Informacje

POWIAT. Kierowca zasnął za kierownicą i zjechał na drugi pas

W czwartek  19 maja tuż po godzinie 16  służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Podolszu na ulicy Zatorskiej.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 33 – letni mieszaniec gminy Zator kierując samochodem marki Citroen stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni do rowu gdzie uderzył w betonowy mostek.  W rozmowie ze sprawcą kolizji policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt zaśnięcia za kierownicą.

Z kolei w sobotę (21.05.2022) o godzinie 9.30 w Osieku na ulicy Włosieńskiej służby ratunkowe interweniowały w związku ze zderzeniem czołowym dwóch pojazdów. Ustalając okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że 43 – letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Mercedes stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się  z samochodem dostawczym marki Lublin, którym kierował 49 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze. W rozmowie ze sprawcą kolizji policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt,  iż  mężczyzna  zasnął  za kierownicą.

W obu przypadkach bardzo duże podziękowania należą się świadkom, którzy widząc zdarzenia drogowe dzwoniąc na numer alarmowy 112 natychmiast wezwały  służby ratunkowe i udzieliły pierwszej pomocy uczestnikom.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia. Jeśli prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend