Informacje

POWIAT. Piraci drogowi stracili prawo jazdy

W ciągu kilku ostatnich dni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, pilnując bezpieczeństwa na drogach powiatu,  zatrzymali  prawa jazdy pięciu piratom drogowym.  Czterech kierowców, po trzymiesięcznym okresie zawieszenia uprawnień, będzie mogło odzyskać prawo jazdy, natomiast kierowca, który przekroczył liczbę dozwolonych punktów karnych,  utracił uprawnienia do kierowania.

W piątkowy poranek (26.03.2021) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 52 w Bulowicach. O godzinie 09.00 mundurowi zauważyli samochód marki Audi, który wyprzedzał inne pojazdy nie zwracając uwagi na podwójną ciągłą oraz przejście dla pieszych. Miernik prędkości wskazał, że pojazd znacznie przekraczał dozwoloną prędkość dochodząc nawet do 114km/h. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Okazało się, że związek z niebezpieczną jazdą miał 33 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierowcę mandat oraz 10 punktów karnych. Następnie poinformowali go, że traci uprawnienia do kierowania, ponieważ na swoim koncie w bazie CEPIK posiadał już 20 punktów karnych.

O godzinie 18.30  policjanci pilnujący bezpieczeństwa na drodze krajowej numer 44 w Oświęcimiu przerwali szybką jazdę 50 – letniemu motocykliście. Mieszkaniec Oświęcimia jadąc Yamahą na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 103 km/h.

W sobotę (27.03.2021) o godzinie 13.00 na ulicy Unii Europejskiej policyjne sygnały usłyszał 21 – letni mieszkaniec Przeciszowa.  Mężczyzna kierując samochodem marki Honda,  na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h jechał z prędkością 97 km/h czyli o 57 km/h więcej.

W niedzielny poranek (28.03.2021) w Bulowicach na ulicy Bielskiej o godzinie 06.00  mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes, którego kierowca na  odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał  z prędkością 106 km/h, czyli o 56 km/h więcej. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 40 – letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego.

Pół godziny później  na tej samej ulicy policyjne sygnały usłyszał 33 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Mężczyzna kierując samochodem marki Dodge na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 108 km/h.

Za przekroczenie prędkości  na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im  zatrzymane prawa jazdy. Czterech kierowców uprawnienia będzie mogło odzyskać za trzy miesiące, natomiast kierowca audi zupełnie utracił uprawnienia do kierowania.

W tym roku na drogach powiatu oświęcimskiego prawo jazdy za nadmierną prędkość utraciło już blisko 45 piratów drogowych.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Kiedy drogówka pojawi się w centrum Oświęcimia? Nie widziałem ich dawno. Mają zakaz?

Send this to a friend