Informacje

POWIAT. Przesadzili z prędkością. Ośmiu piratów drogowych straciło prawa jazdy

Podczas minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując  bezpieczeństwa na drogach powiatu zatrzymali  prawa jazdy ośmiu piratom drogowym  za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h.  Niechlubnym rekordzistą okazał się motocyklista, który przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 75 km/h.

2 października 2020 tuż po godzinie 09.00 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki BMW, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 101 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedzi 33 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej.

O godzinie 12.50 również w Polance Wielkiej lecz na ulicy Kasztanowej policyjne sygnały usłyszał 56  – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna kierując samochodem marki Citroen na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  105 km/h czyli o 55 więcej.

Godzinę później policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. O 13.30 na ulicy Głównej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierowca na  odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  103 km/h czyli o 53 km/h więcej. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 25 – letni mieszkaniec Osieka.

O godzinie 17.00 również w Osieku lecz na ulicy Zamkowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Dacia za którego kierownicą siedział 26 – letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Mężczyzna na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 109 km/h.

Tuż po godzinie 17.00 w Oświęcimiu na ulicy Chemików policyjne sygnały usłyszał 56 – letni mieszkaniec powiatu giżyckiego kierujący oplem. Mężczyzna  na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  101 km/h czyli o 51 więcej. Ponadto policjanci oprócz prawa jazdy zatrzymali kierującemu dowód rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu.

W sobotni poranek (3.10.2020) o godzinie 7.45 na ulicy Chemików policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi. Kierujący nim 19 – letni mieszkaniec powiatu suskiego jechał z prędkością 102km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Tego samego dnia o godzinie 20.30 w Kętach na ulicy Kościuszki policyjne sygnały przerwały jazdę 31 – letniemu mieszkańcowi Kęt, który samochodem marki Audi  jechał z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

O godzinie 21.00 policjanci pilnując bezpieczeństwa na terenie Jawiszowic zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. 23 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze  jechał motocyklem marki Yamaha ulicą Spacerową z prędkością 125 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Za przekroczenie prędkości  na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im  zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. @starostawski
    Zwykły, czyli statystyczny, nieznający swoich praw, ale i nie zaprzeczam, że również obowiązków.

  2. Do Lexa – dura lex, sed lex. Jeszcze tylko proszę podać kto to jest zwykły obywatel i będzie wszystko OK. A piratów należy eliminować z dróg.

  3. lex.
    Ale ty DEBIL jesteś!

    100km/h w obszarze zabudowanym to żaden problem w/g ciebie?! Weź ty się rozpędź do takiej prędkości i walnij w mocną ścianę. Przynajmniej przestaną się pojawiać takie kretyńskie komentarze z twojej strony

  4. 101km/h, 102km/h? Nie wierzę, że ludzie przyjmują takie mandaty. Sprawa bez problemu do wygrania w sądzie. Niestety, zwykły obywatel woli stracić prawo jazdy na 3 miesiące, zapłacić 500zl i mieć święty spokój. Prawda jest niestety inna, że mógłby mieć 500zl w kieszeni i nadal się poruszać po drogach, tylko brak ludziom odwagi. Sądy są także dla zwykłych ludzi, nie tylko dla przestępców.

Send this to a friend