Informacje

POWIAT. Sprawcom rozboju grozi 12 lat więzienia

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji w areszcie śledczym osadzili dwóch mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Mężczyźni są podejrzani o dokonanie rozboju na mieszkańcu Oświęcimia, któremu skradli samochód. Ponadto przestępcy na swoim koncie mogą mieć również kilka innych kradzieży pojazdów z terenu województwa śląskiego.

Do rozboju na terenie Oświęcimia doszło w nocy z 5/6 stycznia 2022 o północy na parkingu w rejonie skrzyżowania ulic Nojego z Dąbrowskiego. Do 30 – letniego mieszkańca Oświęcimia podszedł mężczyzna, który grożąc niezidentyfikowanym przedmiotem zażądał wydania kluczyków do samochodu marki Opel Astra kombi. Następnie sprawca skradzionym samochodem odjechał.

We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca rozboju chwilę przed zdarzeniem wysiadał z samochodu marki Volkswagen, którym kierował inny mężczyzna.

Komunikat o zdarzeniu oraz poszukiwaniu sprawców poruszających się samochodami oplem oraz volkswagenem natychmiast został przekazany do patrolujących miasto policjantów oraz innych jednostek Policji.

W efekcie podjętych działań już po kilkunastu minutach jeden z patroli w rejonie zbiornika wodnego Kruki w Oświęcimiu odnalazł porzuconego volkswagena. Jak ustalono pojazd pochodził z kradzieży dokonanej na terenie powiatu cieszyńskiego. W trakcie prowadzonych przez kilkanaście godzin czynności mających na celu zidentyfikowanie sprawców z pszczyńskiej komendy Policji nadeszła informacja o zatrzymaniu dwóch mieszkańców powiatu cieszyńskiego 23 i 30 – letniego, którzy w rejonie jednej ze stacji benzynowych w Goczałkowicach porzucili opla skradzionego w Oświęcimiu.

Obaj zatrzymani trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Na podstawie zebranych dowodów postawiono im zarzut rozboju.  Kryminalni ustalili, że podejrzani mają również związek z kilkoma innymi kradzieżami samochodów dokonanymi w ostatnim czasie na terenie Śląska.

8 stycznia br. obaj podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie prokurator przedstawił im zarzut rozboju. Następnie podejrzani trafili przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. W areszcie śledczym zostali osadzeni w poniedziałek (10.01.br.) rano.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend