Informacje, Kultura

POWIAT. Oświęcimska uczelnia rozpoczyna współpracę z FCA Poland S.A.

Oświęcimska uczelnia wyższa podpisała porozumienie o współpracy z przedstawicielami FCA Poland S.A.

We wtorek 2 lutego w ramach Konferencji Naukowej pt. „Zarządzanie i inżynieria  produkcji w dobie przemysłu 4.0” Rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu dr Sonia Grychtoł  podpisała porozumienie o współpracy  z przedstawicielami FCA Poland S.A., Dyrektorem  Zakładu Tomaszem Gębką oraz Dyrektorem Personelu i Organizacji Andrzejem Piętką.

Celem zawartego porozumienia jest:

 • stworzenie trwałych ram współpracy pomiędzy MUP Oświęcim oraz FCA Poland S.A.,
 • stworzenie sieci powiązań między Uczelnią, FCA Poland S.A., lokalnymi przedsiębiorstwami, a także samorządem lokalnym i regionalnym, jednostkami badawczymi i naukowymi oraz instytucjami wspomagania biznesu,
 • wdrażanie i rozpowszechnianie innowacyjnych technologii wśród przedsiębiorstw i instytucji badawczo– rozwojowych,
 • realizacja wspólnych projektów badawczych i edukacyjnych,
 • promocja wśród przedsiębiorców idei transferu wiedzy do przemysłu i biznesu.

 

Dzięki podpisanej umowie Uczelnia wraz z Przedsiębiorstwem będą budować mechanizm przygotowywania kadr dla potrzeb przedsiębiorców z obszaru zarządzania, ekonomii oraz zarządzania i inżynierii produkcji, organizować wspólne seminaria, konferencje, panele dyskusyjne, a studenci zyskają możliwość realizacji praktyk w FCA Poland, wizyt studyjnych,  a także pisania prac dyplomowych związanych ściśle z działalnością przedsiębiorstwa.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) to największy producent samochodów osobowych w Polsce i jeden z najważniejszych w kraju inwestorów zagranicznych w branży przemysłowej. Grupa, w skład której wchodzi trzynaście polskich spółek, zatrudnia 6,4 tys. osób.

www.uczelniaoswiecim.edu.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. Mylisz się salezjaneiros nie tylko tym się zajmują. Mają też dorobek oparty na nowoczesnym kształceniu swoich uczniów i uczennic. Część z tych ludzi śmiało może pracować w Fiacie. Kształcą przecież mechaników samochodowych.

 2. No tak, te przykładowe kilkadziesiąt tysięcy ludzi do VW w Wolfsburgu przychodzi sobie posiedzieć i wypić kawę. Ochłoń i przestań opowiadać bajki.

 3. Wulgarny nie.
  Na temat ? Chyba tak.
  A czy głupi ? Chyba nie głupszy niż twój 😉

 4. Widziałeś kiedyś nowoczesną fabrykę samochodów? Myślisz, że fachowców do niej mogliby kształcić Salezjanie, takich wprawionych do posługiwania się laubzegą, pilnikiem i heblem? Więc informuję cię, że samochody produkują dziś roboty, a robotników prawie w niej nie ma.

 5. U Salezjan kształcono fachowców w technicznych zawodach. Uczelnia wydziałów technicznych ani laboratoriów nie ma. Prawdopodobnie chodzi o ludzi z wyższym wykształceniem do pracy na taśmie.

Send this to a friend