Informacje

OŚWIĘCIM. Kolejna poprawka kostki brukowej na Rynku Głównym

Prezydent Oświęcimia ogłosił przetarg na spoinowanie kostki brukowej wokół Rynku Głównego. W ostatnich latach to kolejna poprawka i naprawa zrewitalizowanych ulic w Starym Mieście.

W specyfikacji zamówienia zakres prac obejmuje: ul. Romana Mayzla, ul. Rynek Główny – pierzeje PN, PD, W, E, ul. Władysława Jagiełły na odcinku – od skrzyżowania z ul. ks A. Knycza do skrzyżowania z ul. Klasztorną włącznie. Zamawiający na ten cel chce przeznaczyć do 130 tys zł.

Kostka brukowa to nie jedyny mankament nowego rynku. Stan nawierzchni z kamieni tzw. otoczaków, które znajdują się w płycie rynku pozostawiamy bez komentarza, do oceny czytelników.

Przypominamy że całkowity koszt rewitalizacji Rynku Głównego, który zakończył się w 2015 roku wyniósł 6,7 mln zł.

 

zrewitalizowana płyta Rynku Głównego w Oświęcimiu

red.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

31 komentarzy

 1. złotousty rysio, powiedz nam jaki jest najwyższy możliwy poziom opętania propagandą? Jeden obatel?
  Znowu szmaciakujesz,, z twojego postu wynika to, że pan chwierut może sobie przypisać (z twojej listy) zaledwie „dojechać do rynku, ani razu nie jadąc po dziurach”, choć i tu biorąc pod uwagę stan nawierzchni dróg na Rynku Głównym czy na Piastowskiej, Stolarskiej czy Klasztornej to i tu można mieć wątpliwości.
  Towarzyszu Rysiu, ani obwodnica, ani ul.Królowej Jadwigi nie jest zasługą pana prezydenta, bo to nie są drogi w zarządzie miasta.
  Więc przestań szmaciakować, bo już mnie jesteś śmieszny, tylko żałosny w soim opętaniu propagandą.
  Tak przy okazji, w Brzeszczach nie ma i nigdy nie było Kaufandu, więc i nie ma drogi prowadzącej do niego. Miasto jest trzykrotnie mniejsze od Oświęcimia, a ty jakto przykładny towarzysz szmaciak robisz dziwkę z logiki.

 2. Boni, Olechowski, Śledzińska-Katarasińska, Rosatti, wystarczy?

 3. Nie żebym był fanatykiem PIS ale jakoś dziwnie się składa, że ci z PZPR znaleźli schronienie i opiekę nie tylko w lewicy ale i w PO. A od czego i kto ma nas uratować to na pewno nie PIS i nie PO-KO trzymające się za fraki i okładające się wzajemnie gdzie popadnie.

 4. Tylko PiS może nas uratować i to w taki sposób jak zrobiła to PZPR

 5. do obywatel
  może jeszcze wtedy był p. Marszałek, ale jego zastępcą był kacyk z PO. Cała rada była zdominowana przez PO. PO PO i jeszcze raz PO rządziła miastem. Prezydent owszem mógł tylko zaakceptować ale mógł też to odrzucić. Ja też byłem na jednym spotkaniu na tematy ogólnie miasta gdzie temat rynku był tylko jednym z innych tematów, miałem wątpliwy zaszczyt wykłócać się z miejskimi urzędasami w innej sprawie i jedno co wiem – beton. Albo tak jak my chcemy albo w ogóle nie będzie. Co inwestycja to możemy oglądać inwencje twórcze i nieomylność tzw. projektantów. Pieniądze wydane (dla mnie wyrzucone).

 6. Szanowni Państwo, czy ktoś z poinformowanych mógłby raz ostatni i kategorycznie uswiadomić opinię publiczną o tym kto jest odpowiedzialny za zatwierdzenie ,a także odbiór owego projektu, od samego początku? Jesli nie , to przecież swietny temat dla redakcji portalu, w końcu mogli byśmy przeczytać o tym interesującym wszystkich temacie zamiast np. o tym że gdzieś w Ketach złapali kogoś „za kółkiem po kielichu”.

 7. Heh.Dobre pytanie 🙂
  Może za to że w przeciwieństwie do Brzeszcz mogę np :
  a) przejechać obwodnica miasta od ronda do ronda
  b)skręcić w ulicę z Kauflandem otoczonym dosc uniwersalnym „zagłębiem zakupowym”
  c) i dojechać do rynku
  d) ani razu nie jadąc po dziurach.
  W prawilnych Brzeszczach nie da się powtórzyć żadnego etapu tej prostej trasy 🙂

 8. Jak puszczę bąka w centrum i skoczy poziom zanieczyszczeń to pewnie też będzie wina Chwieruta :)Chwierut ma już tyle wina że może winnice otwierać Ale do Tuska jeszcze daleko 🙂

  Ehhhh ten pis 🙂

 9. do Nani-jestem ciekaw co można było zrobić z rozbabraną budową i zatwierdzonym projektem,gdyby zerwali umowę to wszyscy by mieli halo o odszkodowanie które należałoby wypłaci projektantowi i wykonawcą

 10. Do Obywatel, od przyjęcia projektu, poprzez nieudolne nadzorowanie prac aż do ukończenia tej tandety wszystko to działo się za czasów Komisarza a później już Prezydenta Chwieruta. Nie ma sensu kłamać.

 11. Niedoróbki nie są wynikiem dyskusji nad projektem, lecz brakiem właściwego nadzoru i odbioru robót. Przetarg na remont rynku został rozstrzygnięty w czerwcu 2012 roku czyli za czasów …? p. Marszałka już chyba dawno nie było w sferze zarządzania decyzjami i miastem.

 12. Do wrednego-jeżeli idzie o rynek to jest wina P.Marszałka i projektanta,brałem udział w dyskusjach,brak był jakiegokolwiek zainteresowania.Prezydent obecny nie miał wyjścia i musiał ten bubel ukończyć.Tak że oddajmy prawdzie sprawiedliwość-Prezydent nie jest z mojej bajki ale obwinianie go o rynek jest niesprawiedliwoscią

 13. Mam pytanie natury społecznej. Czy teraz chcąc uzyskać dzień wolny będziemy musieli poinformować pracodawcę do czego nam ten dzień jest potrzebny i czy będziemy musieli tez pytać o zgodę milicję? Pytam, bo jedna z komend wystąpiła do jednej z instytucji państwowych wysłała wezwanie celem ujawnienia danych osobowych przełożonych, którzy wolego udzielili. Wygląda na to, że udzielenie pracownikowi wolnego jest przestępstwem. Może na to pytanie odpowie hotin, który jest głęboko zakorzeniony w jedynie słusznej opcji politycznej.

 14. Dzisiaj podrożała żywność, między innymi chleb i jarzyny, dlatego pragnę podziękować tow. I sekretarzowi KC PiS za dbałość o zdradzieckie mordy i gorszy sort. Oczywiście hotinowi i jemu podobnych też. Hotin się nie martwi podwyżkami bo ma kasę za trollowanie.

 15. Trafiłeś kulą w płot. Tak się składa, że za Rynek odpowiada minister spraw zagranicznych i obieżyświat w jednym. No ale jak to wytłumaczyć komuś komu się szkoła spaliła.

 16. Może to pora żeby zamiast betonowej pustyni postawić na więcej zieleni? Jakieś niskie krzewy ozdobne, kwiaty, obok ławki na których można usiąść? Rynek to nie musi być tylko beton (czy otoczaki), bo w obecnej formie służy mieszkańcom tylko incydentalnie, podczas np.kina plenerowego.

 17. Po prostu Chwierucie trzeba wykopać otoczaki i wstawić w ich miejsce kostkę, granitową czy jakąś inną. Proste.

 18. Najbardziej podoba mi się spoinowanie otoczaków wylewką betonową, to jest takie wymowne w zarządzaniu miastem przez Janusza Chwieruta.

 19. Aha, latarnie z plastiku. To chyba jeszcze za Marszałka… ale w sumie typowe dla rozwiązywania spraw w Osw.

 20. Trzeba sobie powiedzieć jasno. Rynek w formie jaką przybrał parę lat temu to jest żenada nie mająca nic wspólnego z jego historycznym wyglądem (brak restauracji kluczowych elementów małej architektury jak kolumna dziękczynna, studnia nie mająca nic wspólnego z pierwowzorem). Przed wojną ten rynek miał typowy wygląd dla miast środkowoeuropejskich tej wielkości i faktycznie był wizytówką Oświęcimia. Teraz to jakaś karykatura.

  Zróbmy to jeszcze raz od początku. Tym razem porządnie.

  Brawo Janusz.

 21. Kiedy zamierzano zmienić wygląd rynku to szeroko rozpisywano się jak to PO-wski włodarz zasięgał wszelkich opinii i konsultacji. Dziś kolejny raz widzimy jak to się wsłuchał i wysłuchał. Od samego początku były negatywne opinie a konsultacje tylko dla pozoru. Wykonano według jedynie słusznej koncepcji. Panie Ch. Niech zerwą całą nawierzchnie i położą asfalt – dłużej pobędzie, wygodniej się będzie chodzić bez ryzyka zwichnięcia kostek, praktyczniej dla malowania oznakowania i wreszcie będzie pan miał święty spokój a pieniądze podatników nie będą marnotrawione.

 22. wieczny remont spiepszonych powierzchni rynku nie ma sensu.Należy zastanowić się jak je skutecznie naprawić lub wymienić.Jeżeli idzie o słynne kamienie to moim zdaniem należy projektanta tak długo po nich włóczyć aż jednoznacznie przyzna że nie miał zielonego pojęcia o tego typu powierzchniach jak ich stosował-wyszło całe dyletanctwo projektanta i zatwierdzających to cudo.

 23. Jak to powiedziała pewna pani premier z okolic Brzeszcz Polska będzie w ruinie.
  Umieralność największa od wojny
  PKB na minusie
  Pełen sukces NaziKatoli z Pisu.

Send this to a friend