Informacje

POWIAT. Rusza dalsza modernizacja trasy kolejowej do Chrzanowa

W poniedziałek 15 marca rozpocznie się dalsza modernizacja linii kolejowej Trzebinia – Oświęcim na kolejnym odcinku między Chrzanowem a Libiążem. Modernizowany będzie tor wraz z siecią trakcyjną.

Prace obejmą m.in. wiadukt w Chrzanowie przy ul. Powstańców Styczniowych. Obiekt ten zostanie całkowicie przebudowany – w kwietniu rozpocznie się jego demontaż. Po zakończeniu prac wiadukt będzie większy i szerszy, co znacznie usprawni komunikację drogową. Zamiast jednej jezdni, będą dwa pasy ruchu i dwa chodniki. – Informuje PKP PLK.

Obecnie są przebudowywane cztery wiadukty w Chrzanowie – przy ul. Zbożowej, Krakowskiej, 29 Listopada i Kadłubek. Kontynuowana jest również przebudowa wiaduktów w Chełmku i w Gorzowie. W ramach inwestycji do tej pory wybudowano nowy tor między Libiążem a Oświęcimiem, a podróżni mogą korzystać ze zmodernizowanych peronów w Chrzanowie, Chełmku i Gorzowie.

W wyniku modernizacji nastąpi skrócenie czasu przejazdu prawie o połowę do nieco ponad 40 minut, a stacje i przystanki staną się dostępniejsze. Pociągi pasażerskie pojadą z prędkością 120 km/h, a towarowe – 80 km/h.

Przebudowane będzie 10 stacji i przystanków: Chrzanów, Chrzanów Śródmieście, Chełmek Fabryka, Gorzów Chrzanowski, Oświęcim, Brzeszcze, Brzeszcze Jawiszowice, Jawiszowice Jaźnik, Dankowice, Kaniów.

Prace na linii Trzebinia – Oświęcim prowadzone są w ramach projektu o wartości 303 mln zł, współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie zasadniczych prac planowane jest na koniec 2021 r.

PKP PLK

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Może wreszcie dworzec doczeka się przejścia dla pasażerów nad peronami.

  2. Bez dramatyzowania. Codziennie jeżdżę przez ten most i nie spotkałem się z opisem „normalnego”.

  3. Może by tak ktoś się zainteresował jak wygląda nawierzchnia drogi od Stacji diagnostycznej w Broszkowicach do Dino. Dylatacje mostu zdemolowane, ziemi i kamieni na asfalcie jakbym po drodze nie utwardzonej człowiek jechał. Ziemia i kamienie z pod kół ciężarówek prosto w osobówki i po szybach. Ktoś ten śmietas posprząta, ktoś kogoś ukara?

  4. Jak długo będą się bawić z remontem torów w Chełmku? Remont wiaduktu w Gorzowie też się wlecze. Czy wyrobią się do XXII wieku?

Send this to a friend