Informacje

POWIAT. Kierowca miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 24 – latka, który po amfetaminie oraz pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia  pojazdów ponownie wsiadł za kierownicę.  Drogowy przestępca, który kolejny raz swoim karygodnym zachowaniem stworzył zagrożenie w ruchu drogowym, trafił do aresztu.

Do zatrzymania drogowego recydywisty doszło w ubiegłą środę (23.09.2020) w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 12.00 policjanci jadąc ulicą Dąbrowskiego zauważyli kierowcę audi, którego styl jazdy sugerował, iż może być znajdować się pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym dając sygnały do zatrzymania się pojechali za pojazdem, a kiedy kierowca zjechał na pobocze przystąpili do kontroli.

W trakcie czynności okazało się, że kierujący audi 24 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, nigdy nie powinien siadać za kierownicę, ponieważ posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Kontrola stanu trzeźwości  wydychanego powietrza nie wykazała alkoholu, ale za to badanie narkotesterem śliny  mężczyzny wykazało zawartość amfetaminy. W związku z tym do analizy została mu pobrana krew.

Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji, gdzie na podstawie zebranych materiałów postawiony mu został zarzut złamania dożywotniego zakazu kierowania  pojazdami.  W przypadku,  gdy przeprowadzona krwi wykaże obecność narkotyków, będzie możliwe postawienie 24 – latkowi zarzutu kierowania pod wpływem środków odurzających.

W piątek zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie został mu przedstawiony prokuratorski zarzut, a następnie trafił przed oblicze sędziego, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

 1. @ Paw.

  Domyślam się, że mieszkasz w okolicy i bardzo ci to doskwiera.

  O ile mogę coś doradzić:

  Temu co zawarłeś w swoim wirtualnym komentarzu powinieneś nadać formę papierową.
  Ma to swoje plusy. Jeśli zwrócisz sie do tych instytucji w formie oficjalnych pism to raczej nie będzie można ich zlekceważyć i trzeba będzie się do tego odnieść. Może nie zmieni to sytuacji z dnia na dzień ale od czegoś musisz zacząć.

  Swego czasu na zasolu był podobny problem. W jednej z knajp (teraz są tam noclegi) zawsze bylo głośno w weekendy (muzyka na żywo na zewnątrz, karaoke itp). Nawet za dnia strasznie irytowało to mieszkańców. Problem zaczynal się po 22 – głośnej muzyki nie było ale rozentuzjazmowane towarzystwo wciąż bylo bardzo głośne. W tatmtym wypadku sprawę zalatwialo się telefonem na 112 (zgłaszanie zakłócania ciszy nocnej.)…

  Powodzenia

 2. Trzeba to zgłosić doktorowi Przewoźnikowi. On działa dla dobra miasta Oświęcimia.

 3. Do Powiatu,Policji,Prezydenta,Rady Miasta I SM i właścicieli Kauflandu Czy zrobiliście cokolwiek w sprawie cotygodniowych niedzielnych imprez na parkingu przy Kauflandzie ,gdzie setki wyrostków bez masek bez tablic rej. urządza sobie disco party przy ogłuszającej basowej muzyce ,kręci bączki z piskiem opon niejednokrotnie po 22 i przy pasywnej postawie policji i innych służb urządza sobie wyścigi na ul.Królowej Jadwigi ?.P.S.Ze zdziwieniem stwierdzam również że proceder ten trwa już kilka miesięcy i jak do tej pory żaden oświęcimski portal ani pisną na ten temat,dziwne prawda

Send this to a friend