Informacje

OŚWIĘCIM. Instalacja 11 tablic informacji pasażerskiej

W Oświęcimiu rozpoczęły się przygotowania do montażu 11 tablic informacji pasażerskiej. Prace obejmują wykonanie przyłączy instalacji zasilających i montaż ekranów. Do końca stycznia cztery ledowe ekrany pojawią się na przystankach wzdłuż ul. Dąbrowskiego – naprzeciwko placu Kościuszki, po obu stronach cmentarza żydowskiego i kościele parafialnym. Na elektronicznych ekranach podany zostanie rzeczywisty czas przyjazdu i odjazdu autobusów, a także informacja o opóźnieniach. Do połowy roku kolejne tablice informacji pasażerskiej będą też przy ul. Powstańców Śląskich, ul. Stanisławy Leszczyńskiej, ul. Jędrzeja Śniadeckiego i al. Juliusza Słowackiego. Podróżni będą mogli skorzystać z trzech biletomatów.

Tablice informacji pasażerskiej to część inwestycji komunikacyjnych, które są realizowane przy wsparciu pieniędzy unijnych i służą usprawnieniu podróżowania środkami transportu miejskiego. Inwestycja kosztuje 1,35 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie unijne w wysokości 1 mln zł.

Pasażerowie komunikacji miejskiej będą mieli do dyspozycji dwustronne tablice 5 – 9 wierszowe z czarnym tłem. Urządzenia mają gwarantować 50 tys. godzin nieprzerwanej pracy. Na tablicach wyświetlana będzie informacja o linii, kierunku i minutach do odjazdu. Dla osób niewidomych przewidziano komunikaty głosowe. Na tablicach znajdzie się też miejsce na nazwę przystanku i herb miasta, logo Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz zegar. Z kolei biletomaty będą miały cztery wersje językowe.

UM Oświęcim

Poprzedni artykuł

15 komentarzy

 1. Te tablice to taka tańsza wersja park&ride. W mizerii oświęcimskiej komunikacji nic nie zmienią a kasa poszła.

  Oj Janusz, Janusz, gdybyś ty tak zarządzał domowymi finansami jak zarządzasz miejskimi to żona dałaby ci ścierką po pysku.

 2. @ciekawski Ochrony przed deszczem i wiatrem. Przystanki mają szerokość nieco ponad metr i chronią tylko projektanta. Przyjedź z warszawy do Oświęcimia, to zobaczysz.

 3. Polsce tez należałyby się odszkodowania za 123 lata zaborów. I co z tego. Myślisz, że ktoś tamie skomlenia potraktuje poważnie? A chłopom odszkodowania za 500 lat pańszczyzny?

 4. Gdyby wypłacili za zburzone domy to Warszawa była by Dubajem.Owszem wypłacali ,ale tylko byłym więźniom obozów KL lub obozów pracy i tyle w temacie.

 5. Po treści komentarzy wnoszę, że dobrą praktyką jest pisać o wszystkim tylko nie o treści artykułu.
  Przystanki mamy byle jakie, no ale tablice świetlne na wypasie będą. Po częstotliwości kursów wnioskuję, że docelowo będą wyświetlały informacje kiedy odjeżdża następny Bus … konkurencji. MZK ma taaaki wynik finansowy, że dołożyć 350 tys. do tablic nie stanowi problemu. Rozumiem że premii w tym kwartale nie ma? Czekać kiedy wzorem Chełmka inne gminy zredukują kursy albo zrezygnują z usług przewoźnika i wystąpią z porozumienia.

 6. @Bolek Hotin – nie do mnie to pytanie, tylko do posła Mularczyka. To on przecież obiecał, że bilion euro odszkodowań zaraz załatwi (bo Niemcy to takie miękiszony są). I ja już sobie nawet przygotowałem w portfelu miejsce na te pieniądze, co tam będą, kiedy pis odszkodowania od Niemców wyszarpnie.😂
  Odszkodowania z tego co pamiętam były wypłacane ludziom w Brzezince i innych wioskach kilkanaście lat temu poprzez jakąś szwajcarską fundację. Nie kłam, że to było tylko „kilka tysięcy marek”. Chyba, że było po kilkunastu spadkobierców.

 7. @ Qrwell. Oświeć więc mnie,kiedy to Niemiec wypłacił Polakowi reparacje wojenne Polakom, a nie marne parę tys. DM mieszkającym w Brzezince?

 8. To musi być jakiś spisek że milczą . Władze miasta są za cienkie aby to ukryć więc muszą być w to zamieszane władze wojewódzkie a pewnie nawet kraju!

 9. Charakterystyczne, że kiedy pisowiec kłamie, nazywa to prawdą. Kilkanaście lat temu Niemcy wypłacili odszkodowania za zburzone w czasie wojny domy. Pisowiec o tym wie, ale myśli sobie – niektórzy nie słyszeli, inni nie sprawdzą, więc – opłaca się skłamać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend