Informacje

POWIAT. Przy „Chemiku” powstanie nowoczesny kompleks sportowy

W połowie przyszłego roku oddany zostanie do użytku kompleks sportowy przy popularnym „Chemiku”. Dziś została podpisana umowa na budowę obiektu lekkoatletycznego, boiska do piłki nożnej, boisk do piłki siatkowej plażowej, trybun i zaplecza socjalnego przy Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Podpisy pod dokumentem złożyli starosta Marcin Niedziela i wicestarosta oraz przedstawiciel firmy, która wygrała przetarg na to długo oczekiwane, warte blisko 10 mln zł zadanie.

O konieczności modernizacji boiska przy PZ nr 2 i przyległego doń terenu mówiło się od kilku kadencji. Obecny zarząd powiatu zamienił słowa w czyny. Dzięki temu za niewiele ponad rok w tym miejscu powstanie nowoczesny kompleks sportowy.

Inwestycja obejmuje budowę:

– stadionu lekkoatletycznego z bieżnią 4-torową o długości 400 m (nawierzchnia syntetyczna) wraz boiskiem do piłki nożnej o wymiarach 64 x 100 m o nawierzchni ze sztucznej trawy

– dwustronnej skoczni do skoku w dal

– rzutni do pchnięcia kulą

– dwóch boisk do piłki siatkowej plażowej

– piłkochwytów.

Nie zapomniano o zapleczu socjalnym dla sportowców. Powstanie w dwukondygnacyjnym budynku. Bryłę budynku tworzy prostopadłościan z płaskim balastowym dachem otoczonym z 3 części ścianką attykową natomiast od strony boiska domknięcie stanowi przeszklona balustrada. Na dachu zostaną wkomponowane dwie zadaszone systemowe trybuny 3-rzędowe w konstrukcji stalowej ocynkowanej ogniowo.

Projekt zakłada także m.in. budowę miejsc postojowych, chodników, dróg wewnętrznych, oświetlenie kompleksu sportowego oraz relokację zabytkowej kapliczki, która zostanie przeniesiona o kilkadziesiąt metrów, bliżej budynku szkoły.

Inwestorem wartego 9,7 mln zł zadania jest Powiat Oświęcimski. Wykonawcą Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „GAWLIK” Paweł Gawlik, ul. Gospodarcza 24/2, 32-600 Oświęcim. Zakończenie robót – do 30.06.2022 r.

źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. A gdyby ktoś chciał pyskować i protestować, prezes Kaczyński zapowiedział dalszą reformę sądów, „które w tej chwili działają naprawdę fatalnie”.

 2. Niech się tylko powiat zastanowi, po co buduje specjalny ośrodek szkolno – wychowawczy na Zasolu. Zgodnie z najnowszym planem ministerstwa edukacji szkoły specjalne maja być zamykanie, a dzieci z nich przenoszone do szkół zwykłych.

 3. Tak się zastanawiam do kogo trafia kasa z tych certyfikatów emisji…

 4. Gdybyś nie był draniem, to napisałbyś co to są certyfikaty CO2 i dlaczego Hindusi wyłączyli piec w Krakowie. Ale nie wysilaj się. O tym wszyscy wiedzą, więc skocz sobie po połówkę.

 5. Mam nadzieję że nie będzie jak z Mosirem na garbarskiej.
  Który paru kopaczy w piłkę ma na wyłączność za mniej niż 1000zł miesięcznie.
  Bo panowie grają w 4 lidze i im się należy.

 6. Podatki ciągle rosną, fundowane nam przez pisiorskich dobrozmianowców, gdybyś przypadkiem nie zauważył. Może spojrzysz na rachunki za prąd. Mamusia płaci?

 7. Mafia wuefistów ? To ma być przyszłość powiatu ?
  Może byście zaczęli porządnie uczyć polskiego, matematyki, chemii i fizyki. Wiem, że to trudniejsze niż wu-ef ale ze sportu wszyscy nie wyżyjemy…

 8. Brawo. Ale ten napis ,,POWIAT OŚWIĘCIM” mnie rozwalił. Przypomina to dworzec PKP,tylko bez zegaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend