Informacje

POWIAT. Brzeszcze nagrodzone podczas Gali „Fundusze z Kulturą”

Gala „Fundusze z Kulturą” to uroczyste podsumowanie plebiscytu, którego celem jest promowanie projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 jako przykładów tzw. dobrych praktyk, informowanie o projektach dofinansowanych w ramach Funduszy Europejskich oraz podnoszenie świadomości mieszkańców Małopolski o efektach wdrażania Funduszy. Podczas ubiegłotygodniowej uroczystości w Operze Krakowskiej wyróżnienie dla Gminy Brzeszcze odebrał Burmistrz Radosław Szot.

Nagradzamy dziś Państwa zaangażowanie i wysiłek włożony w pozyskanie Funduszy Europejskich i efektywną realizację zaplanowanych projektów. Inicjatywy te sprawiły, że Małopolska jest obecnie województwem, w którym dobrze się żyje, pracuje i odpoczywa –  powiedział witając zebranych 30 marca w Operze Krakowskiej Wicemarszałek Woj. Małopolskiego Łukasz Smółka.

Funduszowy plebiscyt zorganizowany jesienią ubiegłego roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pozwolił na wyłonienie najlepszych – zdaniem mieszkańców – inwestycji w naszym regionie zrealizowanych od 2014 roku z pomocą środków unijnych. W internetowym głosowaniu Małopolanie wybierali swoich faworytów w poszczególnych kategoriach, z podziałem terytorialnym na powiaty.

Internauci zdecydowali, że jednym z najlepszych projektów rekreacyjnych była zrealizowana przez Gminę Brzeszcze inwestycja „Brzeszcze na rowerze!”– wytyczenie, oznakowanie oraz wypromowanie trasy rowerowej na terenie Gminy Brzeszcze”. Okolicznościowy dyplom i statuetkę odebrał z rąk Wicemarszałka Łukasza Smółki Burmistrz Radosław Szot.
„Brzeszcze na rowerze” to blisko 14-kilometrowa trasa rowerowa wiodąca m.in. przez malownicze stawy Nazieleńce, obszary Natura 2000 w rozlewiskach rzeki Wisły i Soły.  Prowadzona po szutrowych i asfaltowych, bocznych drogach trasa, nadaje się do jazdy rekreacyjnej nawet dla początkujących rowerzystów. Szlak jest oznakowany w terenie. Na trasie znajdują dwa miejsca odpoczynku dla rowerzystów z tablicami informacyjnymi i mapami. Dotacja pozyskana z funduszy europejskich wyniosła ponad 1,6 mln złotych.
Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

 1. Pan Smółka ewidentnie żyje w „innym województwie małopolskim” niż pozostali mieszkańcy albo ogląda zbyt dużo gier Science fiction” . Niech Pan przyjedzie do Chrzanowa na głównej arterii miasta- Alei Henryka 0,5 metrowe wyrwy, a biletów na pociąg w XXI wieku nie można kupić w biletomacie od 5-u lat Zapraszaaaaaam!!!. A potem niech Pan się wypowiada na temat „rozkwitu” małopolski

 2. @Przytomny

  Ta, w brzeszczach na 20 radnych 6 z PiS.
  Widać, że liczyć uczyłeś się od Rostowskiego…
  6 na 20 to większość.

 3. Pamiętaj, najważniejsza jest świata wojna. Ludzie mają być wkur…., a Chwierut będzie ich panaceum 🙂

 4. @Przytomny? A pamiętasz jak to za czasów rzadów PO-PSL ziemia oświęcimska miała tylu dobrych PO-słów w Sejmie z P. Grasiem{prawa ręka Tuska} na czele,że takie miasto Oświecim tylko bibliotekę łaskawie dostało?

 5. Weź mnie hotinie nie denerwuj. Wszystkie lub prawie wszystkie extra pieniądze rozdawane przez rząd trafiają do gmin rządzonych przez pis. Pełowscy burmistrzowie mogą sobie wnioski o dofinansowania pisać na Berdyczów. Co zresztą Chwierut już nie raz przećwiczył. To oczywiście wielkie pisowskie świństwo.

 6. A nasz Oświęcim przegrywa wszystko z kretesem,dzięki swoim nieprzemyslanym inwestycjom i brakiem pieniędzy w budżecie miasta. Rzekomo to wina PiS-u, który zajumał naszemu włodarzowi 11-milionów co widać było na ,,darmowych” czarnych bilbordach.

Send this to a friend