Informacje

POWIAT. Cały kraj będzie „żółtą strefą”

W całym kraju zaczną obowiązywać zaostrzone zasady, jakie dotąd obowiązywały w strefach żółtych. A to m.in. oznacza, że od najbliższej soboty będziemy musieli nosić maseczki także na wolnym powietrzu. Nie trzeba będzie zakrywać ust i nosa m.in. w lasach i parkach.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która rozpoczęła się o godz. 14.15, o nowych obostrzeniach mówili premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

– Mija prawie 7 miesięcy, od kiedy wdrożyliśmy pierwsze obostrzenia. Dzisiaj ta druga fala do nas dotarła. Musimy się z nią zmierzyć w sposób zdecydowany – mówił szef rządu.

– Od 10 października wprowadzamy zasady ze stref żółtych na terenie całego kraju – wyznał, dodając że w sobotę rząd przedstawi kolejne zasady walki z koronawirusem.

Maksymalna liczba gości podczas imprez okolicznościowych – do 75 osób, w restauracjach – 1 osoba na 4 m kw.

– To niektóre z zasad, które obowiązują w strefach żółtych. Proszę wszystkich o zapoznanie się z tymi zasadami i ich przestrzeganie – zaapelował Morawiecki.

Minister zdrowia Andrzej Niedzielski mówił o szturmie na szpitale zakaźne. Podkreślił, że trzeba zmienić strategię.

– Czeka nas eskalacja, jeśli chodzi o liczbę zachorowań – wyznał szef resortu zdrowia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Tylko 50% ludzi nosi prawidłowo maseczki, jakieś 30% nie zasłania nosa, reszta ma je na brodzie, czyli gdzieś. Jaki jest sens wydawania zarządzeń, skoro połowa obywateli ich nie respektuje? Olewają je zwłaszcza kibolo-konfederaci w dresach.

  2. Ilu potrzeba polityków Pisu do wymiany żarówki? Ani jednego. Morawiecki mówi że żarówka działa a reszta klaszcze w ciemności.
    Tak że ufam że wszystko jest pod kontrolą

  3. Tow. hotin czy to prawda, że przyszły minister edukacji będąc chory poszedł do szpitala odwiedzić swoją babcię i przy okazji zaraził cały oddział?

  4. No i gdzie są pisowskie dupowłazy kaczyńskiego? Przecież ten nieudolny rząd podobno sobie świetnie radzi z epidemią, zresztą jak ze wszystkim.

  5. Eee tam . W internetowym sklepie o. Rydzyka można kupić nalewkę z piołunu za 75.90 zł doskonale chroniącą przed wirusem.

Send this to a friend