Informacje

POWIAT. Prawie 2 mln zł z tarczy antykryzysowej na nowy tomograf

W poniedziałek wieczorem 15 marca ruszyły prace przygotowawcze do montażu nowego 128-rzędowego Tomografu Komputerowego na terenie szpitala powiatowego w Oświęcimiu.

Przy szpitalnym oddziale ratunkowym stanął mobilny tomograf komputerowy , który zapewnia diagnostykę medyczną dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego na czas prac montażowych nowego aparatu diagnostycznego. Jak informuje administracja szpitala, wartość zakupu nowego tomografu komputerowego wynosi 3 498 366, 56 zł z czego 1 049 509, 97 zł dofinansował powiat oświęcimski.  Pozostała kwota 1 749 183, 28 zł jest finansowana w ramach projektu Małopolska Tarcza Antykryzysowa Pakiet Medyczny 2. Wkład własny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu wyniósł 699 673, 31 zł.

Źródło: Szpital Powiatowym w Oświęcimiu

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. hotin
  16 marca 2021 o 18:05 nie podszywaj się pod hotina. Ewentualnie nie rób we własne gniazdo.

 2. Same negatywy widzisz, nic pozytywnego i mądrego powiedziane – typowy PiSowiec

 3. Osw „Przy szpitalnym oddziale ratunkowym stanął mobilny tomograf komputerowy , który zapewnia diagnostykę medyczną dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego na czas prac montażowych nowego aparatu diagnostycznego.”
  Oznacza to, że do zakończenia prac pacjenci będą czekać na badanie na zewnątrz. No chyba, ze ktoś zrobi jakąś tymczasową śluzę. Trzeba też pacjenta z oddziału dowieźć. Jakby nie patrzeć przez chwilę będzie po chmurką. Mam nadzieję, że nie przyjdzie komuś do głowy zabrać ustrojstwo przed zakończeniem prac co kiedyś miało miejsce. Po szumnym otwarciu sprzęt trafiał do magazynu.

 4. „W poniedziałek wieczorem 15 marca ruszyły prace przygotowawcze do montażu nowego 128-rzędowego Tomografu Komputerowego na terenie szpitala powiatowego w Oświęcimiu. Przy szpitalnym oddziale ratunkowym stanął mobilny tomograf komputerowy , który zapewnia diagnostykę medyczną dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego na czas prac montażowych nowego aparatu diagnostycznego.” – w artykule masz wszystko pięknie napisane, tylko trzeba umieć czytać ze zrozumieniem. A co do montażu nowego Tomografu Komputerowego, wiadome jest, że będzie w miejscu starego, ale to trzeba być inteligentnym, żeby na coś tak prostego wpaść.

 5. Osw sam jesteś nieuk. W artykule nie ma podanej lokalizacji, dlatego o nią zapytałem. Nazwa mobilny wskazuje, że nie może on być zamontowany instalowany w pomieszczeniach z zamkniętym na stałe dachem. Inna sprawa, że taki tomograf łatwo zabrać i nie oddać. Sprawdź w słowniku co to jest sarkazm.

 6. Naucz się czytać ze zrozumieniem a później komentuj – pozdrawiam nieuka

 7. To jest jego miejsce docelowe? Jeżeli tak to współczuję pacjentom, którzy przy niesprzyjających warunkach będą z niego korzystali.

Send this to a friend