Informacje, Kultura

POWIAT. Brzeszcze gotowe do otwarcia Punktu Szczepień Masowych

Na zdjęciu: „Moja Przyjazna Poradnia” przy ul. Nosala w Brzeszczach.

Po Oświęcimiu i Gminie Kęty, także Gmina Brzeszcze jest gotowa do otwarcia Punktu Szczepień Masowych (PSM).

W odpowiedzi na pismo wojewody małopolskiego ws. utworzenia lokalnych Punktów Szczepień Masowych (PSM), burmistrz Radosław Szot przesłał na początku tego miesiąca wniosek o utworzenie punktu w Gminie Brzeszcze.

– Rozmowy w temacie przygotowania PSM  prowadzone są we współpracy z poradnią „Moja Przyjazna Poradnia” przy ul. Nosala – poinformował brzeszczański magistrat.

Burmistrz wnioskował do wojewody o ponowne rozpatrzenie utworzenia PSM w Gminie Brzeszcze, wskazując konieczność podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa w gęsto zaludnionej gminie, dodatkowo z dużym zakładem pracy (kopalnia).

20 kwietnia br. do Urzędu Gminy wpłynęło pismo z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego informujące, że proces tworzenia Punktów Szczepień Masowe (PSM) nie został dotychczas ostatecznie zakończony. Obecnie trwają uzgodnienia w zakresie logistycznym, organizacyjnym i formalno-prawnym.

W ramach przygotowań i weryfikacji gotowości do utworzenia w Gminie Brzeszcze Punktu Szczepień Masowych w przyszłym tygodniu przeprowadzona zostanie kontrola NFZ. W najbliższych dniach zaplecze PSM zostanie utworzone przy poradni na ul. Nosala. Decyzja o zakwalifikowaniu Gminy Brzeszcze do utworzenia PSM spodziewana jest początkiem maja.

Źródło: UG Brzeszcze

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Oświęcimian rejestrują na 989 do szczepienia w … O…lkuszu. W Oświęcimiu już nie ma wolnych terminów a jeszcze nie zaczęli szczepić na Chemików 4. Groteska.

  2. Oby tylko było więcej szczepionek niż w przychodniach. Tam jest 30 tygodniowo. Podobno tyle im się należało.

Send this to a friend