Informacje

OŚWIĘCIM. Niepartyjny Komitet Wyborczy Wyborców KOS 2018 zbiera podpisy poparcia

Kandydaci z niepartyjnego i niezależnego Komitetu Wyborczego Wyborczego KOS 2018 rozpoczęli już zbiórkę podpisów poparcie swoich list do rady powiatu i rad gmin w nadchodzących wyborach samorządowych.

Od lewej: Maciej Klima – lider KOS 2018
Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Wybierając KOS wybieracie kolejną kadencję p. Janusza i p. Andrzeja – panów z PO. Czy tego chcecie? Czas na zmiany!

 2. Ciekawe czy młodzi x MUP wystartują w wyborach .opcja ciekawa i nie obciąża nikogo swoją historią pisze:

  Było by ciekawie jak by wystartowali młodzi ludzie związani z uczelnią.

 3. Przecież ten kos to przystawka PO – w powiecie i mieście. Jeśli chcecie zmiany to szkoda na nich głosów. Głosując na kos wybieracie kolejną kadencję po w mieście i powiecie.

 4. apeluje do tych którzy mają syndrom sztokholmski i nie widzą innej osoby w fotelu prezydenta tylko Janusza Chwieruta. Oczywiście jak najbardziej zachęcam do głosowania na innych kandydatów na prezydenta, sam tak zrobię. Jednak niektórzy bronią obecnego prezydenta jakby od tego zależało ich życie, więc niech chociaż wybiorą radnych którzy będą pilnować ostatniej kadencji obecnego włodarza żeby przyszły prezydent od 2029 roku miał jeszcze czym rządzić. Tylko rząd mniejszościowy w radzie uchroni Oświęcim przed realizacją takich kwiatków
  jak np. most duchów

 5. Maćku,
  ale dlaczego nie głosować na radnych KOS 2018 i ich kandydata, jak mówią pana Macieja Klima?

 6. Jeżeli ktoś miałby z niewiadomych przyczyn zagłosować za Chwierutem na prezydenta polecam aby wtedy nie głosować na radnych z jego listy lub listy PO. Trzeba zlikwidować tą kilkunastoletnią monowładze, która bezmyślnie przyklepuje każdy pomysł jak np. most duchów czy cafe rynek. Gdy Chwierut nie będzie miał większości bezradnych w radzie miasta wówczas tylko najlepsze, najbardziej merytoryczne i potrzebne mieszkańcom pomysły będą realizowane. W końcu Chwierut będzie musiał się postarać i realnie przekonać radnych do swojego pomysłu. Dlatego głosując za Chwierutem na prezydenta głosujecie na KOS2018 jako radnych. To jest jedyna realna szansa dla Oświęcimia i Oświęcimian.

 7. Ten kos to przecież farbowana lewica. Pan Klima to człowiek PSL startujący do sejmu z 3D. Teraz udajecie niezależnych?

 8. Pani Agnieszko, mam pytanie czy głosowała Pani za czy przeciw podwyżkom dla pracowników Urzędu w kończącej się kadencji? Bo coś mi świta że była Pani przeciwko. Jeśli tak to dlaczego? I dlaczego mam w kontekście tej decyzji na Panią jako osoba pracująca w Urzędzie zagłosować?

 9. Odnośnie szkoły nr 3 to prekursorem obrony i utrzymania był słuchacz tej szkoły Jan Figura

 10. W grudniu zarówno Maciej Klima jak i Agnieszka Komendera poparli petycję PiS w sprawie wynagrodzeń. Podobnie jak Monika Szymeczko. Jest więc klimat do zmian w tym temacie. Oby w nowej radzie większość była po drugiej stronie.

 11. @anonim przynajmniej PiS cokolwiek chciał zrobić. Radne KOSu nie zadały sobie trudu aby cokolwiek nagryzmolić przez tyle lat…

 12. Kos2018 mógł przecież za całą kadencję złożyć swój projekt uchwały o podwyżkach dla np. pracownic MOPSu. Przez 5 lat panie nie znalazły na to czasu choć obiecywały wiele w swoim programie wyborczym. Nie można tego wytłumaczyć jedną sesją rady miasta. Na pewno wraz z radnymi opozycji mogłaby być większość.

 13. pani sisi mówi o uchwale napisanej na kolanie w czasie sesji, na tej samej sesji głosowano inne podwyżki ustalone w normalnym trybie, nie awantuniczym.

 14. Może i mogłabym na nich zagłosować, ale musieliby podpisać umowę społeczną, że jak zagłosują niezgodnie z programem wyborczym to oddają zdobyty mandat. A nie jak to było w tej kadencji, że do wyborów szli np. z hasłem podwyżek dla pracowników samorządowych, a jak była uchwała o podwyżkach 10% to ją panie z kosu2018 nie poparły. Za takie akcje powinno być przymusowe oddanie mandatu za oszustwo wyborcze.

 15. Może tak ogłosić kto w tym roku startuje z listy KOS, a nie walnąć zdjęcie i jedno zdanie….byle by można komentować i się napinać.

  No bo jak chodzi o materiały PIS to albo zlecone albo zablokowane komentarze. To tak na marginesie bezstronnych mediów.

 16. Agnieszka Komendera była liderką protestu przeciw likwidacji szkoły nr 3. Nas głos nie był wywalony w błoto, szczególnie w powiecie mamy osiągnięcia. Żeby coś osiągnąć to trzeba mieć większą reprezentację i liczymy, że te głosy trafią do nas.

 17. Czy KOS2018 znów wejdzie do koalicji z Platformą Obywatelską Janusza Chwieruta i nic na tym nie zyskają wyborcy? Warto oddawać na was głos? Czy znów będzie to głos wywalony w błoto? Wolałbym żebyście byli niezależni i nie wchodzili w koalicję, albo pilnowali żeby Platforma nie robiła co tylko zechce. Od tego tam byliście, a przyklaskiwaliście wszystkiemu co Platforma chciała. A wasze pomysły Chwierut olewał. Co zrobiłyście dla SP3?

Send this to a friend