Informacje

POWIAT. Rozpoczyna się modernizacja drogi powiatowej w Polance Wielkiej

Rozpoczyna się modernizacja drogi powiatowej ul. Słoneczna w Polance Wielkiej. Pełen dziur i wybojów trakt w ciągu kilku miesięcy zmieni się nie do poznania. W miejscowym Urzędzie Gminy sygnowano stosowną umowę.

Na podpisaniu umowy stawili się starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak. Gminę Polanka Wielka reprezentowali wójt Grzegorz Gałgan i skarbniczka Irena Grzesło. Obecny był także Franciszek Fryc, właściciel firmy Przedsiębiorstwa Budowlano-Drogowo-Mostowego ze Spytkowic, która jest odpowiedzialna za remont powiatowego traktu.

– Rozpoczynamy przebudowę i modernizację ulicy Słonecznej na odcinku około 700 metrów, od ul. Polnej w kierunku Piotrowic. To w zasadzie połowa długości całej drogi. Inwestycja polega na przebudowie kanalizacji deszczowej, budowie chodnika, położeniu nowej podbudowy jezdni oraz nowej nawierzchni – wylicza wójt Polanki Wielkiej Grzegorz Gałgan.

Pieniądze na realizację zadań pochodzą z puli Polskiego Ładu dedykowanej Gminie Polanka i z budżetu Powiatu Oświęcimskiego. Termin zakończenia robót wyznaczono na połowę listopada br., ale niewykluczone, że prace zakończą się znacznie wcześniej.

powiat oświęcimski / foto: RafLor

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. A dla rowerzystów nie będzie miejsca. Będą jeździć po ulicy stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie. Kasy brakło czy wyobraźni ????

  2. Baśka:
    Co ty chcesz od wojewody.Dopiero co objął stanowisko wojewody małopolskiego,a ty wyskakujesz jak Filip z konopi. Gdzie byłaś przez te ostatnie 8 lat rządów PiSu. Czemu wcześniej nie darłaś tej swojej mordy.Wredna głupia baba zapewne wyznawca tej sekty PiS.

  3. Na tej drodze nigdy nie było odpowiedniej podbudowy. Jeśli tego nie zrobią jak należy, to szkoda kasy i czasu.

  4. Mam jak najgorszą opinię o wykonawcach ze Spytkowic. Wygląda mi na to, że oszczędzają na materiale.

  5. Kiedy w końcu nowy wojewoda weźmie się za pracę i zmodernizuje drogę z Polanki do Oświęcimia? Więcej dziur niż asfaltu zwłaszcza przy foksowej górce! Chłopie zostaw te króliki i rusz tyłek do roboty.

Send this to a friend