Informacje

POWIAT. Policjanci z grupy Speed na tropie drogowych przestępców

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali kolejnego kierowcę, podejrzanego o jazdę pod wpływem środków odurzających, a także posiadanie narkotyków. Tym razem uwagę pilnujących bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowych zwrócił fakt, iż w pojeździe brakowało bocznej szyby.

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w sobotę  (16.01.2021) w Kętach. O godzinie 17.00 na ulicy Mickiewicza policjanci zauważyli, że samochód marki BMW nie ma prawej bocznej szyby. W związku z tym włączając sygnały uprzywilejowania policjanci pojechali za pojazdem. Kiedy kierowca bmw zatrzymał się na poboczu,  przystąpili do kontroli drogowej.

W trakcie czynności policjanci zauważyli, że 36 – letni kierowca bez stałego miejsca zamieszkania, najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy. Kolejne przestępstwo, którego dopuścił się kierowca policjanci ujawnili w chwili jego przeszukania. Mężczyzna miał przy sobie woreczek foliowy z zawartością białego proszku, który okazał się amfetaminą.

Zatrzymany trafił do kęckiego komisariatu Policji, gdzie na podstawie zebranych materiałów został mu postawiony zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających oraz zarzut posiadania narkotyków.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Tak, tak. Jeszcze Wam pokażą numery rejestracyjne swoich samochodów i adresy policjantów tak jak pewna pani niepełnosprytna. Grupa Speed jest bardzo potrzebna a żarty o niej piszą głównie chyba piraci drogowi. Normalni mają jak sądzę uznanie dla tej Grupy. Może przypomnę, bo chyba nie wszyscy kumają, że chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Send this to a friend