Informacje

OŚWIĘCIM. Na lodowisku powstanie punkt szczepień przeciw COVID-19

Samorząd Oświęcimia przymierza się do otwarcia miejskiego punktu szczepień przeciwko Covid-19. Obok przychodni zdrowia i szpitala powiatowego nowym miejscem, gdzie będą mogli szczepić się mieszkańcy Oświęcimia będzie hala lodowa przy ulicy Chemików. Jest to odpowiedź władz miasta na ogłoszone przez rząd zmiany w Narodowym Programie Szczepień, które zmierzają do szybkiego podania preparatu jak największej liczbie Polaków.

Szczegóły związane z uruchomieniem Oświęcimskiego Centrum Szczepień w hali lodowej były omawiane podczas spotkania w Urzędzie Miasta z udziałem m. in. pracowników, dyrektora Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego Wojciecha Wokulskiego, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Agaty Gworek i dyrektora Dziennego Domu Pomocy Agaty Lorek. Zwołał je dzisiaj prezydent Janusz Chwierut. – Pandemia mocno przybrała na sile. Nadzieją są powszechne szczepienia, które muszą mocno przyspieszyć, by dały nam ochronę przed koronawirusem i szansę na powrót do normalności. Dlatego włączamy się w akcję masowego tworzenia punktów szczepień, aby ułatwić oświęcimianom dostęp do szybkiego i komfortowego szczepienia – mówi Janusz Chwierut. Jak szacuje dziennie będzie mogło zaszczepić się około 200 pacjentów, a grupa populacyjna mieszkańców kwalifikujących się do szczepień to około 25 tys. osób. – Lodowisko wydaje się dobrym miejscem. Łatwo do niego dotrzeć, jest parking, a co najważniejsze po odpowiednich działaniach organizacyjno – logistycznych możemy tak przygotować taflę, aby zapewnić odpowiednie warunki do pracy personelu medycznego, a pacjentom bezpieczeństwo podczas szczepień. Chcemy jako samorząd być przygotowani na zaszczepienie licznej grupy naszych mieszkańców. Oczekujemy, że rządzący wywiążą się z obietnicy większych dostaw szczepionek – dodaje. Partnerem miasta przy tworzeniu Oświęcimskiego Punktu Szczepień ze strony medycznej będzie Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego.

Rząd zamierza przyspieszyć program szczepień, aby do końca sierpnia zaszczepili się wszyscy chętni Polacy. W II kwartale do Polski, zgodnie z deklaracjami producentów, ma trafić ok. 7 mln dawek. Poszerza więc grono osób, które będą mogły podawać preparat i kierować na szczepienia. Powstaną nowe miejsca organizowane przez lokalne samorządy. Usprawniony zostanie też proces kwalifikacji. W kwietniu ruszy rejestracja dla roczników od 1962 do 1973.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Głupie, par****we, pie***ne pisowskie sk****syny. Za coś takiego powinniście wszyscy polecieć na zbity pysk.

 2. Nie ma dnia zeby ten rzad sie nie kompromitował.Ten chaos to pewnie tylko po to zeby sie prominenci pozaszczepiali ” przez pomylke” a jednak na legalu.

  Nie bylo gorszego rzadu w wolnej Polsce.
  Balbym sie powierzyc tym nieudacznikom pilnowania kubka z ciepłym moczem.

  Szkoda ksiazki i edukacja czyli jedyna szczepionka na pis cieszy sie tak malym zainteresowaniem.

  Ludzie obudźta sie zanim ta szarancza wszystko zeżre i zostanie spalona ziemia.

 3. hotin ty naprawdę jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Sprawdź ilu twoich idoli z PiS-u jest na rosyjskim garnuszku. Tam aż się roi od komuchów. Jak to mówią kto z kim przystaje takim się staje komuszy pomiocie. A teraz idź do kościoła wyspowiadać się bo zgrzeszyłeś przeciwko bliźniemu stawiając fałszywe świadectwo. Ja na szczęście nie muszę.

 4. Czyżby nasz żond brał to samo co kiedyś pewien pan z Krakowa? Takich woltów jak dzisiaj odwalili to nawet za komuny nie było. Nie tylko system od szczepień im padł, ale też ze spisem powszechnym był problem. Nie wyobrażam sobie ich działań w warunkach wojennych.

 5. @Obywatel
  Rząd ma „plan” szczepień zgodny chyba z potrzebami własnego otoczenia. Mam pod opieką osoby z rocznika 1944 i 1945, termin szczepień: lipiec-sierpień. W robieniu sobie jaj z ludzi starszych są najlepsi. Parcie na szkło i ogólny amok.

 6. Czy to prawda, że w nocy rząd ogłosił zapisy wszystkich na szczepienia przeciwko covid?

 7. Czasami jesteś zabawny z tymi twoimi kłamstwami i tępą głupotą, ale teraz jesteś wk** ący.

 8. @ hotin Nie trzeba sprawdzać. POZ-ty w całej Polsce otrzymują tyle samo.

 9. Szczerze…więcej sensu miałoby utworzenie w tym miejscu szpitala tymczasowego no ale tak:
  Lekarzy więcej nie ma bo jak walczyli o godne warunki pracy to milosciwie nam panujacy kazali im wyjechać za granicę jak im źle…to wyjechali.Respiratorow więcej nie ma bo zamknęli stoki narciarskie i nie ma ich gdzie kupić…to jak tu z tego szpital ulepić..

  Mam tylko nadzieję że liczba wykonywanych tam szczepień będzie adekwatna do miejscówki .

Send this to a friend