Informacje

OŚWIĘCIM. Straż Miejska sprawdzi przydomowe kompostowniki

Urząd Miasta Oświęcim informuje, że od 1 października strażnicy miejscy rozpoczną kontrole przydomowych kompostowników. Weryfikowane będzie faktyczne posiadanie kompostownika i kompostowania w nim bioodpadów. Właścicielowi nieruchomości, który korzysta ze zwolnienia z tytułu kompostowania odpadów ulegających biodegradacji, a nie posiada kompostownika przydomowego, nie kompostuje bioodpadów stanowiących odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, uniemożliwia osobom upoważnionym przez Prezydenta Miasta dokonanie oględzin nieruchomości wydana zostanie decyzja o utracie prawa do zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, od pierwszego dnia miesiąca, w którym stwierdzono wystąpienie co najmniej jednej z przesłanek. Reguluje to art. 6k ust. 4b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Ponowne prawo do zwolnienia będzie przysługiwało nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia, w którym decyzja stała się ostateczna i wymaga złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

25 komentarzy

 1. Ha,ha faktycznie masterkosa, jesteś przykładem, jak ważym jest stosowanie prezerwatyw, aby nie rodziły się potworki!!!

 2. @Oświęcimiak z krwi i kości. Nie przejmuj się pan Masterkosą. Komentuje wszędzie gdzie się da i obraża ludzi. To zwykły troll, który ma spieprzone swoje życie przez swój charakter. W jego komentarzach można wyczytać, że kocha tylko jedną osobę czyli siebie. Jest przedstawicielem wielu 35.- 43, który doświadcza kryzysu wieku średniego. Krnąbrny, butny i przemądrzały chce pokazać światu jaki to on jest the best. Naprawdę jest małym człowieczkiem, którego nikt nie lubi, Żona nie może już na niego patrzeć(dla tego pewnie ma już swojego przyjaciela), dzieci mają go za dup…a. I można tak pisać bez końca, ale życie pokazuje, że i czasami kosa trafia na kamień. Masterkosowy trollu, zamilcz, nie pisz już nic więcej, bo nikomu nie zaimponujesz swoimi bzdetami, Jesteś miernotą i nikomu nie potrzebnym bytem 😉

 3. @Oświęcimiak z krwi i kości

  Nie unoś sie tak kolego bo ci „żyłka pierdząca” pęknie.
  Ja bylem tam pieszo bo mam blisko więc nie wiem o co toczysz pianę.

  W kwesti uprawnień SM to najpierw doczytaj zanim się wypowiesz bo wychodzisz na głupka (pewnie często ci sie zdarza). Napisałem również o pozostawieniu radiowozu bez nadzoru a do tego się nie odniosłeś. Gdybyś był obiektywny to zauważyłbyś również że zwróciłem uwagę na fakt, iż w chwili obecnej prawo pozwala na popełnienie wykroczenia przez funkcjonariusza podczas dokonywania czynności.

  Pozdrawaim

 4. @masterkosa aleś mnie tym zaimponował…swoją głupotą i brakiem znajomości prawa 🙂
  Po pierwsze na pewno ktoś zadzwonił w sprawie nieprawidłowego postoju
  (Oświęcimiacy słyną z takiego donoszenia)
  Po drugie w przepisach szczegółowo jest napisane, że radiowóz będący w trakcie interwencji(jako pojazd uprzywilejowany) na włączonych światłach niebieskich może stać w miejscu niedozwolonym oraz z włączonym silnikiem.
  Po trzecie auta stawiam tam gdzie jest dozwolone. Po drugiej stronie ulicy masz parking, ale gdzie tam szanownej du…y szkoda przewietrzyć. Przejść na nogach 30 metrów to wyczyn nie do osiągnięcia dla leniwych.

 5. Dziś mialem okazję widzieć na własne oczy naszych dzielnych strażników podczas dokonywania „czynności” na naprawdę wielką skalę.
  Nie dotyczyło to niestety kompostowników lecz przepisów ruchu drogowego.
  Ok. 18:30 pod OZETami zaparkowanych było sporo aut. Rodzice uczniów przyjechali na „wywiadówki”. Niestety wielu z nich zaparkowało nieprawidłowo. Dało to pole do popisu naszym strażnikom. Szkoda tylko, że oni sami w ferworze walki pozostawili swój „radiowóz” z włączonym silnikiem i bez nadzoru (obydwaj byli zajęci „czynnościami” na zewnątrz – w deszczu i półmroku). Scena o tyle tragiczna co i groteskowa. Funkcjonariusz sam łamiąc przepisy jednocześnie nadzoruje przestrzeganie prawa o ruchu drogowym… Profesjonalizm „level expert”

 6. Na Zaborskiej koło Chaty Lokalu palą nie wiadomo czym od lat czasami nawet nie widać drogi do tego smrodek w okolicy ja z wytwórni opaowań.

 7. Tak czy siak najbardziej w du.. ę dostaną strażnicy, bo to oni są najbardziej wystawieni na infekcję koronawirusem i oczywiście ich rodziny.

 8. @Antoni
  „Czy w związku z tymi kontrolami skończą się patrole strażników na Rynku Głównym, ” Antonii a ty to masz prawo jazdy znalezione w chipsach? (o ile masz) Na Rynku Głównym podobnie jak w innych miejscach, wolno parkować tylko tam, gdzie są wyznaczone miejsca. Jak ktoś o tym nie pamięta, to musi się liczyć z tym, że mu strażnik albo policjant (hehe) zwróci uwagę. A jak ktoś nie wie, że tak nie wolno, to dostaje mandat. Proste? Wystarczy znać kodeks ruchu drogowego.

 9. Pytanko… czy nadal strażnicy piszą codziennie notatki z kontroli strefy zamieszkania
  na Rynku Głównym dla miłościwie nam panującego? Pozdrowienia dla „Grażyny”

 10. Dziwna polityka prezydenta w kierunku straży miejskiej. Z 26 etatów zlikwidował już 10. Zlikwidował też zmiany nocne. Teraz mają sprawdzać kompostowniki. Tacy chłopcy na posyłki i zachcianki prezydenta.
  Pomyśleć że kiedys ta formacja sprawnie działała, na osiedlach widać było patrole, współdziałali z policją, szkołami, radami osiedlowymi.
  Wszystko to zostało zepsute.
  Żal, ale wszystko sie w tym urzędzie sypie.
  Po prostu jednym słowem – syf.

 11. Faktycznie, pełno ich na Rynku Głównym, ale za to w ciągi tygodnia w nocy nie ma ani jednego.Kto nocami zapewni nam spokój i bezpieczeństwo, bo policji to w ogóle nie widzę w mieście.

 12. Bardzo dobry pomysł z tymi kontrolami, ale czy w dobie pandemii jest to bezpieczne dla mieszkańców i strażników? Czy ktoś w tym Urzędzie racjonalnie myśli? Czy w związku z tymi kontrolami skończą się patrole strażników na Rynku Głównym, Panowie strażnicy, codziennie od rana do wieczora pilnują ukochanego rynku Prezydenta i dają mandaty, bo jak słyszałem, dostali takie odgórne – Januszowe polecenie. Czyżby nasz włodarz, mandatami kleił dziurę budżetową

  ?

 13. @Anna
  najwyraźniej nie tylko masz luki w wiedzy, ale również problem ze zrozumieniem słowa pisanego, wybacz, nie chce mi się tłumaczyć podstaw fizyki, otaczającego cię świata. Może twój chłopak/partner/ mąż albo ewentualnie partnerka da radę.
  Wyjeżdżają? i co? Spowodowali zagrożenie w ruchu drogowym? Strażnicy nie zareagowali na to zagrożenie. No strasznie mi przykro. Może pani co nimi kieruje coś poradzi.

 14. @stefanB
  znajdź sposób, by powszechnie tę powszechnie znaną wiedzę w naszym mieście posiedli strażnicy miejscy z Oświęcimia, a pół miasta będzie ci wdzięczne, drugie pół będzie wstydziło się przyznać. No i przy okazji zawstydzisz OAS.

 15. Palenie plastików w piecach ma w Polsce długoletnią tradycję. Nie pozwólmy się zbalamucić jakimś pseudoekologom. Tu jest Polska!

 16. Szanowni państwo , jak co roku biorą nas za zakładników de facto zjadaczy ich ŚMIECI spalanych w ICH piecach. Ul. Zamkowa , oraz ul. Cicha. Tak dłuzej się nie Da. Zróbmy coś!!!!

 17. @Anna
  widziałaś strażników, którzy nie reagowali? Jeżeli tak to zanim coś napiszesz, poczytaj co im wolno i w jakich okolicznościach, a potem zapłacz nad tym jak niewiele wiesz.

 18. A dlaczego takich kontroli nie robi nowo powołany Wydział Ochrony Środowiska? W jakim celu powstał ten nowy twór??? Straż miejska powinna sie zajmować pijoczkami na Placu Pokoju a nie kontrolowaniem czy ktos ma kompostownik!!!!

 19. za to w gminie Oswięcim nie ma żadnych zniżek za posiadanie kompostownika za to mędrcy radni uchwalili że odpady zielone odbierane są….UWAGA…raz w roku w listopadzie

 20. Ty tak poważnie? Mój kompostownik to dziura w ziemi do której wrzucam skoszoną trawę i odpadki, otoczony płotkiem, żeby się trawa nie rozsypywała. To taki kompostownik nielzja?

 21. Od kilku lat kompostowałem wszystko co zielone w kompostowniku plastikowym nawierzchnoiowym ok. 300 litrów i to co przekompostowało co dwa lata przekopywałem w ziemię pod ogródek warzywny. Ale wyszły nowe przepisy. Spytałem czy moja rodzina zamieszkała w całym domu może skorzystać ze zniżki, jeśli mam kompostownik. Ale gdzie tam… kompostownik musi być wybetonowany i tylko jedna osoba możne skorzystać ze zniżki. To ja mam to w d… Płacę całość, dostaję brązowe worki, kosze trawę i oddaję ile się da. A ogródek nawożę sztucznie. Same zalety… 😉 nie muszę się narobić, warzywa mam podrasowane sztucznym nawozem i miasto jest zadowolone, bo dostaje więcej kasy. Tak trzymać kochani urzędnicy 😉

Send this to a friend