Wideo

POWIAT. Jak skusić młodych do polityki? Ważna jest gra zespołowa

W tym odcinku „Porozmawiajmy.O” uczestniczą: Mariusz Krystian – wójt Spytkowic oraz pełnomocnik PiS w okręgu nr 30, a także Mateusz Przejczowski i Seweryn Niemczyk – przedstawiciele Forum Młodych PiS z okręgu nr 30 Oświęcim oraz Jakub Przewoźnik i Waldemar Łoziński – radni miasta Oświęcim, głos zza kamery to Paweł Plinta.

Wspólnie zastanawiamy się jak zachęcić młodych ludzi do aktywności politycznej i społecznej. Nie ma żadnych wątpliwości, to bardzo ważne, aby również młodzi ludzi brali udział w życiu politycznym! Wójt Mariusz Krystian, jako doświadczony działacz polityczny i samorządowiec, opowiada nam o aktywnej młodzieżówce PiS w okręgu nr 30 i świetnych młodych ludziach, którym pomaga się rozwijać. Dziś Forum Młodych PiS widoczne jest już w wielu miastach regionu. Przedstawiciele FM PiS mówią też o tym, co przyciągnęło ich do działalności w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei Jakub Przewoźnik wspomina początki swojej działalności politycznej (kilkanaście lat już minęło…). Waldemar Łoziński podkreśla natomiast, że bardzo ważne jest, aby odmłodzić rady gmin i miast. Mało tego. Ma także pomysł jak to zrobić!

Również wójt Spytkowic podkreśla, że należy przełamać wreszcie barierę i dopuścić młodych do aktywności. Dodaje także, że aktywność oraz współpraca są fundamentem, bo w pojedynkę nie uda się zrobić nic… Tylko gra zespołowa daje efekty.

Jako pomysłodawcy formuły „Porozmawiajmy.O”, zachęcamy samorządowców, społeczników, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji do rozmowy przed kamerą, jak również zgłaszania własnych propozycji tematów i współtworzenia z nami kolejnych odcinków.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com

Nasz numer telefonu: 500 146 701


Zapraszamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji!

ART. ZLECONY

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend