Informacje

POWIAT. Nadchodzi nowa epoka współdziałania między samorządem powiatowym a gminnym

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu zaprosił dziś na pierwsze w nowej kadencji spotkanie włodarzy miast i gmin z naszego powiatu. Spotkanie miało na celu podsumowanie minionej kadencji oraz wypracowanie nowych form współpracy samorządu powiatowego z gminnym i dalszą integrację.

Gości powitał starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński. Większości obecnych gratulował wyboru na kolejną kadencję, jednak szczególnie powitał nowego sternika, burmistrza Zatora Szymona Matyję, a także burmistrza Gminy Kęty Marcina Śliwę, który pod koniec poprzedniej kadencji pełnił funkcję pełniącego obowiązki, a w kwietniowych wyborach uzyskał pełnoprawny mandat ze strony większości mieszkańców.

Starosta przedstawił także skład nowego zarządu powiatu, w którym, w porównaniu z poprzednim, zasiadły dwie nowe osoby – Małgorzata Kotapka i Wojciech Kajdas. Przypomnijmy że nowym wicestarostą została Teresa Jankowska, a etatowym członkiem zarządu Jerzy Mieszczak.

– Mam nadzieję, że w tej kadencji uda nam się kontynuować dobry zwyczaj z poprzedniej kadencji i regularnie spotykać w tym gronie, by omawiać i rozwiązywać najważniejsze sprawy dotykające naszych mieszkańców – powiedział starosta Andrzej Skrzypiński.

Fot. RafLor

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. @ do małpa
  błądzisz, małpi syn to nie jest zwykły troll, to jest małpitroll. Pratroll wszystkich trolli z platfusem mózgu.

 2. Mam nadzieję ,że kapela przygrywała do kotleta ,i występ trupy szansonistek był?

 3. Tylko idiota mysli, ze na obiadku sie skonczylo…niby jestes oburzony, ale jednoczesnie wskazujesz jakie drobne pieniadze wydali…jezeli nie wiesz ile to po co wymyslasz jakas zanizona kwote? Bo jestes zwykly troll…

 4. Do pisiora – jesteś idiotą.

  Niech będzie 100 złotych za obiadek na osobę – co daje 1300 zł, czyli biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców powiatu każdy z nich wyłożył na ta imprezę po całe 0.8 grosza. Więc nie chodzi nawet o pieniądze, tylko o gest. Aby władza za bardzo nie przyzwyczajała się do wydawania lekką rączką nieswoich pieniędzy.

  Wolałbym, żeby za te 1300 złotych ufundowano na przykład jakąś nagrodę dla zwycięzców międzyszkolnych mistrzostw w biegach średniodystansowych albo powiatowej olimpiady matematycznej, niż aby napychać brzuchy włodarzy.

 5. do @
  rozumie, ale jest po wyborach, więc można. A można, bo kontroler, czyli wyborcy mają bardzo krótką pamięć.
  A co do spotkania – oczywiście są one potrzebne, wręcz wymagane. Wymagane jest też wyspowiadanie się z owoców tegoż. Jeśli dobrowolnie nie, to mamy radnych, którzy niechybnie zapytają starostę i zarząd. Prawda fajterze Waldemarze?
  Oczywiście w każdej Radzie Gminy/Miasta swoich włodarzy również należy pytać, co też takiego ustalili przy tych sztućcach.

 6. Zaczyna się robić coraz gorzej,
  do tego doproeadzii wyborcy
  Koalicji 13 grudnia.

 7. Dostales juz propozycje wspolpracy z ludzmi putina? Jestes troll, co wpis to level wyzej…piszesz 1 000zl za biesiade dla 13stu ludzi w restauracji?! Ty, czlowiek naj, naj, naj…przyslowiowa alfa i omega, nie wiesz ile kosztuje sam obiad w restauracji?

 8. Jestem przeciw takim obiadkom. Ile to kosztowało, z tysiąc złotych publicznych pieniędzy? Jeśli jest potrzeba spotkania z wójtami i burmistrzami, to proszę bardzo – w starostwie i ewentualnie jakiś mały catering + kawa + herbata. Zdjęcia z podobnych imprez tylko denerwują wyborców. Dziwne, że starosta tego nie rozumie.

 9. I Pan Janusz jakiś taki cały na biało 🤣
  Panie Waldku, Pan jest teraz radnym w starostwie. Niech Pan pyta ile te zabawy kosztują nas podatników.

 10. A może redakcja zapyta staroste ile kosztowały ośmiorniczki? Wraca stara dobra Polska. Grupowe zwolnienia powoli zaczynaja zalewać kraj. Brawo Wy.

 11. Nowa epoka współdziałania przy kotlecie w Galicji?! Szaleństwo.

  Jak tam podwyżki dla pracowników urzędów? Jak tam międzygminna komunikacja publiczna? Jak tam służba zdrowia Panowie?

  Czas ucieka. Kotlet stygnie.

 12. @zulu
  A to nie można spotkać się w starostwie tylko trzeba wynajmować drogie restauracje żeby najeść się za publiczne? Paluszki i woda z pwiku nie wystarczają dożom?

 13. Jeśli na zdjęciu widzisz swojego szefa, wiedz że niedawno dostał podwyżkę. A czy Ty równie godnie zarabiasz?

 14. Spotykają się by omówić ważne sprawy źle, nie spotykają się też źle .Widać , że Pisowska złodziejska patologia jest obłąkana , i nic nie robi dla obywateli.

 15. @sukces

  Pojedli i popili za nasze podatki i na tym się skończyło…

 16. Jakiś sukces rozmów?
  MZK będzie jeździć pomiędzy gminami? Poprawi się jakość komunikacji publicznej? Czy dalej tylko asfalt i kostka brukowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend