Informacje

POWIAT. Obwodnica Brzeszcz – spotkanie informacyjne

26 maja br. (czwartek) o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy (ul. Kościelna 4) odbędzie się spotkanie informacyjne w temacie budowy obwodnicy Brzeszcz. W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele realizującego inwestycję Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, którzy przedstawią informacje dotyczące wielowariantowej koncepcji budowy obwodnicy.

Zadanie „Obwodnica Brzeszcz” jest realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Inwestycja otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 – KLIKNIJ.

Szacunkowa długość planowanej obwodnicy to ok. 3,9 km. Obwodnica wyprowadzi ruch samochodowy od węzła drogi S1 w kierunku Oświęcimia, prowadząc wzdłuż linii kolejowej, włączając się do istniejącej DW 933 na wysokości tzw. „Wilczych Dołów”, pomiędzy ul. Klonową i ul. Partyzantów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Wpłynęło odwołanie firmy Polaqua. Budowa S-1 znowu wspaniale się opóźni. Niech żyje biurokracja! Niech żyją procedury! Niech żyje pis!

  2. Za to będą w korki na drodze Brzeszcze Rajsko Oświęcim To będzie pseudoobwodnicy, szkoda kasy

  3. Tak się wszyscy śmiali z Brzeszcz, a to Oświęcim będzie stał w korkach. Dziękujemy lokalnej PO za prowadzenie „świętej wojny”.

Send this to a friend