Informacje

POWIAT. Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Mieszkaniec Oświęcimia  wzorowo zareagował widząc nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna zabrał kluczyki od samochodu 71 – letniemu mieszkańcowi gminy Oświęcim, który mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu przyjechał na stację paliw po piwo.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu w sobotni poranek (30.05.2020) tuż po godzinie 6.00. Przebywający na stacji paliw 42 – letni mieszkaniec Oświęcimia zauważył, jak do samochodu marki VW Polo na miejsce kierowcy wsiada zataczający się starszy mężczyzna z puszką piwa w ręce. Następnie nietrzeźwy próbował  uruchomić pojazd.  Mieszkaniec Oświęcimia natychmiast podbiegł do vw i wyjął kluczyki ze stacyjki, po czym powaidomił Policję.  Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego , którym okazał się  71 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie miał 1,90 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 42 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował  nie dopuszczając, aby ten kontynuował jazdę.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Bardziej bym się cieszył gdyby to pracownik/pracownica stacji wykazał się czujnością.
    Trochę to słabe ze gość który dla innego klienta ewidentnie był pod wpływem kupuje na stracji piwo nie budząc podejrzeń personelu.

  2. Fatum czy zaraza zapewne należał do grona prominentów poprzedniego systemu biedny zatrzymany przez obywateli. Straż obywatelska konieczna, a nie podarki mieszkania służbowe dla bezradnych.

Send this to a friend