Informacje, Wideo

POWIAT. Finisz rozbudowy i przebudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Kiedy zakończy się rozbudowa i przebudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu? Ile pochłonie środków i kto dofinansował kluczową inwestycję Powiatu Oświęcimskiego?

M.in. o tym w materiale filmowym:

Jak już informowaliśmy, 20 marca br. w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiustarosta Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz wraz z członkinią Zarządu Województwa Małopolskiego Iwoną Gibas podpisali umowę, na mocy której samorząd wojewódzki udzielił pomocy finansowej na rozbudowę i przebudowę placówki na oświęcimskim Zasolu.

Starosta przypomniał, jak doszło do współpracy z samorządem wojewódzkim w kwestii pomocy SOSW.

– Zaczęło się od zupełnie innego tematu, a mianowicie Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Kiedy marszałek Witold Kozłowski jakiś czas temu przyjechał do starostwa w Oświęcimiu z pomysłem wejścia w rolę współprowadzącego tej placówki przez Województwo Małopolskie, spotkało się to z naszym dobrym odbiorem. Przy tej okazji pragnę zdementować pojawiające się w mediach nieprawdziwe informacje, jakoby to Powiat szukał sposobu, by pozbyć się współprowadzenia Muzeum Pamięci – powiedział starosta.

Włodarz Powiatu dodał, że na kanwie tego spotkania obaj panowie zainicjowali dyskusję na temat możliwości wsparcia przez samorząd wojewódzki inicjatyw, w które angażuje się Powiat Oświęcimski.

– I tak pojawił się temat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Doświadczenie samorządowe marszałka Kozłowskiego, jego empatia, sprawiły, że rozmowy na temat wsparcia tej inwestycji były krótkie i owocne. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Marszałek zaproponował udział finansowy, a myśmy go z radością przyjęli. I tym sposobem w zeszłym roku podpisywaliśmy umowę na 4 mln zł, i na taką samą kwotę teraz podpisujemy kolejną – wyjaśnił starosta.

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend