Informacje

OŚWIĘCIM. Instalacja 11 tablic informacji pasażerskiej

W Oświęcimiu rozpoczęły się przygotowania do montażu 11 tablic informacji pasażerskiej. Prace obejmują wykonanie przyłączy instalacji zasilających i montaż ekranów. Do końca stycznia cztery ledowe ekrany pojawią się na przystankach wzdłuż ul. Dąbrowskiego – naprzeciwko placu Kościuszki, po obu stronach cmentarza żydowskiego i kościele parafialnym. Na elektronicznych ekranach podany zostanie rzeczywisty czas przyjazdu i odjazdu autobusów, a także informacja o opóźnieniach. Do połowy roku kolejne tablice informacji pasażerskiej będą też przy ul. Powstańców Śląskich, ul. Stanisławy Leszczyńskiej, ul. Jędrzeja Śniadeckiego i al. Juliusza Słowackiego. Podróżni będą mogli skorzystać z trzech biletomatów.

Tablice informacji pasażerskiej to część inwestycji komunikacyjnych, które są realizowane przy wsparciu pieniędzy unijnych i służą usprawnieniu podróżowania środkami transportu miejskiego. Inwestycja kosztuje 1,35 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie unijne w wysokości 1 mln zł.

Pasażerowie komunikacji miejskiej będą mieli do dyspozycji dwustronne tablice 5 – 9 wierszowe z czarnym tłem. Urządzenia mają gwarantować 50 tys. godzin nieprzerwanej pracy. Na tablicach wyświetlana będzie informacja o linii, kierunku i minutach do odjazdu. Dla osób niewidomych przewidziano komunikaty głosowe. Na tablicach znajdzie się też miejsce na nazwę przystanku i herb miasta, logo Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz zegar. Z kolei biletomaty będą miały cztery wersje językowe.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

41 komentarzy

 1. Aby być wiarygodnym powinieneś dla równowagi obok pisowskiego dworca PKP dopisać pełowski P&R to najlepiej pokarze że jedni i drudzy bez różnicy są siebie warci.

 2. Że mu okulary zapanował od rechot przy czytaniu szmaciakowania towarzyszą Obatela?

 3. „Po glupie portki ,agd czy do kina trzeba było jechać do Katowic czy Bielska.” – no i widzisz, tu chyba tkwi problem. Polityka JCh wypycha z Osw ludzi z kwalifikacjami i aspiracjami a zostają tacy jak ty, którzy dali się przecwelić JCh za głupie portki.

 4. No oczywiście najlepiej siedzieć cicho i słuchać jak trawa rośnie,jak powiedział kiedyś do nas ,,wspaniały i oświecony ” Europejczyk prezydent Francji.

 5. Kultura urzędu miasta wymagałaby aby przypomnieć że to pomysł radnego Przewoźnika z 2016 roku. Pamietam jego wniosek składany na którejś z sesji.

 6. Gdyby natomiast tablice były z drugiej strony to zasłaniałyby Buzowi widok na NADJEŻDŻAJĄCY autobus.

 7. Bardzo proszę nie pisać komentarzy „po pijaku”. Bo jeśli ktoś trzyma jakiś tam poziom, a jednego dnia robi błędy pisząc na poziomie dziesięciolatka , to co o tym myśleć? Celowe obniżenie i tak juz niskiego poziomu tego portalu?

 8. rysio, oświęcim jest czystym i schludnym maistem? Z kogo ty chcesz zrobić idiotę? na trawnikach pełno syfu, lumpy panszą się pod sklepami. Pan prezydent słusznie protestuje przeciwko swastykom na murzę cmentarza ale dwoch błyskawic na budynku przy ul.Dąbrowskiego już nie zauważa. Śmieci nie leżą obok koszy tylko tam gdzie koszy nie ma mój ty geniuszu szmaciakowania. Fakto nie zaprzeczysz choćbyś nie wiem jak napinał się. Miało być lepiej i co? Śmieci, wulgarne napisy na ścianach budynków puste butelki po wódzie pod każdym sklepem z alkoholem ale wg ciebie maisto jest czyste i schludne. Ślepyś rysio czy tylko niedowidzący. I tak przy okazji, kiedy na ulicach leżał śnieg, najgorzej odśnieżone chodniki to te przed budynkami miasta. Ale wg ciebie tu jest czysto i schludnie. Na wet jak na prowokatora, twoje szmacakowe zagrywki są żałosne.

 9. Ej rysiu,a kto wygrał w kiciu?90 % to głosy na peowcow.Tam wasi ludzie są na tzw.stanowiskach. Ty patolo czerwona!

 10. Btw.Twoje glupiutkie zaczepki ad personam świadczą tylko o twoim poziomie.Nie jestem nim zdziwiony ani nie robią na mnie żadnego wrażenia robaczku.Pisowstwo zobowiazuje:)

 11. Wg mnie Oświęcim jest B.schludny i czysty Ale Krótko:Pokaz mi miasto ma świecie gdzie nie uswiadczysz papierka leżącego poza koszem?To dyskwalifikuje prezydenturę?Jesli to są problemy godne szkalowania lepszej rekomendacji Chwierutowi dac nie można .

 12. Towarzyszu szmaciak, dzięki wolności słowa masz prawo do przedstawiania swoich szmaciakowych wydarzeń. Ja chciałbym zwrócić Ci uwagę na inny problem. Skoro Pan Chwierut jest tak znakomitym prezydentem miasta to dlaczego gdzie nie spojrzeć tam śmieci na trawnikach? Wracałem dziś od znajomych i zobaczyłem. Od komendy policji do starostwa dziesiątki pustych butelek po wódce, mnóstwo innych śmieci. Gnijace liście na miejscach parkingowych. I co ty na to? Gdzie służby oczyszczania miasta? Czy Pan prezydent wyjechał razem z zastępcami? A może to miasto nie jest jednak tak znakomicie zarządzane?

 13. Szkoda, że żaden inteligent projektujący instalację tych tablic nie wymyślił żeby ustawić je po tej stronie przystanku z której BĘDZIE JECHAŁ autobus. Teraz na przystankach ludzie będą się rozglądali co chwile w jedną i w drugą stronę.

 14. Jeśli młodzi wyjeżdżają to raczej do większego miasta gdzie z natury są większe możliwości(logiczne) a nie na faktyczna wieś do np Brzeszcze tak że tylko potwierdzasz moja teze .Progres czeka w dużych rozwijających się miastach.Na wieś przenoszą się ludzie którzy pracują w mieście i do czegoś tam doszli.Przenosiny z mniejszego miasta do większego nie sa motywowanie politycznie tylko ekonomicznie czy prestiżowe mistrzu. Nigdy nie będziemy tak kuszący jak Kraków Ale jestem przekonany że cienki prezydent może nas sprowadzić do poziomu dzisiejszych Brzeszcz czym zresztą byliśmy przed Chwierutem.Po glupie portki ,agd czy do kina trzeba było jechać do Katowic czy Bielska.

 15. Po pierwsze utożsamienie „nas” z PiSem jest chybione (choć gdyby ktoś utożsamił mnie z PO to też nie byłbym zachwycony). Po drugie nie chodzi o dylemat PO vs. PiS bo on w polityce samorządowej nie istnieje. Gdybyście Janusza zamienili na przykładowo Zbyszka to nie zauważylibyście różnicy. Jedyny znaczący dylemat to rozwój vs. regres. I jak ktoś w innym wątku słusznie zauważył (a wbrew twojej diagnozie) wykształceni ludzie wystawiają polityce Chwieruta jednoznacznie negatywną ocenę. Nie chodzi już nawet o to, że wykształceni z Osw wyjeżdżają – to zjawisko stare, na które solidnie zapracowali już poprzednicy Chwieruta. Nawet ci, którzy są w Osw uwiązani czy jak kto woli urządzeni, wypychają stąd dzieci już na etapie szkoły średniej (idę o zakład, że nawet dzieci JCh wystawiają polityce ojca świadectwo i kombinują jak urządzić się poza Osw). Czyżby nie dostrzegali dobrodziejstw płynących z polityki dobrego gospodarza ?

  Mnie na szczęście ten dylemat już nie dotyczy ale (i teraz uwaga) spośród ludzi, których jeszcze znam w Osw politykę JCh popierają tylko dwie kategorie: słabo wykształceni – ci lecą na klomby i chodniki (niektórzy na finansowanie z kasy miejskiej hokeistów ;)) ale ich w Osw jest zdecydowana większość, druga kategoria to zawodowo uzależnieni (ci wiadomo).

 16. A pisowski dworzec – ooo, jaki piekny, o jaki nowoczesny, z ujęciami wód głębinowych i pompami ciepła! Tylko szczegół, pasażerów w nim brak.

 17. Autobus elektryczny i tablice to dwie bezsensowne i drogie inwestycje. P&R również. Nie ma ważniejszych potrzeb? „Park” na Kamieńcu otoczony latarniami lecz wiele z nich niewidocznych z parku. Może w pierwszej kolejności należało wykonać utwardzone ścieżki do parku wzdłuż Soły, którymi uczęszcza brodząc w błocie zdecydowanie więcej ludzi niż korzystających z „parku”. Bulwary są oświetlone, ale aleja Parkowa od kładki do mostu Jagielońskiego oraz ulica Przeczna oświetlone nie są. To nie Unia narzuciła temat realizacji P&R za który ponoszone są koszty utrzymania, ale każde miasto chce mieć jakiś pomnik. W jednym z miast przed przyjazdem E. Gierka wybudowano kompletny okazały dworzec kolejowy z szeroką drogą dojazdową i ok. 500 metrami torów z obu stron. Obecnie po inwestycji nie ma śladu.

 18. Na 107 miast w Polsce pis wygrało tylko w 10 najmniejszych.O czym to świadczy?Nikt Was nie chce .Proponuje pogodzić się z tym.Mimo że ogólnie Polska niestety wsią stoi to tu na szczeblu samorządowym nikt nie chce sie stoczyc do pisowskie wsi.Wieksze miasto to więcej wykształconych i odbytych ludzi.Proste wnioski kto głosuje na PiS.

 19. U nas też kury gonią i krowy pasą się w środku miasta. Tak więc zluzuj majty bo te twoje „wskaźniki” nic nie wskazują.

  A co do samych tablic. Oczywiście w mizerii oświęcimskiej komunikacji nic one nie zmienią bo nie w informacji leży problem ale w wielkości miasta, strukturze społecznej i strukturze zatrudnienia.

  Dobrej niedzieli.

 20. Jeszcze troche takich udoskonalen i bedzie u nas tak światowo ,pieknie i nowoczesnie jak w multirozwinietych pisowskich Brzeszczach hahahahaha. Btw , wracalem w piatek przez Brzeszcze to na glownej drodze 2 kury goniły . hahahahaha. Pisiory jak wam tu zle i nie po drodze z rozwojem to won do pisowskiej wsi obok ktora sie ponoc tak rozwija ze nawet psy stamtad emigrują. Tam jest kwintesencja pisowskich rzadow. Duzo muczenia i zero mleka.

 21. „żona dałaby ci ścierką po pysku” – mówisz ze swojego doświadczenia?

 22. Te tablice to taka tańsza wersja park&ride. W mizerii oświęcimskiej komunikacji nic nie zmienią a kasa poszła.

  Oj Janusz, Janusz, gdybyś ty tak zarządzał domowymi finansami jak zarządzasz miejskimi to żona dałaby ci ścierką po pysku.

 23. @ciekawski Ochrony przed deszczem i wiatrem. Przystanki mają szerokość nieco ponad metr i chronią tylko projektanta. Przyjedź z warszawy do Oświęcimia, to zobaczysz.

 24. „przystanki mamy byle jakie”. Czego sobie zyczysz? Podgrzewane fotele? Ciepla herbata gratis do biletu?

 25. Polsce tez należałyby się odszkodowania za 123 lata zaborów. I co z tego. Myślisz, że ktoś tamie skomlenia potraktuje poważnie? A chłopom odszkodowania za 500 lat pańszczyzny?

 26. Gdyby wypłacili za zburzone domy to Warszawa była by Dubajem.Owszem wypłacali ,ale tylko byłym więźniom obozów KL lub obozów pracy i tyle w temacie.

 27. @Orwell masz na myśli te ochłapy? 70 lat po wojnie a mam wrażenie, że nadal jesteśmy kolonią niemiecką…

 28. Po treści komentarzy wnoszę, że dobrą praktyką jest pisać o wszystkim tylko nie o treści artykułu.
  Przystanki mamy byle jakie, no ale tablice świetlne na wypasie będą. Po częstotliwości kursów wnioskuję, że docelowo będą wyświetlały informacje kiedy odjeżdża następny Bus … konkurencji. MZK ma taaaki wynik finansowy, że dołożyć 350 tys. do tablic nie stanowi problemu. Rozumiem że premii w tym kwartale nie ma? Czekać kiedy wzorem Chełmka inne gminy zredukują kursy albo zrezygnują z usług przewoźnika i wystąpią z porozumienia.

 29. @Bolek Hotin – nie do mnie to pytanie, tylko do posła Mularczyka. To on przecież obiecał, że bilion euro odszkodowań zaraz załatwi (bo Niemcy to takie miękiszony są). I ja już sobie nawet przygotowałem w portfelu miejsce na te pieniądze, co tam będą, kiedy pis odszkodowania od Niemców wyszarpnie.😂
  Odszkodowania z tego co pamiętam były wypłacane ludziom w Brzezince i innych wioskach kilkanaście lat temu poprzez jakąś szwajcarską fundację. Nie kłam, że to było tylko „kilka tysięcy marek”. Chyba, że było po kilkunastu spadkobierców.

 30. To musi być jakiś spisek że milczą . Władze miasta są za cienkie aby to ukryć więc muszą być w to zamieszane władze wojewódzkie a pewnie nawet kraju!

 31. Charakterystyczne, że kiedy pisowiec kłamie, nazywa to prawdą. Kilkanaście lat temu Niemcy wypłacili odszkodowania za zburzone w czasie wojny domy. Pisowiec o tym wie, ale myśli sobie – niektórzy nie słyszeli, inni nie sprawdzą, więc – opłaca się skłamać.

Send this to a friend