Kultura

POWIAT. Historia kołem się toczy. Premiera filmu “Oświęcim – Praga”

W nadchodzący weekend zapraszamy na oświęcimski Rynek. W sobotę o godz. 19 odbędzie się prapremiera długo oczekiwanego filmu “Oświęcim-Praga” z udziałem twórców filmu i gości honorowych. Produkcję wsparł finansowo Powiat Oświęcimski.

Dzień później zaplanowano otwarte prezentacje dla wszystkich zainteresowanych. Pierwszy seans o godz. 17.00, drugi o godz. 19.30. Wstęp wolny, ale ilość miejsc ograniczona.

Film prezentuje historię produkcji słynnego samochodu, montowanego w Zjednoczonej Fabryce Maszyn i Samochodów SA Oświęcim-Praga, gdzie obecnie mieści się spółka OMAG.

Historię automobilu produkowanego w Oświęcimiu, którym jeździł przed wojną m.in. słynny śpiewak operowy Jan Kiepura, postanowił przenieść na duży ekran Mirosław Ganobis, znany i ceniony pasjonat lokalnej historii. W tym filmie, podobnie jak we wcześniejszych produkcjach Ganobisa, grają mieszkańcy naszego powiatu.

Sceny do obrazu były kręcone nie tylko w mieście nad Sołą. Także w Pradze i Krynicy.

powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Świetna inicjatywa! Rację ma Stefan. W pozostałym zakresie też ma rację. Niestety. A jedna scena wiosny nie czyni…

  2. Świetna inicjatywa.
    Szkoda tylko ze zabrakło nie tylko prawdy historycznej ale i ekranowej. Pan Ganobis na tle ścian z paneli od castoramy. A przecież wciąż na starówce jest mnóstwo naturalnych plenerów. Jednak scena „zaślinionego”pikniku na łonie natury to prawdziwy majstersztyk.
    Dla mnie film jako ciekawostka,ok. Ale znajomym z poza miasta bym nie polecał. Chyba żeby jeszcze raz przemontować te wszystkie „dłużyzny”.

Send this to a friend