Informacje

KĘTY. Kolejny pijany kierowca wpadł dzięki obywatelskiej interwencji

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach z rąk wzorowego mieszkańca przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji parkingowej.   Dzięki prawidłowej reakcji na przestępstwo pijany został wyeliminowany z ruchu drogowego i już wkrótce poniesie konsekwencje swojego karygodnego czynu.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (02.02.2021)  na Osiedlu 700-Lecia w Kętach. Tuż po godzinie 14.00 mieszkaniec Kęt zauważył, że kierowca samochodu marki Peugeot wyjeżdżając z parkingu uszkodził trzy  zaparkowane samochody: renault, audi oraz skodę. Świadek widząc takie zachowanie kierowcy natychmiast powiadomił Policję, a następnie podbiegł do kierowcy i wyciągnął kluczyki ze stacyjki peugeota uniemożliwiając dalszą jazdę pijanemu.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się  66 – letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile  alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Na wyróżnienie oraz duże podziękowania  zasługuje Pan Dariusz z Kęt, który poprzez swoją wzorową reakcję nie dopuścił, aby drogowy przestępca, kontynuując jazdę, zagroził  innym uczestnikom ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. 3 promile!!! Dzięki panie Bystry. Gdyby nie Pan, ten pijany sukinsyn miał sporą szansę, aby kogoś zabić.

Send this to a friend