Informacje

POWIAT. Sezon hokejowy zakończony

Decyzję podjęto jednogłośnie, kierując się odpowiedzialnością i troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz pozostałych uczestników rywalizacji.
– Zdrowie zawodników jest dla nas najważniejsze, dlatego podjęliśmy decyzję o zakończeniu rywalizacji nie tylko w Polskiej Hokej Lidze, ale także Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Również rozgrywki młodzieżowe zostaną odwołane – powiedziała nam Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL i komisarz Polskiej Hokej Ligi.
– Lodowiska są miejscami suchymi i dość chłodnymi, więc sprzyjają przetrwaniu koronawirusa. Chcemy jak najbardziej ograniczyć możliwość zarażenia wśród osób związanych z hokejem – dodała.
Z naszych informacji wynika, że wyłonienie medalistów nastąpi w oparciu o wyniki osiągnięte w sezonie zasadniczym i ćwierćfinale play-off.
Wówczas tytuł mistrzowski przypadnie GKS-owi Tychy, srebro Re-Plast Unii Oświęcim, a JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice otrzymają brązowe medale. Tyszanie zagrają w Hokejowej Lidze Mistrzów, oświęcimianie w Pucharze Kontynentalnym, a jastrzębianie i katowiczanie w Pucharze Wyszehradzkim.
www.hokej.net
Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend