Kultura

POWIAT. „Gramy z kulturą dla Ukrainy”. Dobra zabawa i szczytny cel

To była niezapomniana, pełna pozytywnych wrażeń i emocji sobota 18 czerwca na Rynku Głównym w Oświęcimiu. Zorganizowane przez Powiat Oświęcimski i Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu wydarzenie „Gramy z kulturą dla Ukrainy” stało się okazją do nagrodzenia osób, które na co dzień żyją kulturą i są gotowe do niesienia pomocy ludziom w potrzebie. W imieniu władz Powiatu statuetki, dyplomy i upominki wręczyli laureatom wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu Teresa Jankowska.

Gwiazdą wieczoru był Nocny Kochanek, który dał niepowtarzalne, ogniste – dosłownie i w przenośni – show oklaskiwane przez tłumy przybyłe do serca stolicy powiatu. Wcześniej zagrały lokalne grupy, dobrze znane i lubiane Snow i Stare Dziady, oraz Zachwyt – laureat Powiatowego Przeglądu Zespołów Młodzieżowych pod patronatem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego.

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia włodarze Powiatu i MDK wręczyli nagrody laureatom Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej, których następnie oklaskiwaliśmy podczas występów na scenie. Nagrodzono także wolontariuszy niosących pomoc w zbiórkach dla Ukrainy, uhonorowanych przez Fundację Gotowi do działania.

Podobnie jak podczas zeszłorocznego koncertu, także i teraz włodarze Powiatu i przedstawiciele Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy pogratulowali zwycięzcom Powiatowego Konkursu „Wolontariusz Roku”. Na stoisku MOWP tworzony był łańcuch życzeń, w którego tworzeniu z udziałem mieszkańców pomagali Irina i Bohdan, wolontariusze z Ukrainy. Na sąsiednim stoisku pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zachęcali do zapoznania się z kryteriami jak zostać rodziną zastępczą.

Wśród licznych uczestników wydarzenia „Gramy z kulturą dla Ukrainy” byli również nasi goście z partnerskiego Powiatu Dachau – landrat (starosta) Stefan Löwl, koordynatorka współpracy z Powiatem Oświęcimskim Marese Hoffmann i Bernadetta Czech-Sailer ze Starostwa Powiatowego w Dachau. W trakcie krótkie wizyty roboczej niemiecka delegacja spotkała się ze starostą oświęcimskim Andrzejem Skrzypińskim i członkami zarządu powiatu, gościła w progach Młodzieżowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu i zwiedziła Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, którego organizatorem jest Powiat Oświęcimski.

Fot. RL. (Bogata galeria zdjęć z koncertu jest dostępna na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).

Powiat Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Głębokość upodlenia narodu Polskiego zbierającego w XXI wieku chrust!!!!! do którego doprowadzili Duda i Morawiecki spowodowały że sraaam na Ukrainę i Zełęńskiegi!!!! Wszyscy powinniśmy dążyć do tego żeby Polskie dzieci uczyly się o tym z książek do historiii. A ci dwaj goście żeby odpowiedzieli za swoją skrajną nieodpowiedzialność!!!

 2. Co ty víš, polský nacionalisto. Těšínské Slezsko bylo vždy české a vy jste ho dobyli útokem na Československo společně s Hitlerem. Toto jsou fakta.

 3. Pepicku, Zaolzie było w większości zamieszkałe przez Polaków
  i zostało siłą wcielone do Czechosłowacji w 1919 r. Kilka tysięcy
  Polaków wypędzonych z Zaolzia przez Czechów zamieszkało w Oświęcimiu,
  w tzw. osadzie barakowej. Ale niedouczony Pepicek znowu o tym nie wie,
  podobnie jak nie słyszał nigdy o zbrodni popełnionej na Czechach w Malinie na Wołyniu.

 4. Grzebta dalej w historii to się dogrzebiecie do Mieszka I co Dobrawę z Czech sobie przywiózł i stworzyli modelowe średniowieczne małżeństwo, które to poczęło Bolesława zwanego Chrobrym, co go wszyscy raczej z 20 zł kojarzą.
  A tak wogle to jakies prowokacje niepotrzebne robicie, raz my ich, potem oni nas, tak już jest w historii.Byleby kacapów pogonić bo oni zawsze byli najgorsi.

 5. Nezapomeneme ani na to, jak nás v roce 1938 napadli Poláci společně s fašistickým Německem.

 6. Pepicek jest tak niedouczony, że nawet nie wie o tym,
  że banderowcy wymordowali na Wołyniu
  w Malinie całą kolonię Czechów.
  Stąd też bredzi w swoim komentarzu bez sensu.

 7. My Češi nikdy nezapomeneme na „Operaci Dunaj” pro Poláky !!!

Send this to a friend