Informacje

POWIAT. Seniorka nie dała się zwieść oszustom

Oświęcimska seniorka nie dała się zwieść oszustom, którzy najprawdopodobniej chcieli wyłudzić od niej pieniądze metodą „na policjanta”.  79 – latka od razu zorientowała się, że to oszustwo. Rozłączyła się, po czym wybierając numer alarmowy 112,  poprosiła o kontakt z prawdziwymi policjantami.

W poniedziałek (23.08.2021) o godzinie 14.30 oświęcimscy policjanci zostali powiadomieni przez operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego o 79 – letniej mieszkance Oświęcimia, która chciała rozmawiać z prawdziwymi policjantami.

Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy ustalili, że około godziny 14.00 seniorka otrzymała telefon z informacją, że jej mieszkanie jest obserwowane przez oszustów. Chwilę później zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, wtedy kobieta rozłączyła się i natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy 112.

Policjanci bezustannie apelują do seniorów, aby w kontaktach z osobami obcymi zachowali wyjątkową czujność i ostrożność. Aby nigdy nie podawali żadnych danych osobowych przez telefon, nie wpuszczali osób obcych do swoich mieszkań, ani też nie dali się zwieść osobie, która twierdzi, że córka, syn wnuk czy wnuczka, spowodowali wypadek drogowy i potrzeba pieniędzy na załatwienie sprawy. Dodatkowo oszust nakazuje pieniądze wręczyć osobie, która się po nie zgłosi do mieszkania lub też należy pieniądze zapakować i zostawić w konkretnym miejscu.

Kochani seniorzy, gdy uzyskacie przez telefon taką lub podobną, porażającą informację dotyczącą członka Waszej rodziny, możecie mieć pewność, że to próba wyłudzenia pieniędzy. Aby się upewnić natychmiast się rozłączcie i dzwońcie na sobie znany numer do najbliższej jednostki Policji lub na numer alarmowy 112.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o przekazanie tego ostrzeżenia seniorom ze swoich rodzin oraz seniorom mieszkającym w sąsiedztwie. Pamiętajmy, że im więcej seniorów świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend