Informacje

POWIAT. Ślubowanie klas pierwszych Oddziału Przygotowania Wojskowego w Chemiku

Rodzice, dyrekcja szkoły, władze Powiatu Oświęcimskiego w osobach starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego i wicestarosty Pawła Kobielusza oraz przedstawiciele służb mundurowych byli dziś świadkami ślubowania złożonego w powiatowym „Chemiku” przez uczniów klas pierwszych Oddziału Przygotowania Wojskowego.

Przez ostatnie lata ślubowanie kadetów odbywało się z okazji Święta Niepodległości. W tym roku, po raz pierwszy, chcąc podkreślić, że klasy wojskowe powiatowego „Chemika” przyjęły tradycje Zgrupowania Partyzanckiego Armii Krajowej „Sosienki”, uroczystość została zorganizowana w przeddzień obchodów 82. rocznicy powołania Armii Krajowej.

W imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego kadetom pogratulował starosta Andrzej Skrzypiński. Życzył im sukcesów w nauce, wytrwałości na świeżo obranej ścieżce, a w przyszłości kariery w Wojsku Polskim.

 

Źródło: powiat oświęcimski / Fot. RafLor

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Natomiast jedno trzeba przyznać. Andrzej Skrzypiński prezentuje się przed pocztem sztandarowym zajebiście. Intrygująca konkluzja w kontekście wyborów 2025.

  2. @ Ja

    Umknęły ci pewne szczegóły. To nie żołnierze tylko uczniowie i nie składają przysięgi tylko ślubowanie.

  3. @Ja

    Taaa, a na jej miejsce wstawić ciebie. Od razu w stopniu generała.

    Swoją drogą co cię obchodzi czy dziewczyna chce służyć Polsce w pomalowanych paznokciach czy bez, jeśli będzie to robić dobrze ?

  4. Ta z tymi niebieskimi pazurami od razu powinna zostać wywalona. Kto to widział takie po ażury w wojsku

Send this to a friend