Informacje

OŚWIĘCIM. WOŚP kolejny raz wzmocnił szpital

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała specjalistyczny sprze do szpitala w Oświęcimiu. Respirator Carescape R860 do wentylowania małych pacjentów od wagi 4kg, jak również i dorosłych.
Respirator wyposażony w nebulizacje Aeroneb Pro Solo. Posiada możliwość wentylacji inwazyjnej jak i nieinwazyjnej poprzez maskę twarzową. Tryb automatycznej spontanicznej próby oddechowej z regulacją czasu trwania próby. Graficznie prezentuje ciśnienie, przepływ, objętość w funkcji czasu – wyświetla co najmniej 3 krzywe na ekranie jednocześnie. Wyposażony w automatyczną detekcję pacjenta.
Serdecznie dziękujemy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wszystkim tym, którzy ja wspierają – bo jesteśmy najlepszym przykładem że to jest ogromne wsparcie dla ratowania życia i zdrowia najmłodszych pacjentów.
Źródło: Szpital Powiatowy w Oświęcimiu
Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

 1. @Zibi

  Od razu widać, że temat opieki medycznej w USA znasz chyba tylko z filmów…

 2. Taaa. W USA opieka medyczna jest świetna i dostępna dla wszystkich obywateli.

 3. Brawo fundacja WOŚP , widać zakupiony sprzęt, który pomaga dzieciom 👍👍👍👋

 4. Sprzęt stoi i zbiera kurz a pan doktor zaprasza na prywatną wizytę by zrobić badanie na takim samym sprzęcie. Oleeeeeee !
  Albo wariant jeszcze lepszy: na TYM SAMYM sprzęcie ale po godzinach. Oleeeee !

  To jest paradoks polskiej medycyny.
  Ale jest proste wyjście. Prowadzisz prywatną praktykę ? Nie możesz być zatrudniony do świadczeń finansowanych z NFZ.

  W USA prawie nie ma prywatnych praktyk i medycyna jakoś funkcjonuje. Że drogo ? Może i nie tanio ale chociaż płacą tylko raz. A u nas składka zdrowotna a jak przyjdzie co do czego to i tak płacisz dodatkowo.

Send this to a friend