsługi klientów przez wydziały Urzędu będą publikowane w zakładkach wydziałowych „jak załatwić sprawę w starostwie”.

Proszę Państwa o uszanowanie wprowadzonych zasad i ograniczenie  do niezbędnego minimum osobistych wizyt w Urzędzie.

Dziękuję za wyrozumiałość.

O wszelkich zmianach będziecie Państwo informowani za pośrednictwem strony internetowej www.powiat.oswiecim.pl

Starosta Oświęcimski

Marcin Niedziela

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. Czasy się zmieniają, na Księżycu lądujemy, tunely pod morzem budujemy, ale jak przyjdzie co do czego to żal patrzeć. Średniowiecze Panie Starosto. Jakkolwiek jest Pan w grupie ryzyka. Starość, nie radość:)

 2. Rozumiem, że coś powinno być otwarte w tym asortymencie, jeśli komuś np. uszczelka w kranie pęknie, ale to już chyba przesada.

 3. A Castorama otwarta i tłumy w środku pomimo tego że większość pracowników nie przyszła do pracy. Tragedia potencjalna wylęgarnia wirusa. Brawo dla zarządu spółki. We Francji można było zamknąć ale Polacy się dla nich nie liczą tylko ich kasa.

 4. Szacunek i wielkie podziekowania dla Pana Stsrosty za taką decyzję.

 5. Konstrukcja niektórych przycisków sygnalizacji przy przejściach dla pieszych wymaga ściągnięcia rękawiczki i naciskania ich palcem.
  Jest to więc jeden z bardziej skutecznych środków przenoszenia wirusów z człeka na człeka. Nie da się coś z tym zrobić?

 6. W wielu sklepach wprowadzono ograniczenia – dozwolona jest obecność 2 – 7 osób w środku. Rezultat jest taki: przed wejściem w kolejce grupa wściekłych klientów, z których co chwila jakiś zmęczony czekaniem odchodzi, w środku zaś głupie baby przy warzywnym kłapią paszczami, kłap, kłap, gadają ze sobą ble, ble i gadają.
  Drogie babcie emerytki: wiem, że dla was wyjście do sklepu i rozmawianie z sąsiadkami jest podstawową atrakcją dnia. Ale czy nie możecie kłapać gdzieś na zewnątrz?
  Co do emerytów czekających w kolejce przed sklepem: nie zbijajcie się w ciasną grupę i nie kaszlcie na siebie, to wy jesteście przecież głównym targetem dla drania.
  Panie sprzedawczynie: jeśli zobaczycie kłapiące emerytki to w waszym interesie jest jakaś interwencja, tracicie w ten sposób mnóstwo klientów, którzy odchodzą i być może już nie wrócą.

Send this to a friend