Informacje

CHEŁMEK. Policjanci pomogli w czasie pożaru

Sierżant sztabowy Piotr Żak oraz starszy posterunkowy Mateusz Kluba, policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego  Komisariatu Policji w Chełmku, profesjonalnie przeprowadzili interwencję, w trakcie której ewakuowali mieszkańców z zadymionego bloku, a następnie ugasili pożar, który wybuchł na klatce schodowej.

Do zdarzenia doszło wczoraj (22.12.2020) w południe w Chełmku. O godzinie 12.35 mieszkańcy jednego z bloków zaalarmowali służby ratunkowe o zadymieniu klatki chodowej. Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego, którzy błyskawicznie rozpoczęli ewakuację mieszkańców, w międzyczasie otwierając okna budynku.

Następnie funkcjonariusze, na pierwszym piętrze budynku,  zlokalizowali źródło zadymienia. Okazało się, że ogień wydobywał się ze znajdującej się w ścianie  zamkniętej, nieużytkowanej skrzynki po hydrancie. Mundurowi najpierw podjęli próbę ugaszenia ognia gaśnicą samochodową, lecz kiedy to nie przyniosło rezultatu, kopiąc w metalową skrzynkę wyrwali ją ze ściany i ugasili ogień.  Przybyli na miejsce strażacy oddymili budynek, więc kilkudziesięciu lokatorów mogło wrócić do swoich mieszkań.

W trakcie czynności ustalono, że najprawdopodobniej do skrzynki,  w której znajdowały się śmieci, ktoś wrzucił niedopałek papierosa. W związku z powyższym policjanci wszczęli postępowanie, mające na celu ustalenie sprawcy zaprószenia ognia.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend