Informacje

OŚWIĘCIM. Remont ulic Wyspiańskiego i Sobieskiego

W związku z rozpoczęciem dziś modernizacji drogi powiatowej obejmującej ulice Wyspiańskiego, Sobieskiego oraz fragmenty traktu przy ul. Śniadeckiego w Oświęcimiu, drogowcy rozpoczęli frezowanie nawierzchni na wspomnianych odcinkach. Całkowicie zamknięta została ul. Wyspiańskiego i częściowo Sobieskiego. Zakaz ruchu nie dotyczy pojazdów budowy, służb miejskich oraz dojazdu do posesji na odcinku robót.
Utrudnienia w ruchu drogowym występują na ul. Śniadeckiego – na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia i od skrzyżowania z ul. Wróblewskiego do ronda przy ul. Olszewskiego, gdzie prowadzone są roboty związane z wymianą nawierzchni asfaltowej.
Frezowanie jezdni w ciągu ul. Śniadeckiego jest prowadzone przy utrzymaniu ruchu wahadłowego. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
Szerzej o zakresie inwestycji i kosztach zadania pisaliśmy TUTAJ
Źródło: powiat oświęcimski
Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. @wazeliniarz

  Oho!

  Kolega chyba na świeżo po zainkasowaniu grantu w postaci 500+…

  Niech zgadnę, poszło na „żubry”?

 2. A tym czasem kolejny błyskotliwy pomysł rządu ponosi sromotną klęskę.
  Tym razem „Polskie Szwalnie”…
  A kto za to płaci?

  Marco płaci
  Przytomny płaci
  masterkosa płaci
  Czesław płaci
  Kazimierz płaci..

  Itp, itd

 3. @Przytomny. To przecież tylko biznes. Bezsensownymi wydatkami opróżnia się miejską kasę, żeby był pretekst do następnej podwyżki podatków. Ten odcinek ulicy niedawno był asfaltowany.

 4. @Przytomny
  W Oświęcimiu może nie być na nic pieniędzy ale na frezowanie asfaltu zawsze się znajdą.

 5. Drzewa trzeba podlewać, nie wycinać. No co to do cholery za głupi pomysł? Poza tym: dlaczego sfrezowano asfalt na Śniadeckiego od strony Olszewskiego, był tam jeszcze całkiem dobry. Nie macie na co wyrzucać pieniędzy?

 6. ul. Wyspiańskiego – przy okazji remontu do wycięcia wystawiono 22 zdrowe drzewa. Dają cień w upalne lato i dają tlen!!! Żadne małe dekoracyjne krzaczki nie zrekompensują braku tych drzew. Dlaczego projektodawcy myślą w tak ograniczony sposób? Mieszkańcy się starzeją, przybywa betonu, ubywa drzew, tlenu i cienia, ubywa powierzchni, która wchłonie opady deszczu. Lata są coraz bardziej gorące. Ludzie opamiętajcie się! Ważniejsze są auta trzymane pod samym nosem, pod klatką, pod samym blokiem, byle wygodniej……..

 7. Błagam o poruszenie tematu segregacji oleju. Jasne, modernizacja dróg jest ważna, ale czy ktoś widzi jaką katastrofą jest olej? Wylewamy go do zlewu zamiast do przeznaczonych pojemników… W innych miastach już to mają, a u nas nikt o tym nawet nie mówi.

Send this to a friend