Informacje

POWIAT. Prezes PEC Andrzej Skrzypiński kandydatem na starostę oświęcimskiego

Andrzej Skrzypiński drugi od lewej

Andrzej Skrzypiński z Platformy Obywatelskiej (ur. w 1976 r.) jest oficjalnym kandydatem rządzącej Powiatem Oświęcimskim od blisko 3 lat koalicji Platforma Obywatelska.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018 i Porozumienie Samorządowe Powiatu na nowego Starostę Oświęcimskiego.

W poniedziałek 18 października w Oświęcimskim Centrum Kultury została podpisana przez liderów wspomnianych ugrupowań oraz radnych Deklaracja współpracy na rzecz Powiatu Oświęcimskiego. Skład nowego Zarządu Powiatu uzupełnią osoby, które dotąd pełniły te funkcje: wicestarosta Paweł Kobielusz, etatowa członkini zarządu Teresa Jankowska, członki zarządu Grażyna Kopeć i członek zarządu Jerzy Mieszczak. Sesja, na której Rada Powiatu w Oświęcimiu ma głosować nad wyborem nowego starosty planowana jest 25 października.

Dotychczasowego starostę, zmarłego 17 września br. po długiej i ciężkiej chorobie śp. Marcina Niedzielę zastąpi w radzie powiatu Maciej Hejnowicz.

Źródło: www.facebook.com/powiatoswiecimskiofficial / Fot. RL

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

  1. Wspólna decyzja koalicjantów? 😅 Przecież Kos2018 nie istnieje, Kobielusz potrzebował idiotów do zebrania głosów i na tym KOS zakończył działalność, większość KOSowców dzis pracuje w powiecie, albo dostali posadki w zarządzach jak np. Pan Laszuba

  2. Natomiast dolny był Starzec. Później pisowski wicewojewoda małopolski. Właściwie za co wylany? Obecny wicedyrektor szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie. Niedoszły prezes PZHnaLodzie.

  3. A przedtem byli też Krzyżacy i Tatarzy. Oraz Szwed rozejm naruszył. Gdyby tak spojrzeć na nasze polskie dzieje okazałoby się, że nawet Słowacja nas zaatakowała. Dlatego musimy być stale czujni i codziennie rano sprawdzać, czy aby czescy albo litewscy żołdacy nie czają się za rogiem. Nie rozumiem na przykład rodaków, którzy wyjeżdżają na urlop za granicę – po co? Przecież oni nas tam nienawidzą. Co prawda jeszcze nigdy za granicą nie byłem, języków obcych nie znam, ale to wiem – bo w telewizji pokazywali.

  4. @młody – to nie są bohaterowie z mojej bajki, ale w porównaniu z lokalnymi herosami pisu o niebo wyższa kultura, wykształcenie i kompetencje. Choć może to kwestia punktu odniesienia? Kurczę, znowu cholera jasna – mniejsze zło.

  5. Moja rada, omijajcie Delikatesy Centrum przy Olszewskiego . Przypadkowe nie pobranie biletu to stówa w tej obcej sieci.

  6. Taaa, tak się dziwnie składa, że teraz ta „agresja” jest zewsząd, od wschodu, południa, zachodu i północy. Dawniej jakoś inne kraje nie były wobec Polski szczególnie „agresywne”. Nawet lewaccy Amerykanie nas atakują. Ale na szczęście mamy ministra spraw zagranicznych (ktoś pamięta jak się chłopina nazywa?) który pewną ręką trzyma stery resortu. Niech żyje Polska!

  7. Możemy dziękować Bogu i rozsądkowi Polaków w 2015 i 2019 r., że powierzyli stery władzy komu innemu. Strach pomyśleć, w jakiej sytuacji byłaby dziś Polska wobec agresji ze Wschodu, z Brukseli, również z Pragi, gdyby u władzy była ekipa PO, której zwolennicy chcą teraz rządzić Ziemią Oświęcimską.

  8. „Życie żadnej istoty, nawet małej gąsienicy, nie jest dla niej przyjemnym doświadczeniem”. – W swoich pierwszych słowach, miał powiedzieć kandydat na strostę¿

Send this to a friend