Informacje

OŚWIĘCIM. Lokalne struktury Platformy Obywatelskiej zatwierdziły listy kandydatów

Za dokładnie 9 tygodni, w niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Lokalne struktury Platformy Obywatelskiej zatwierdziły już listy listy kandydatów do Rady Miasta Oświęcim i Rady Powiatu w Oświęcimiu. Jak informują w swoich mediach społecznościowych rekomendacje otrzymali także kandydaci do Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Źródło: Facebook

Poprzedni artykułNastępny artykuł

69 komentarzy

 1. A kto normalny chciałby budować fabrykę w Polsce. PiS tak obrzydził przedsiębiorcom taki pomysły ,że wolą wybudować fabrykę w Czechach, i Słowacji w Rumunii czy Bułgarii. Po wprowadzeniu Dobrego ładu podnoszeniu podatków ,i wysokich kosztach ZUS nik nie chce inwestować w Polsce. Tak samo jak przepisy które są zmieniane nawet dwa razy w roku.

 2. Intel jednak będzie budował fabrykę w Niemczech bo Tusk wygonil go z Polski. A wy dalej myślicie, że to propolska organizacja polityczna. Chodzi tylko i wyłącznie o dobro naszego zachodniego sąsiada. Nadzorca nad ziemiami straconymi ma pilnować żeby u nas nic się nie dało. Żadnych nowoczesnych fabryk, żadnych elektrowni atomowych, żadnego CPK. Ma być tania siła robocza, tereny do relokacji migrantów i uzależnienie energetyczne. Najlepiej gawiedź nieznająca swojej historii bo korektach w programie MEN.

 3. Natalia Grządziel, nazywana na Nowogrodzkiej „makijażystką prezesa”, dostała posadę jako „ekspertka” w Departamencie Generalnym Narodowego Banku Polskiego. – „Mam poczucie, że jej etat w NBP też jest fikcyjny, bo nie wiem, jakie ta pani ma kompetencje, żeby tu pracować”.

 4. Masz na myśli towarzysza Piotrowicza komunistycznego prokuratora,i jego kolegów z Nowogrodzkiej.

 5. Z braku laku PiS wystawił Jakuba Przewoźnika w wyborach na prezydenta miasta Oświęcim.Słabeusze te nasze pisiorki nie mają nikogo kto mógłby rywalizować z obecnym prezydentem to wystawili Kubusia no cóż każdy może startować w wyborach.

 6. „Nie zauważyłbyś ironi nawet jakby wyskoczyła z krzaków i kopnęła cię w dupę”.

 7. A tymczasem radny Waldemar jest zaskoczony startem Chwieruta w wyborach na urząd prezydenta Oświęcimia. Biorąc pod uwagę fakt, że start Chwieruta był więcej niż pewny tonświadczy jak łatwo zaskoczyć radnego Łozińskiego…

  Na wywieszonych tu i ówdzie plakatach z obietnicami PiS sprytnie nie zamieszczono logo PiS. Trudno ocenić z jakiego powodu…
  Odium porażki z ostatnich wyborów?
  Skojarzenia PiS z:
  drożyzną,
  inflacją,
  nietrafionymi pomysłami radnych?
  Polecenie z centrali?

  Ktoś, coś?

  A może tylko zwykły wstyd…

 8. Warto napisać prawde o Sowieckich nowych okupantach. Jak napili się metanolu z zakładów i leżeli zamarznięci na kostke na kostce granitowej wzdłuż ul. obecnie Dąbrowskiego.

 9. Szymon Hołownia w czasie kampanii wyborczej buńczucznie ogłaszał, że „tłuste koty pakują kuwety. Teraz czas na konkursy i profesjonalne zarządzanie naszym majątkiem”, tymczasem wygłodniałe koty od Hołowni i Tuska pakują swoje kuwety do Spółek Skarbu Państwa! Nominaci partyjni znaleźli już swoje ciepłe posady m.in. w takich spółkach jak Orlen (Ireneusz Sitarski), Enea (Michał Gniatkowski), PGE (Andrzej Sadkowski) Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (Magdalena Roguska) czy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Emilia Wasielewska i Robert Gajda), a to zapewne jedynie czubek góry lodowej i o wielu innych skokach na stołki w państwowych spółkach i instytucjach opinia publiczna jeszcze nawet nie wie.

  Miała być nowa jakość w polityce, a są stare zwyczaje wymiany partyjnych nominatów Spółkach Skarbu Państwa, czyli jak wiele musi się zmienić, żeby wszystko zostało po staremu.

 10. @@
  kolejne kwiatki od nowoczesnego i uśmiechniętego MEN. Koniec nauczania o polskich bohaterach jak Witold Pilecki, koniec nauczania o współpracy Niemiec i ZSRR podczas wojny, koniec wspominania o Sprawiedliwych wśród narodów świata, o Pani Irenie Sendlerowej, koniec nauczania o pogromach Polaków podczas wojny (zostają tylko żydzi i holokaust). To kolejne przykłady niszczenia tożsamości narodowościowej pod egidą Platformy Niemieckiej. Wstyd i hańba.

 11. Chyba jednak się powtarza tylko jakoś nie potraficie tego zauważyć.

  Faktury , faktury , faktury , przejrzystość , panowie jeszcze radni …

 12. Lokalny profil PO cieszy się jak głupi bateryjką, że Donka poklepał po pleckach Macron czy jego bezpośredni przełożony… Historia nigdy się nie powtarza, ale wraca jako karykatura…

 13. Przesadzasz. Koszt budowy wyniósł jak na razie tylko miliard złotych, tzn. tyle pis zdążył wydać, po czym (już po cichu) nieukończoną jeszcze kopalnię zamknięto.
  A co to jest miliard złotych? To nic nie jest. Miliard w prawo, miliard w lewo, w razie czego się dodrukuje lub pożyczy.
  Dziś na lotnisku w Radomiu wylądował 1 (słownie: jeden) samolot i wystartował też jeden.
  Dziś przez przekop w Mierzei Wiślanej nie przepłynął żaden jacht (średnia za ubiegły rok trochę ponad po 1 przepłynięciu tam i z powrotem dziennie).
  Ale inwestycje pis ładnie wyglądają na wizualizacjach.

 14. Czy Kopalnia Jastrzębie-Bzie, którą hucznie otwierał tow. Premier Morawiecki jeszcze fedruje? Koszt budowy wyniósł około 3 miliardów złotych.

 15. Eh Równio – to dopiero początek konsultacji. Widać jednak, że MEN chce zerwać z bogoojczyźnianym spojrzeniem na historię Polski, co w praktyce jak dotąd sprowadzało się do wkuwania przez dzieci setek biogramów bohaterów, najlepiej zabitych, bez rozumienia o co tak naprawdę chodziło.
  Cała ta nasza historia w wersji narodowopisowskiej jest jedną wielką rzezią i wielkim cmentarzyskiem. Powstania były słuszne, a najbardziej Warszawskie. Kolaborantów generalnie nie było (no, może paru i to koniecznie folksdojczów), a ogół społeczeństwa tylko marzył o tym jakby tu złożyć życie na ołtarzu Ojczyzny. W przerwach ewentualnie ratowano Żydów. W II RP cały czas zajmowano się budową Gdynii. Biedy, wręcz przerażającego ubóstwa tzw. ludu – nie było. Zamordyzmu politycznego władzy – też. We Wrześniu żołnierz polski bohatersko walczył do końca, broń Boże nigdy nie uciekał. Przy takim jego bohaterstwie aż trudno pojąć, dlaczego przegraliśmy. W I RP szlachta owszem, trochę warcholiła, ale gdy trzeba było, walczyła bohatersko. Chłopi byli szczęśliwi i uśmiechnięci. Wszystko co złe, to wynik knowań obcych, w szczególności Niemców.
  Z Ukraińcami należy się dogadać, w końcu poza porąbanymi pogrobowcami UPA są tam też w większości ludzi rozsądni i uczciwi. Trzeba zrobić z dziesięć konferencji naukowych i ustalić jakąś prawdziwą i możliwie niekonfrontacyjną wersję w oparciu o fakty. A fakty są takie: wobec Ukraińców wielokrotnie zachowywaliśmy się nie fair (delikatnie mówiąc), to prawda, ale to z żaden sposób nie usprawiedliwia superdraństwa i masowych zbrodni na Polakach na Wołyniu i w innych miejscach. Taka mniej więcej wersja powinna się znaleźć i w polskich i w ukraińskich podręcznikach szkolnych.

 16. Panie radny Łoziński , panie Przewożnik , gdzie są imienne faktury potwierdzajace własne finansowanie waszej akcji bilbordowej w mieście? Czekamy .
  Kasa musi się zgadzać . Bez tego będziecie niewiarygodni .

 17. Czy przypadkiem nasze dobro narodowe Ryży nie jest zbyt przepracowany. Ciągle musi latać do Berlina po wytyczne.

 18. Czekamy na powrót polskich obozów śmierci. PO już zaczyna niszczyć polską historię, aby tylko przypodobać się Ukraińcom a za niedługo Niemcom. Banda sprzedajnych łajz. Hańba wam coście na nich głosowali.

 19. Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło prekonsultacje zmiany podstawy programowej kształcenia ogólnego. Zmiany dotyczą także historii. Jedna z tych propozycja dotyczy wykreślenia zwrotu ludobójstwa ludności polskiej na na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  Co za nierząd… Tak zhańbić setki tysięcy zabitych Polaków. Brawo uśmiechniętą Polsko… Dramat

 20. A gdzie był pan Łoziński 15 20 lat temu.Cena tej działki była bardzo niska. Można było ją kupić,a potem myśleć o budowie parkingu z kostki brukowej. Pan Łoziński przecież chodzi do kościoła Parafialnego od dziecka więc mógł coś w tej sprawie zrobić. Radnym jest od około 20 lat.Teraz udaje , że się tą sprawą zajmuje,a gdzie był przez te wszystkie lata.Teraz ta działka jest warta pewnie ponad milion złotych. Jeśli jest taki mądry to niech poda skąd wziąć kasę na budowę parkingu przy cmentarzu parafialnym.

 21. no i zapomniałem że na dachu parkingu nadcmentarnego aż się prosi o kąpielisko otwarte z przestrzenią do zorganizowania sylwestra plenerowego. Zachwyt.

 22. Czy prezydentem może być facet, który nie wie jak się nazywa? Na bilbordzie przedstawia się jako Jakub PRZWOZNIK. Chyba że chłop chce oszczędzić na wydruku, to rozumiem. Ale pomysł z budową parkingu POD cmentarzem parafialnym jest bardzo ciekawym wyzwaniem inżynieryjnym. Ale skoro są parkingi podziemne, to podcmentarne powinno się też budować, co za wizjonerstwo! Ale dlaczego nie wybudować nad cmentarzem parafialnym. Można się uniezależnić uroczystośc od warunków pogodowych..

 23. Pan Łoziński zaskoczony , zszokowany,że pan JCH będzie startował w wyborach prezydenckich w Oświęcimiu. PiS Oświęcimski wystawił swojego kandydata na fotel prezydenta miasta Oświęcim.Pan Przewoźnik jest za cienki w uszach żeby wygrać wybory z JCH. Może jest dobry w pisaniu interpretacji ,wygłaszaniu bajek dla małych dzieci ale na prezydenta się zwyczajnie nie nadaje. Ostatnio atakuje nas swoimi durnymi pomysłami typu zamrozić podatki,darmowa komunikacja dla dzieci szkolnych,budowa parkingu kościelnego przy cmentarzu parafialnym tylko nie mówi skąd wziąć pieniądze na sfinansowanie tych pomysłów.. Przez ostatnie 8 lat tylko wymyślali niestworzone rzeczy z których nie zrealizowali żadnego.Tacy z nich radni fachowcy a nic nie potrafią zrealizować miernoty totalne .

 24. Do @;Pierwszy przykład z brzegu.2019r Misiewcz Były pisowski rzecznik w MON za Maciarewicza .Wystarczy poczytać Wikipedie.

 25. Po ostatnich doniesienia na temat inwigilacji członków PiS-u zaczynam się zastanawiać czy w PiS-ie nie działał Departament X? Za komuny ten departament miał zadanie kontrolę członków PZPR.

 26. W piątek w całej Polsce odbywały się protesty rolników, domagających się zniesienia unijnych szaleństw klimatycznych, m.in „Zielonego Ładu” oraz „Fit For 55”. Jak donoszą portale informacyjne, w Bydgoszczy doszło do użycia gazu wobec protestujących rolników…
  Powrót do przeszłości nastąpił bardzo szybko… Kiedy zaczną strzelać do protestujących?

 27. Mózg jest zadziwiającym organem. Pracuje non stop, 24 godziny na dobę, przez całe życie!
  ZANIKA GDY WSTĄPISZ DO PO!

 28. Psie – no to zobaczymy, czy zacznie gnić. Ale nie bardzo sobie mogę wyobrazić większej zgnilizny niż tej, jaką zafundował nam pis. Masz fryzjera od Muchy – zgoda (nawiasem mówiąc Muchę należałoby już dawno wywalić, co z tego, że ma ładne nogi). Tylko że to pojedyncza stara sprawa, sprzed 12 lat. W przypadku pisu mamy złodziejstwa i kolesiostwa na pęczki, w stosunku 27 : 1. A to chyba mimo wszystko znaczny postęp, dwadzieścia siedem razy mniej afer niż za poprzedniej władzy, nie?
  Przykład: w rządowym Centralnym Ośrodku Informatyki zatrudniono Marię Thun, córkę znanej pełowskiej europosłanki. Pomimo tego, że wszyscy się zgadzają, że miała bardzo wysokie kwalifikacje, Tusk gdy tylko się o tym dowiedział, kazał ja natychmiast zwolnić. Może i niesprawiedliwie. Ale dał czytelny sygnał: za nowej władzy nie będzie przyzwolenia na nepotyzm i rodzinne układziki. Wyobrażasz sobie Psie coś takiego za pisu?

 29. Po #!$%@? w ogóle Tusk wrzucił ten tweet krytykujący republikanów? Nikt z nich nagle nie zmieni zdania, bo jakiś premier z zasadniczo mało istotnego dla nich kraju w Europie coś tam szczeka. Jedynie co może tym osiągnąć to pogorszenie opinii o Polsce wśród republikanów oraz to, że przy następnej decyzji lub głosowaniu dotyczącym Polski dwa razy się zastanowią, czy zagłosować za.
  Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to oni będą rządzić, więc powinniśmy się na nich przygotowywać, a nie stawiać na jednych jak pisiory i obrażać się na rzeczywistość, bo „nasi” nie wygrali.

 30. CPK nieważne, elektrownia atomowa nieważna, sprawa socjalu dla Ukraińców nieważna, gospodarka nieważna, wojskowość nieważna, wszystko nieważne. Ważny sejmflix i „grilowanie PiSowców”.

 31. Tusk 2023: „Uchylałbym obawy niektórych, że tego typu programy wsparcia, jak kredyt 0%, czy dopłata do najmu muszą wpłynąć na wyraźny wzrost ceny.”

  Tusk 2024: „Dopłaty do kredytów powodują wzrost cen mieszkań i pomagają deweloperom”.

  Który Tusk jest prawdziwy?

 32. Patologia antypolska i antyobywatelska! Żyjąca w alternatywnym i nierealnym święcie. Czas na zmiany! Rządy degeneratów i nieudaczników w mieście, powiecie i województwie potwierdzają tragiczny poziom tej formacji! Niestety ma to bardzo ujemny skutek na życie mieszkańców.

 33. Małpo spokojnie. Są tacy co pamiętają fryzjera pani Muchy (PO) czy dwudziestoletnią dziewczynę syna działacza PSL co dostała intratną fuchę w jakiejś elektrociepłowni. To tylko kwestia czasu jak wasza odnowiona władza zacznie gnić jak każda w naszej ojczyźnie. Szczególnie wasza. Niestety.

 34. Zofia Paryła. Ex prezeska firmy paliwowej Lotos, obecnie prezes grupy kapitałowej Energa.

  Kwalifikacje: poprzednio księgowa w gminnym ośrodku pomocy społecznej w Pcimiu.

  Jak wam się to podoba?

 35. Przynależność do tego skompromitowanego i prymitywnego towarzystwa to mega-obciach!

 36. Jakiego aresztowanego pisowca dziś mamy?

  Dziś prezes Patrycja Z. Nic niezwykłego, łapówki.

 37. No i po staremu ,,mierni ,bierni ale wierni”.Januszek prawie jak Wowa,a reszta to jak kalka Dumy .Pytanie tylko czy mieszkańcy Oświęcimia wciąż chcą głosować od lat na ten sam serial i obsadę aktorską,oby nie.

 38. Polska:
  Znowu pojawili się pisowskie trole towarzysza kurdupla Kaczora .Sekta fanatyków religijnych banda złodzieji,i oszustów pociotków.

 39. Matoły z platformy! Platformy obłąkanych i niedorozwiniętych pod każdym względem. Wstyd i hańba!

 40. To już wiemy dlaczego akceptowany jest taki stan budynków siedziby urzędu miasta jak behapowcem jest partyjny kolega prezydenta. Oczy zasłonięte ciekawe czym? Nie widać żadnych uchybień… tylko płonące budynki i zagrożenie dla mieszkańców.

 41. Tow. Kaczyński miał pełne zaufanie do tow. Premiera Morawieckiego. Tak wielkie, że kazał go inwigilować przy użyciu Pegasusa.

 42. Nowa dotacja od Donka dla nauczycieli dieta w Radach w ramach rekompensaty ale tylko dla nielicznych i wybranych. Już wiemy dlaczego śmieci w takiej cenie w Oświęcimiu.

 43. @ Halny: Nie wierz w to! Na te tysiące publikowanych sondaży rzekomo przeprowadzonych wśród tysięcy obywateli jeszcze ani razu do mnie i moich znajomych nikt nigdy nie zadzwonił w tego typu sprawie. Śmiem twierdzić, że te dane są z pomiędzy pośladków wzięte.

 44. Koalicja Obywatelska prowadzi w sondażu poparcia przeprowadzonym przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na ugrupowanie chce zagłosować 36 proc. badanych. Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 29 proc. poparcia.

 45. A na tym spotkaniu zatwierdzano tylko platformę czy też inne wynalazki Saternusa czy Chwieruta?

 46. Czy pan Bułka poda w oświadczeniu majątkowym skąd miał hajs na trzy fury po ćwierć banki minimum? Na oko oczywiście.

 47. chyba wstąpię w szeregi KODu… bo czuję że dopiero teraz demokracja i praworządność w Polsce rządzonej przez KO jest poważnie zagrożona 🙂

 48. Sami niezależni:
  P. Folga – prorektor MUP
  P. Olszewski – dyrektor SP2
  P. Bułka – spec. od BHP w Urzędzie Miasta
  P. Stoch – dyrektor Chemika
  P. Żak – naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta
  P. Kasprzyk – wicedyrektor SP8

  I czy tylko PiS zrobił swój folwark?

  Wiecie kto jest pełnomocnikiem KWW Chwieruta? Podobno pan prezes Składowiska Odpadów Komunalnych. A kto był pełnomocnikiem KWW JCh w 2018 roku? Pani prezes MZK?

  Czas na zmiany w Oświęcimiu!!! Byle do wiosny.

 49. @Stefan:
  A po co komu program? Oni liczą że jak publicznie pomarudzą na rządy PiSu i pokażą swoje facjaty to już głosy obywateli mają zapewnione…

 50. @Młody :
  Pani vicemarszałek-weterynarz z rady muzealnej Niedziela i pan poseł-członek komisji sejmowej Sowa myślą, że poprawią notowania tym na zdjęciu, jak się z nimi razem sfotografują, a może to zadziałać jak betonowe koło ratunkowe, które ich pociągnie na dno, z resztą co to za Platforma „Obywatelska” która była przeciwna budżetowi obywatelskiemu?

 51. Prezydent i starosta do bani, a radni też się nie sprawdzili bo byli nad wyraz nieporadni. Nauczyciele ze zdjęcia wracajcie do szkół przecież wasz rząd poprawił wam pensję to po co wam ta polityka, jak ponoć już byliście przepracowani. Ci ze zdjęcia co jeszcze u koryta nie byli to amatorzy dodatkowej ciepłej posadki na emeryturze. Wy wszyscy mojego głosu na pewno nie dostaniecie!!!

 52. Nigdy nie miałem o oświęcimskich strukturach PiSu zbyt dobrego mniemania ale w porównaniu z PO to jest młodzieżówka 🙂 Sowa przytulił dietę więc już nie musi się pchać do pierwszego rzędu 🙂

  No bardzo jestem ciekaw tych wyborów. Szkoda tylko, że jak zwykle nikt nie przedstawił programów.

Send this to a friend