Informacje, Sport

POWIAT. Dalszy rozwój rowerowej infrastruktury turystycznej

Kolejna dobra wiadomość dla fanów rowerowych podroży po Małopolsce. Będzie się jeździć jeszcze wygodniej i bezpieczniej, bo powstaną nowe wiaty rowerowe. Umowę w tej sprawie wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Iwona Gibas z zarządu województwa podpisali z przedstawicielami Lokalnych Grup Działania (LGD).

Umowa podpisana w Suchej Beskidzkiej wesprze „Rowerowe podróże od Podbabiogórza poprzez Wadovianę, Dolinę Karpia do Doliny Soły”. Projekt będzie realizowany przez cztery LGD.

Możemy być dumni z małopolskich tras dla miłośników jednośladów. To efekt wieloletniego inwestowania w turystykę rowerową, która szczególnie w czasach epidemii zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. Dziś wspieramy dalszy rozwój infrastruktury turystycznej

– poinformował wicemarszałek Łukasz Smółka.

Cieszę się, bo ta forma aktywności fizycznej będzie jeszcze wygodniejsza. Dzięki wiatom zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i najbardziej zaawansowani rowerzyści będą czuć się komfortowo i bezpiecznie

– dodała Iwona Gibas z zarządu województwa.

W ramach inwestycji powstanie 38 wiat rowerowych, wyposażonych w tablice turystyczne, zestawy naprawcze oraz stojaki dla rowerów. Pięć istniejących punktów odpoczynku dla rowerzystów zostanie doposażonych. O wszystkim będą informować wydane mapy rowerowe, promujące turystykę rowerową w regionie.

Dodatkową, nowopowstałą atrakcją będą trzy pumptracki w Wieprzu, Kętach i Brzeszczach. Pumptrack jest specjalnym torem do jazdy rowerem, zapewniający dorosłym uniwersalny trening, a najmłodszym świetną zabawę. Zbudowany jest ze wzniesień, dołków i ostrych zakrętów, pomagając wyrabiać refleks oraz pracować nad równowagą i kondycją. Małopolskie tory czekają na śmiałków w każdym wieku.

Na projekt przeznaczono dwa miliony 680 tysięcy złotych.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. @Paradoks

  Akurat tras rowerowych w Oświęcimiu nie brakuje (na Wiślanej Trasie Rowerowej na bank się zmęczysz). Ścieżek właściwie też nie chociaż w niektórych miejscach są trochę nielogicznie poprowadzone…

 2. Oświęcimian do Katowiczanina: Nigdy nie zamieniłbym naszych wiat rowerowych na wasze firmy IT.

 3. Przestańcie marudzić. Ruszcie czasem tyłki z kanap. Dobrze wam zrobi jak się trochę przejedziecie na rowerze.
  Takie zadaszenia doceni każdy kto musiał choć raz wracać z treningu/wycieczki w deszczu…

 4. Iwona Gibas – kumpela Beaty Szydłowej, kierowniczka jej biura poselskiego, potem radna PiS i członkini zarządu województwa małopolskiego PiS. Fucha w Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej.
  Łukasz Smółka – magister rolnictwa, prezes OSP w Czernej, za PiS-u zastępca dyrektora wykonawczego małopolskiego oddziału związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, prezes zarządu miejsko-gminnego OSP w Krzeszowicach- i hoooooop – szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka (który całkiem zupełnie przypadkowo też pochodzi z Czernej). Członek rady nadzorczej (jasne, że musi być jakaś rada nadzorcza) Pocztowej Agencji Usług Finansowych, od 2018 wicemarszałek województwa małopolskiego.
  Jak ja lubię te ich pisowskie kariery.

 5. @przytomny

  Gdyby się pisiory z Chwierutem na łby pozamieniali to byś nie zauważył różnicy, bo to ta sama szkoła „myślenia”. Z twojej perspektywy różnica jest tylko taka, że tobie Chwierut (czy szerzej jego klika) ładuje do koryta więc czujesz się w obowiązku poszczekiwać na tych drugich.

  Ale na metapoziomie różnicy nie ma.

 6. Przytomny podziekuj popaprancom a jak do nich bezpiecznie dojechać?

 7. Drogie pisiory – podziękujcie za ten bezsens swojej koleżance Gibas.

 8. Ludzie! Tutaj trzeba miejsc pracy i godnych wynagrodzeń a nie takich cudów

 9. Faktycznie 38 wiat rowerowych to jest priorytet w regionie, który się wyludnia z powodu braku miejsc pracy. Rozumiem takie fanaberie w Krakowie ale w Oświęcimiu czy Brzeszczach ?

Send this to a friend