Kultura

OŚWIĘCIM. Imprezy powyżej 100 osób odwołane

O odwołaniu imprez powyżej 100 osób,  w okresie do 21 marca, zdecydował prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podczas kolejnego spotkania w sprawie monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem. Chodzi głównie o wydarzenia proponowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury.  Szczegółowe informacje są dostępne na stronie OCK.  Zajęcia Uniwersytetu III Wieku mają być organizowane w mniejszych grupach. Planowany na 14 marca Ogólnopolski Maraton Pływacki Otyliada zostanie prawdopodobnie przeniesiony przez organizatora na październik.

Stosowne środki ostrożności zostały wprowadzone w urzędzie, miejskich jednostkach oraz szkołach i przedszkolach. O bezpieczeństwo pasażerów dba też Miejski Zakład Komunikacji.  Codziennie z użyciem środka dezynfekującego myte są poręcze, biletomaty, kasowniki i inne elementy wyposażenia pojazdów, najczęściej dotykane przez pasażerów. W autobusach otwierane są wszystkie drzwi, aby ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i jak najbardziej przewietrzyć pojazd. Jednocześnie na monitorach wyświetlane są informacje, jak postępować w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem. MZK apeluje, by jeśli to możliwe kupować bilety w biletomatach, a nie u kierowców.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

14 komentarzy

 1. Czy kościół nadal będzie bojkotowała rządowy zakaz zgromadzeń!? Tym samym przyczyniając się do eskalacji zakażeń.?…chyba wszystko to w imię miłości do bliźniego

 2. Czyli jak rozumiem Chwierut odwołał msze? Co prawda rzeczywiście ostatnio frekwencja w kościołach słaba, ale chyba więcej emerytek niż sto przychodzi?

 3. Ponoć Chwierut osobiście zabronił zamykania basenu. W urzędzie wiszą karteczki że petent ma być 1 m od urzednika! (Sic!). Przynajmniej starosta podejmuje jakieś działania, a niby ta sama opcja polityczna.

 4. Każdy może iść na basen i do knajpy tylko po co kusić licho. Ja bym nie ryzykowal zdrowiem rodziny. Włosi też się nie przyjmowali i widać jak na tym wyszli.

 5. Kurczę, współczuję tym, którzy na przykład ślub i wesele mają zaplanowane w tym czasie

 6. Jakie środki podjęto w Urzędzie? Pewnie rozwieszono kartki jak myć ręce. A moze tak ograniczyć przyjęcia petentów? Będzie to bezpieczniejsze dla wszystkich. Jeść trzeba ale łazić po urzędach często niekoniecznie.

 7. Ale durnota, do stu osób … to po co było zamykać szkoły żłobki i przedszkola tam nikt nie pyta o ilość osób…

 8. A co z zusem, starostwem i urzędem miasta? Może warto wprowadzić jakieś ograniczenia? Zalecenie składania pism elektronicznie? Może zamknąć dla petentów wszystkie biura oprócz biur podawczych? Ewentualne informacje można zawsze zasięgnąć elektronicznie i mailowo.

 9. A ja się wybieram na basen.
  I zapytam, czy was wszystkich całkiem p……, żeby żyć w takiej psychozie strachu?

 10. Chyba nikt rozsądny w tej sytuacji nie pójdzie na piwko lub basen. Ale jestem za wprowadzeniem urzędowego zakazu bo wariatów nie brakuje

 11. Zamknąć należy lokale gastronomiczne. We Włoszech właśnie tą drogą doszło do błyskawicznego rozprzestrzeniania się wirusa. Tam z higieną bywa kiepsko. Nikt naczyń nie wydarza więc zagrożenie ogromne.

 12. a basen siedlisko bakterii i wirusów kiedy będzie zamknięty chodzi młodzież, seniorzy z higieną czasem różnie bywa

Send this to a friend