Informacje

Świat eSportu – perspektywy i ambitne plany na rok 2022

Świat eSportu jest naprawdę wyjątkowy i niesamowity, ponieważ pomimo tak krótkiego czasu istnienia zupełnie nowa dziedzina sportowa nadal bije kolejne rekordy! Dziś turnieje Premium Dota 2 lub CS: GO mogą pochwalić się największymi pulami nagród, które są już porównywalne z tym, co otrzymują gwiazdy światowej piłki nożnej! A coroczne międzynarodowe – The International, organizowane przez Valve, jest powszechnie uważane za największe międzynarodowe eMistrzostwa Świata! Od sezonu 2017/18 Valve organizuje także Dota Pro Circuit, profesjonalny sezon rozgrywany przez cały rok. Czego można się spodziewać po świecie eSportu w tym roku, jakie perspektywy dają analitycy dla europejskich zespołów i czy będą nowe Covid ograniczenia – czytaj dalej!

eWydarzenia Tej wiosny, o których warto wiedzieć!

Światowy lider eSportu, organizator największych Mistrzostw, firma-Valve nie spieszy się z ujawnieniem fanom wszystkich tajemnic. Jaki będzie sezon 2022 jest nadal tajemnicą. Obecna sytuacja na świecie wciąż jeszcze nagrzewa sytuację, bo jak się niedawno dowiedzieliśmy-zespoły największego państwa wycofały się z całego sezonu zawodowego w tym roku! Ale co z innymi zespołami i co odbędzie się tej wiosny?

– Round-robin 2022

W połowie marca 2022 roku drużyny będą rywalizować w formacie round-robin w sześciu ligach regionalnych. Idea takich turniejów opiera się na tym, że wszystkie drużyny rywalizują ze sobą, zdobywając przy tym punkty kwalifikacyjne, które na tym etapie mają największe znaczenie. Po wyniku wszystkich punktów będzie wiadomo – która drużyna otrzyma prawo do udziału w wiosennym major, a kto odpadnie z turnieju. Śledzić wszystkie gry ulubionych drużyn, a także je wspierać, zawsze możesz na najlepszym portalu – https://vulkan39.bet/pl/counter-strike. Transmisje na żywo, siatki turniejowe oraz wiele innych przerwą oglądanie w niezapomniany proces!

– Spring-Major

Round-robin będzie decydujący, ale jednak daleki od głównego formatu zawodów! Najlepsze drużyny mają szansę wziąć udział w największym Spring Major, w którym tylko liderzy rywalizują o główną nagrodę – bilet na 11 The International. Według wstępnych informacji mistrzostwa odbędą się w październiku 2022 roku, w formacie LAN. Stadion lub inne miejsce do organizacji TI11-pozostaje nieznane, ale jeśli pozwalają na to warunki pandemiczne, mistrzostwa odbędą się na jednym ze stadionów piłkarskich Europy Zachodniej. Tegoroczna pula nagród została wstępnie ogłoszona i wyniesie ponad 45 milionów dolarów

Zeszłoroczny turniej jubileuszowy TI10 został zapamiętany na całym świecie przez kilka ciekawych wydarzeń. Na przykład po raz drugi w historii the International zwyciężyła drużyna z Kraju Europy Wschodniej i po raz pierwszy z Rosji. Ilya Mularchuk z Team Spirit osiągnąl trzy „rampages” (zdobywając pięciu lub więcej członków drużyny przeciwnika w krótkim czasie), co było absolutnym rekordem w historii turnieju. Sytuacja w tym roku jest jednak niekorzystna dla drużyn z Federacji Rosyjskiej, oprócz zawieszenia drużyn z całego sezonu Gry, zespoły otrzymały również ograniczenie udziału w turniejach amatorskich. Dotyczyło to absolutnie wszystkich drużyn e-sportowych, niezależnie od dyscypliny.

Mówiąc o CS:GO, warto zauważyć, że turnieje tej wiosny odbywają się dla wiodących drużyn stabilnie, w przeciwieństwie do poprzedniego roku! Największe mistrzostwa, w których zgromadzi się tylko 9 liderów, odbędą się tej jesieni, a tymczasem jak zawsze możesz wspierać swoich ulubionych sportowców na najlepszym portalu – VulkanBet. Tutaj znajdziesz nie tylko najlepsze kursy, ale także możesz oglądać wszystkie gry na żywo bez ograniczeń, otrzymując codzienne bonusy i wiele więcej!

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend