Informacje

REGION. Testy na koronawirusa w Kraków Airport

„Sytuacja związana z trwającą pandemią COVID-19 stale wymaga od pracowników Kraków Airport na bieżąco reagowania na potrzeby pasażerów. Testowanie coraz większej liczby osób na krakowskim lotnisku ma zagwarantować, że pasażer może bezpiecznie i swobodnie  podróżować”. – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W Kraków Airport został uruchomiony  nowy  punkt wymazowy usług diagnostycznych w nowej lokalizacji tj. na parkingu P2 bezpośrednio przy zachodniej części terminalu.

Wszystkie chętne osoby mogą skorzystać z usług aż dwóch podmiotów współpracujących przy tym projekcie z krakowskim lotniskiem tj. Centrum Medyczne iMed24 (dotychczasowy operator punktu znajdującego się przed terminalem) oraz Centrum Badań DNA (nowy operator). Punkt jest czynny na 4h przed pierwszym odlotem danego dnia i  ma funkcjonować co najmniej do czasu ostatniego odlotu. Tym samym zwiększy się zakres oferowanych usług, ponieważ poza  wykonywanym dotychczas testem antygenowym będzie można wykonać również test RT-PCR oraz RT-LAMP.

RT-Lamp to nowy test genetyczny oparty  o technologię LAMP (Loop Mediated Isothermal Amplification), którego wynik odczytywany jest nawet po kilku minutach. Technologia LAMP wielokrotnie przyspiesza wyniki i jest prosta a przede wszystkim może być przeprowadzona w warunkach terenowych a więc także na lotniskach.

Pasażerowie oraz wszystkie inne osoby chcące skorzystać z usług diagnostycznych w kierunku COVID-19, będą zachęcane do rejestracji on-line i po dokonaniu rejestracji oraz wybraniu odpowiedniej godziny pobrania wymazu, będą mogły już bezpośrednio zgłosić się do punktu wymazowego na parkingu P2. Wynik testu zostanie wysłany drogą mailową lub na życzenie pasażera może być  odebrany w punkcie odbioru. Oczywiście będzie istniała również możliwość wykonania testu bez wcześniejszej rejestracji. Szczegóły przesyłam w  załączeniu.

 Wraz ze służbami merytorycznymi analizujemy także kwestię testowania pasażerów przy przylocie do Kraków Airport.

Źródło: Kraków Airport /

foto: materiały prasowe: www.fotoair.com

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend