Informacje, Kultura

POWIAT. Oświęcimska uczelnia rozpoczyna współpracę z FCA Poland S.A.

Oświęcimska uczelnia wyższa podpisała porozumienie o współpracy z przedstawicielami FCA Poland S.A.

We wtorek 2 lutego w ramach Konferencji Naukowej pt. „Zarządzanie i inżynieria  produkcji w dobie przemysłu 4.0” Rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu dr Sonia Grychtoł  podpisała porozumienie o współpracy  z przedstawicielami FCA Poland S.A., Dyrektorem  Zakładu Tomaszem Gębką oraz Dyrektorem Personelu i Organizacji Andrzejem Piętką.

Celem zawartego porozumienia jest:

 • stworzenie trwałych ram współpracy pomiędzy MUP Oświęcim oraz FCA Poland S.A.,
 • stworzenie sieci powiązań między Uczelnią, FCA Poland S.A., lokalnymi przedsiębiorstwami, a także samorządem lokalnym i regionalnym, jednostkami badawczymi i naukowymi oraz instytucjami wspomagania biznesu,
 • wdrażanie i rozpowszechnianie innowacyjnych technologii wśród przedsiębiorstw i instytucji badawczo– rozwojowych,
 • realizacja wspólnych projektów badawczych i edukacyjnych,
 • promocja wśród przedsiębiorców idei transferu wiedzy do przemysłu i biznesu.

 

Dzięki podpisanej umowie Uczelnia wraz z Przedsiębiorstwem będą budować mechanizm przygotowywania kadr dla potrzeb przedsiębiorców z obszaru zarządzania, ekonomii oraz zarządzania i inżynierii produkcji, organizować wspólne seminaria, konferencje, panele dyskusyjne, a studenci zyskają możliwość realizacji praktyk w FCA Poland, wizyt studyjnych,  a także pisania prac dyplomowych związanych ściśle z działalnością przedsiębiorstwa.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) to największy producent samochodów osobowych w Polsce i jeden z najważniejszych w kraju inwestorów zagranicznych w branży przemysłowej. Grupa, w skład której wchodzi trzynaście polskich spółek, zatrudnia 6,4 tys. osób.

www.uczelniaoswiecim.edu.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Mylisz się salezjaneiros nie tylko tym się zajmują. Mają też dorobek oparty na nowoczesnym kształceniu swoich uczniów i uczennic. Część z tych ludzi śmiało może pracować w Fiacie. Kształcą przecież mechaników samochodowych.

 2. No tak, te przykładowe kilkadziesiąt tysięcy ludzi do VW w Wolfsburgu przychodzi sobie posiedzieć i wypić kawę. Ochłoń i przestań opowiadać bajki.

 3. Wulgarny nie.
  Na temat ? Chyba tak.
  A czy głupi ? Chyba nie głupszy niż twój 😉

 4. Widziałeś kiedyś nowoczesną fabrykę samochodów? Myślisz, że fachowców do niej mogliby kształcić Salezjanie, takich wprawionych do posługiwania się laubzegą, pilnikiem i heblem? Więc informuję cię, że samochody produkują dziś roboty, a robotników prawie w niej nie ma.

 5. U Salezjan kształcono fachowców w technicznych zawodach. Uczelnia wydziałów technicznych ani laboratoriów nie ma. Prawdopodobnie chodzi o ludzi z wyższym wykształceniem do pracy na taśmie.

 6. @Buhahaa. Nie śpię ,bo co tu komentować,że uczelnia idzie drogą wydeptaną przez ksieży Salezjanów już lata temu?

Send this to a friend