Informacje

POWIAT. Przesadził z prędkością i stracił prawo jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego i są bezwzględni dla piratów drogowych, którzy lekceważą przepisy. Wczoraj zatrzymali prawo jazdy  29 – letniemu kierowcy,  który  w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h, pomimo trudnych warunków drogowych.

1 października 2020 policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. Około godziny 17.00 znajdowali się na ulicy Głównej w Osieku, gdzie zmierzyli prędkość samochodu marki Volvo. Okazało się, że jego kierowca pędził z prędkością 109km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km/h.  Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierującemu sygnał do zjechania na pobocze  i zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi  29- letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Za przekroczenie prędkości  na kierującego został nałożony mandat i punkty karne, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

Policjanci apelują „kierowco zwolnij – przestaw się  na tryb jesienny”

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Wielu kierowców,  zwłaszcza w okresie jesiennym, o potrzebie zmiany stylu jazdy,  przypomina sobie dopiero wtedy,  gdy dochodzi do stłuczki.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Tyle, że z Oświęcimia bardziej. W mieście zostały już tylko lekarskie popłuczyny.

    Taki śmieszny fakt na dowód. Potrzebuję zrobić (ponoć drobny) zabieg chirurgiczny. Pytałem o to znajomą lekarkę, która (a jakże) przeniosła się parę lat temu do Krakowa. Powiedziała mi „dla sowjego dobra nie rób tego w Oświęcimiu”.

    No ale karetki, przewiązki, nie wspominając o „modernizacjach dróg”…

  2. Nie tylko z Oświęcimia. W całej Polsce dziury, zwłaszcza w przychodniach, łatają emeryci. Strach pomyśleć co będzie gdy ich zabraknie.

Send this to a friend