Informacje, Wideo

POWIAT. Prawie 9 mln zł dofinansowania dla Zatora

Parlamentarzyści oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazali czeki potwierdzające przyznanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych czterem gminom z powiatu gorlickiego i dwóm gminom z powiatu oświęcimskiego. W uroczystości uczestniczyli m.in. posłowie na Sejm RP Rafał Bochenek i Krzysztof Kozik.

– Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego poprzez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wspiera inwestycje, które mają charakter strategiczny dla Mieszkańców Małopolski. Cieszę się, że przyznane środki zostaną wykorzystane na tak ważne dla lokalnej społeczności inwestycje. Rząd na czele z Premierem wspiera wszystkie samorządy, niezależnie od preferencji politycznych. Jest to przykład odpowiedzialnej polityki, dzięki której Małopolanom będzie się żyło lepiej. Jestem przekonany, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych będzie istotnym elementem w tych ciężkich czasach, wspierającym rozwój gospodarczy także w przyszłym roku – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Poranna uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Zatorze. Czeki z rąk parlamentarzystów oraz wojewody Łukasza Kmity odebrali tam samorządowcy z gmin Brzeszcze i Zator. 1 890 000 zł to dofinansowanie, które z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzyma gmina Brzeszcze. Do Zatora trafi zaś kwota 8 834 644,80 zł.

Po południu natomiast parlamentarzyści, wojewoda Łukasz Kmita oraz samorządowcy z regionu gorlickiego spotkali się w Urzędzie Gminy Łużna. Tam czeki otrzymali przedstawiciele następujących jednostek:
•       gminy Bobowa – dofinansowanie w wysokości 4 000 000 zł,
•       gminy Łużna – dofinansowanie w wysokości 4 178 171 zł,
•       gminy Ropa – dofinansowanie w wysokości 1 000 000 zł,
•       gminy Uście Gorlickie – dofinansowanie w wysokości 1 000 000 zł.

Wśród inwestycji, które w powiatach gorlickim i oświęcimskim zostaną zrealizowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, są zarówno przebudowa szkoły i przedszkola, budowa boiska sportowego i ścieżki rowerowej, jak i przebudowa dróg lokalnych czy rewitalizacja centrum Bobowej. Są to zatem projekty, które nie tylko poprawiają komfort codziennego życia Mieszkańców, ale także podnoszą poziom ich bezpieczeństwa.

UW

Poprzedni artykułNastępny artykuł

30 komentarzy

 1. Spadaj debilu. Przynajmniej w święta mógłbyś dać ludziom spokój.

 2. @??? Czy to prawda, że POKO poprosiło Merkel najazd na Polskę w Wigilię?

 3. Ha, ha, ha, prosty zatorski ludek kaczora popiera, to od kaczora dostał! Cóż się pieklicie. Weźcie takiego Biernata. On nawet nie wie za czym głosuje. Każą rękę podnieść, to podnosi.

 4. Tak, trollu, zwany hotinem. Zakrzykiwanie jest skuteczne, co już udowodnił dr Goebbels. Te same metody. Te same kłamstwa. Rzygać się chce.

 5. Gdy rządził herr Tusk i złodzieje z PO to kasa szła na POznań,Wrocław,Szczecin i Pomorskie,cześć rozkradli oczywiście.Dzięki PIS małopolska pieknieje….dzięki Naczelniku!!!!

 6. Kazimierz Hotin – twoje komentarze są tak głupie, że łatwo rozpoznawalne. Więc daruj sobie.

 7. Kolejny dowód na to, że głosowanie na JCh było błędem.

  Ale najlepsze jest co innego. Coś podskórnie czuję, że gdy do władzy w Warszawie wreszcie dorwie się PO, oświęcimski ludek na prezydenta wybierze kogoś z PiSu. 🙂

  Oj rację miał dziadek Marks, że głównym problemem klasy robotniczej jest nieuświadomienie polityczne. My kur… zawsze musimy iść pod prąd 🙂 🙂

 8. hotin zawsze mnie wk… ludzie, którzy sr… we własne gniazdo. No chyba, że jesteś mieszkańcem tylko przybłędą.

 9. Czyli po prostu ostateczna kapitulacja wicewojewody vel starosty Starca. Juz wiadomo dlaczego musiał odejść z urzędu. A na marginesie biorąc przykład katowic to może należałoby opublikowac i na stale w Oświęcimiu ustawić takie wizerunki radnych doktora Przewoznika i jego czeladki skoro uznano ze nie naruszają one dóbr osób na nich umieszczonych.

 10. Do : Opad szczęki : mam zwyczaj dyskutować z osobami które ujawniają swoje prawdziwe personalia, anonimowo nie wyrażam swoich opinii, Droga Pani/ Panie odpowiem krótko , jest to polityczne działania które na poziomie samorządowym najniższego szczebla nie powinien się odbywać !!!!!!! Przenoszenie podziałów ogolnokrajowych na samorządy jest skandalem !!!!! Przypomne ze jestem osoba ktora nie nalezy do zadnej partii politycznej , wiec reprezentuje ta czesc mieszkancow , ktora nie akceptuje tych „przepychanek” na poziomie Miasta . Natomiast odpowiedź na pytanie dt mojej opinii na NIE przyznania dotacji na budowę kompleku : żłobka i przedszkole na Starych Stawach , wyraziłem na tym portalu , proszę odnaleźć tam konkrety post ( publikowany 5 dni temu ) …… pozdrawiam 🙂👋

 11. Co radny Adamaszek odpowie tym wszystkim rodzicom dzieci niepełnosprawnych, którzy jeszcze poczekają nie wiadomo jak długo na dokończenie budowy ośrodka szkolno – wychowawczego na Zasolu? Co radny Adamaszek odpowie rodzicom dzieci ze Starych Stawów, dla których nie powstanie przedszkole i żłobek? Ponieważ konieczna jest „rewitalizacja centrum Bobowej”, czyli pewnie wyłożenie placu przed urzędem gminy, kościołem i remizą granitowymi kostkami. Bardzo jestem ciekaw opinii radnego Adamaszka.

 12. Jak widać radnemu Adamaszkowi też jest do śmiechu. Doceniam, że trochę mniej, niż Przewoźnikowi, Łozińskiemu, Chrzanowi i reszcie pisowskich radnych, którzy teraz pewnie ze śmiechu nie mogą trafić palcami w klawisze. Chciałem się więc zapytać radnego Adamaszka co on o tym wszystkim myśli? Proste pytanie. Tylko bez wykrętów proszę.

 13. Do ; Dieta ach dieta ….. dobrze się uśmiałem jak przeczytałem pani/ pański wywód !?!? …. kompletnie niezgodny z prawdą i rzeczywistością !!!!!? Chodzi oczywiście o aktywność w RM tylko tych 4 radnych !? Bardzo Proszę zapoznać się z aktywnością i działalnością innych ? 🙂👋🙂👋 …I co ???? , okaże się że prawda jest zupełnie inna 👍

 14. ŁaaaaaŁ .Oddają ułamek tego co dostali od wszystkich podatnikow tym ze zdratymi spodniami na kolanach:).Suuuuper.Reszta napewno bedzie pamiętać.Na szczescie Oswiecim potrafi swietnie zakrecic sie kolo kasy z Unii .Lepsze to niz kleczeć przed tą szarańczą.Z koryta to tylko świnia je, tygrys sam zdobywa żarcie,nie trzeba mu lać do michy.Jeden to potrafi, drugi niestety czeka na michę bo sam zdobyc nie potrafi. Doskonale to widac po „kadrach”pisuarow:Czego sie nie tkna traci na wartosci albo upada .Oni inaczej nie potrafia po prostu. Zarzadzac to trzeba umiec. A tam nie ma madrego czlowieka tylko mierni , bierni ale wierni.Takimi ludzmi latwo sie zarzadza bo maja wszystko do stracenia .Ludzie ktorzy przed pisem zarabiali ponizej /okolo sredniej krajowej w pisie sa na stolkach okoloministerialnych. Doskonale o tym wiedza ze zmiana wladzy to powrot do ich naturalnego srodowiska dlatego zrobia wszystko co sie im kaze.Caly ten kraj to zamienia sie w rodzine(pisu)na swoim.Nie znam ale sprobuje, nie wiem ale sie wypowiem, nie umiem ale sie podejme.Kompetencje?? Jakie kompetencje- patrz na zdarte kolana.:)Ty mi ja tobie.

 15. Co teraz może zrobić starosta Niedziela wobec tak wielkiego s****syństwa i oczywistego przypadku bezczelniej korupcji politycznej? Może na przykład zgłosić to jako urzędnicze przestępstwo na policję (pisowską), do prokuratury (ziobrystowsko-pisowskiej), do sądu (w którejś instancji na pewno trafi w końcu na pisowskiego sędziego mianowanego przez ziobrę) złożyć wniosek o uchylenie tej decyzji jako sprzecznej z konstytucją do trybunału konstytucyjnego (przecież w 100% pisowskiego, bardzo śmieszne), zaapelować do prezydenta wszystkich Polaków (jeszcze śmieszniejsze), może nagłośnić to w telewizji publicznej Kurskiego (tu już tarzanie się ze śmiechu). Generalnie jak widać pisowcom jest do śmiechu. Na zasadzie: kradniemy, dajemy tylko swoim i co nam zrobicie?

 16. Oficjalnie zapowiadam, że jeżeli w budżecie powiatu na rok 2021 znajdzie się choćby złotówka dla Zatora i Brzeszcz, nigdy więcej na was nie zagłosuję.

 17. Dobrze że radni Kuczek, Łoziński, Przewoźnik i Chrzan robią interpelacje. Reszta 17 radnych jest na diecie, czyli pobiera tylko co miesiąc dietę. Trzymam za Was panowie kciuki! Mam nadzieję że za 3 lata będzie mieć większość w radzie miasta!

 18. A dlaczego Bobowa? Wyjaśnienie jest proste:
  „Andrzej Duda uzyskał 4159 głosów, co stanowi 83,08 proc. Najlepszy wynik urzędujący prezydent zanotował w sołectwach Brzana, Jankowa, Sędziszowa, Stróżna (około 90 proc.)”.

 19. Ciekawe co na to radni Łoziński i Przewoźnik? Może jakieś interpelacje zrobią w tej skandalicznej sprawie? Albo niech Łoziński, Przewoźnik i inni pisowscy radni lepiej nie pokazują się w Oświęcimiu na ulicy.

 20. Niech oświecimscy pisowcy podziękują teraz pięknie swojemu Jarosławowi Zbawicielowi.

 21. Rysiu podziękuj cieciej osobie w państwie ,boryslawowi bo pandemia miała się skończyć na jesień

 22. Teraz zobaczcie ile jeden niekompetentny urzędas jak Sasin potrafi roztrwonic pieniędzy podatnika jedna absurdalna decyzja która kosztowała 70 mln PLN nas podatnikow.70 milionów za wybory widmo!.Ile gmin i miasteczek miało by z tego pożytek.Ale co tam.Wina Tuska pewnie.
  W każdej prywatnej firmie taki człowiek jak np Kurski którego TV jest wiecznie zadluzona mimo miliardowych dotacji czy wspomniany Sasin albo mistrz przetargów i zakupow Szumowski po takich akcjach leci na zbity pysk .Tak działa cala ten system.Wszyscy BMW czyli Bierni Mierni ale Wierni.Tu pieniądze podatnika służą tylko do moszczenia gniazdek slugusom tego nedznego komuszego systemu.Zero odpowiedzialności. Wiele państw ma swoje mafie ale nie każda mafia ma wlasne panstwo.

 23. Co łączy samorządy tych gmin? Wszystkie są pisowskiej.
  To jest takie chamstwo i s*******syństwo że się aż w głowie nie mieści. Co dalej? Tylko dzieci pisowców dostaną się na uniwersytety? Punkty k****a za pochodzenie. Jak w czasach stalinowskich.

Send this to a friend