Informacje

POWIAT. Przy „Chemiku” powstanie nowoczesny kompleks sportowy

W połowie przyszłego roku oddany zostanie do użytku kompleks sportowy przy popularnym „Chemiku”. Dziś została podpisana umowa na budowę obiektu lekkoatletycznego, boiska do piłki nożnej, boisk do piłki siatkowej plażowej, trybun i zaplecza socjalnego przy Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Podpisy pod dokumentem złożyli starosta Marcin Niedziela i wicestarosta oraz przedstawiciel firmy, która wygrała przetarg na to długo oczekiwane, warte blisko 10 mln zł zadanie.

O konieczności modernizacji boiska przy PZ nr 2 i przyległego doń terenu mówiło się od kilku kadencji. Obecny zarząd powiatu zamienił słowa w czyny. Dzięki temu za niewiele ponad rok w tym miejscu powstanie nowoczesny kompleks sportowy.

Inwestycja obejmuje budowę:

– stadionu lekkoatletycznego z bieżnią 4-torową o długości 400 m (nawierzchnia syntetyczna) wraz boiskiem do piłki nożnej o wymiarach 64 x 100 m o nawierzchni ze sztucznej trawy

– dwustronnej skoczni do skoku w dal

– rzutni do pchnięcia kulą

– dwóch boisk do piłki siatkowej plażowej

– piłkochwytów.

Nie zapomniano o zapleczu socjalnym dla sportowców. Powstanie w dwukondygnacyjnym budynku. Bryłę budynku tworzy prostopadłościan z płaskim balastowym dachem otoczonym z 3 części ścianką attykową natomiast od strony boiska domknięcie stanowi przeszklona balustrada. Na dachu zostaną wkomponowane dwie zadaszone systemowe trybuny 3-rzędowe w konstrukcji stalowej ocynkowanej ogniowo.

Projekt zakłada także m.in. budowę miejsc postojowych, chodników, dróg wewnętrznych, oświetlenie kompleksu sportowego oraz relokację zabytkowej kapliczki, która zostanie przeniesiona o kilkadziesiąt metrów, bliżej budynku szkoły.

Inwestorem wartego 9,7 mln zł zadania jest Powiat Oświęcimski. Wykonawcą Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „GAWLIK” Paweł Gawlik, ul. Gospodarcza 24/2, 32-600 Oświęcim. Zakończenie robót – do 30.06.2022 r.

źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. A gdyby ktoś chciał pyskować i protestować, prezes Kaczyński zapowiedział dalszą reformę sądów, „które w tej chwili działają naprawdę fatalnie”.

 2. Niech się tylko powiat zastanowi, po co buduje specjalny ośrodek szkolno – wychowawczy na Zasolu. Zgodnie z najnowszym planem ministerstwa edukacji szkoły specjalne maja być zamykanie, a dzieci z nich przenoszone do szkół zwykłych.

 3. Tak się zastanawiam do kogo trafia kasa z tych certyfikatów emisji…

 4. Gdybyś nie był draniem, to napisałbyś co to są certyfikaty CO2 i dlaczego Hindusi wyłączyli piec w Krakowie. Ale nie wysilaj się. O tym wszyscy wiedzą, więc skocz sobie po połówkę.

 5. Mam nadzieję że nie będzie jak z Mosirem na garbarskiej.
  Który paru kopaczy w piłkę ma na wyłączność za mniej niż 1000zł miesięcznie.
  Bo panowie grają w 4 lidze i im się należy.

 6. Podatki ciągle rosną, fundowane nam przez pisiorskich dobrozmianowców, gdybyś przypadkiem nie zauważył. Może spojrzysz na rachunki za prąd. Mamusia płaci?

 7. Mafia wuefistów ? To ma być przyszłość powiatu ?
  Może byście zaczęli porządnie uczyć polskiego, matematyki, chemii i fizyki. Wiem, że to trudniejsze niż wu-ef ale ze sportu wszyscy nie wyżyjemy…

Send this to a friend